Wyrok w sprawie Dariusza K. – mężczyzna skazany za śmiertelne potrącenie kobiety

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wyrok w sprawie Dariusza K – zbyt łagodny?

Wyrok w sprawie Dariusza KPo tym, jak sąd wydał wyrok w mediach niemal od razu rozpętała się dyskusja, czy zasądzona kara jest wystarczająco surowa. Pojawiło się wiele głosów, że mężczyzna powinien zostać zdecydowanie wyższą karę, ponieważ nie tylko był pod wpływem substancji odurzających i potrącił kobietę, lecz co najistotniejsze, wskutek wypadku kobieta poniosła śmierć.
Jednak zdaniem sędzi wydającej wyrok, zasądzona kara, mimo łagodnej kwalifikacji jest bardzo surowa. W uzasadnieniu sędzia podkreślała, że za spowodowanie śmierci na przejściu dla pieszych, jazda z prędkością 82 km/h w terenie zabudowanym oraz brak jakiejkolwiek próby hamowania musiały być ostro potraktowane i wyrok nie mógł być łagodniejszy. Oczywiście pojawiły się okoliczności łagodzące wyrok: Dariusz K. nie był nigdy wcześniej skazany oraz „zdobył się na przeprosiny” dla bliskich zmarłej. Czy jednak jest to wystarczający powód, aby obniżyć wyrok?

Obecnie jazda samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków jest bardzo surowo karana. Skrucha oraz brak wcześniejszych konfliktów z prawem to bez wątpienia wystarczające powody, aby złagodzić wyroki wielu „pijanych kierowców”. Dariusz K. nie zauważył, że przekroczył prędkość, że przejechał na czerwonym świetle, oraz że wjeżdża wprost na kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Argument, że „nie było widać zażycia narkotyków”, oraz że oskarżony zachowywał się „normalnie” w powyższej sytuacji nie tylko śmieszy, lecz także składnia do refleksji. Czy na pewno wszyscy obywatele są równi wobec prawa i czy wydawane wyroki są zawsze właściwie?

Przeczytaj również:

Jakie auta do ślubu wybierają polskie gwiazdy?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia