Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM

1
54
Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM

Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM

Citroen przechodzi metamorfozę, zaczyna robić ładne samochody co pokazuje bezpieczny zakup Citroen C3 PT 110KM. W porównaniu z poprzednią edycją C3 obecna jest utrzymana bardziej w konwencji miejskiego hatchbacka. Charakterystycznym elementem pozwalającym rozpoznać wszystkie nowe cytryny jest pod linią atrapy i ledów do jazdy dziennej są duże lampy. Te lampy dają wrażenie unikalności, ich forma ale i właśnie umiejscowienie jest znakiem szczególnym Citroena pozwalającym na szybkie rozpoznanie “kątem oka”. Poza tym samo nadwozie ale w szczególności wnętrze jest większe, bardziej przestronne i lepiej rozplanowane. Środek ma akcenty z tapicerki na desce i boczkach tam gdzie zwykle jest skóra albo plastik.

Mechanicznie rewolucji nie ma bo 3 cylindrówka 1200 cm3 jest znana już w cytrynach, w tej wersji występuje z mocą 110 koników. Nie jest to nadmiar mocy ale 200Nm robi swoje zwłaszcza że autko waży jedynie 1050kg. Jest to chyba najlżejsze auto w klasie, ta masa powoduje że ten mały silniczek ma pole do popisu, jest dynamiczny. Dynamika występuje co rzadkość razem z ekonomią, tak, ekonomia też jest dzięki niskiej masie auta. Na pewno masa będzie miała wpływ na zużywanie się części zwłaszcza hamulców i zawieszenia więc jest to ogromny atut w stosunku do konkurencji. Przypomnę że mniejsza Corsa z silnikiem o mocy 100KM waży o 150kg więcej a zapewnia mniej miejsca w środku, gorszą dynamikę i dłuższą drogę hamowania.

Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM

Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM

Polecamy rozważenie zakupu C3 bo jest ładnym autem, ekonomicznym i mało awaryjnym a koszty napraw nie są tak wysokie jak w Oplu. Tu omawiamy wersję z silnikiem benzynowym ale jest też diesel jeszcze bardziej ekonomiczny choć w zakupie ciut droższy.

Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM 1

Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM 2

Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM 3

Bezpieczny Zakup Citroen C3 PT 110KM 4

przeczytaj jak ten samochód jest widziany oczami kobiety Citroen C3 PureTech – Babskim okiem