Fast and Furious: Najlepsze samochody

902

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fast and Furious czyli najlepsze samochody!

Fast and Furious a może raczej The Fate of the Furious swoją premierę ma już jutro czyli 21 kwietnia. Film ma już za sobą siedem części i w każdej z dotychczasowej moim zdaniem pojawiały się super auta. Naszła mnie taka myśl żeby stworzyć dla Was listę aut z poprzednich części, które zrobiły na mnie największe wrażenie. Wybór aut jest bardzo trudny i mocno głowiłem się jakie umieścić w tym artykule. Gdybym chciał opisać wszystkie to chyba musiałoby powstać kilka artykułów na ten temat. Ok, bez zbędnego przedłużania. Oto moja lista najlepszych aut z serii Fast and Furious!

Mitsubishi Eclipse GS – Fast and Furious.

Fast and Furious
Mitsubishi Eclipse GS

Gdy oglądałem ten film gdzieś po 2 000r.  auto zrobiło na mnie spore wrażenie. Dokładki, spojlery duże felgi i neony, wtedy jarał się tym każdy. Dzisiaj każdy kto zrobiłby tak aut od razu z góry może liczyć się z falą hejtu, że to Agro( wieśniacki tuning). Ciężko się z tym nie zgodzić, czas idzie do przodu i trendy motoryzacyjne również. Warto przypomnieć, że auto zostało zniszczone zaraz po pierwszym wyścigu głównego bohatere przez ekipę Trana. Auto to kultowy wyznacznik serii, powstało kilka ”kopi” popularnej Eclipse.

Mazda RX 7 – Fast And Furious.

Fast And Furious
Mazda RX-7

Mazde Doma pamięta na pewno każdy. Czerwona strzała, która była nie pokonana w pierwszym wyścigu na ćwierć mili. Auto samo w sobie mi się podoba, osobiście uwielbiam japońską motoryzacje. Agro tuning, który był rozpoznawalny dzięki dużym spoilerom, dokładkom i innymi pierdołami, które nic tak naprawdę nie wnosiły do auta. Teraz to wiemy a wtedy każdy dzieciak lub po prostu fan motoryzacji jarał się tym jakby dostał rower na komunie. Cóż zrobić takie były czasy. Mazda RX-7 pojawiła się również w Tokio Drift. W tej części spodobała mi się o wiele wiele bardziej. Bardzo ciekawe malowanie, szerokie ranty w felgach i bohater, który siedział z kółkiem auta to wszystko składało się w jedną całość, która nie pozwalała pominąć tego auta.

Honda Civic – Fast and Furious.

Fast And Furious
Honda Civic

Auto, które osiągami na pewno nie dorasta do pięt wyżej wymienionym autom. Pamiętacie początek pierwszej części i słynny napad na tira? Właśnie te czarne Hondy Civic grały kluczową rolę w tym napadzie. W filmie odegrały mały epizod a szkoda bo właśnie wtedy zamarzyłem sobie taką Honde. Jako dzieciak było to moje marzenie. O autach w filmie tak naprawdę nie wiemy za dużo. Ekipa Doma trzyma auta niedaleko autostrady by móc napadać na tiry. Co do specyfikacji silnikowej to ciekawe jakie serducho miały ten Hondy.

Buick Grand National GNX – Fast and Furious.

fast and furious
Buick Grand National GNX

Skoro jesteśmy przy napadach warto wspomnieć o aucie, którym jeździł Dom w czwartej części serii Fast and Furious. Auto z pozoru dosyć zwyczajne, ale pod jego maską kryje się podobno duży silnik z turbodoładowaniem o pojemności 3.8l. Szczerze mówiąc nie pogardziłbym takim samochodem w garażu. Auto, które na potrzeby filmu było wykorzystywane do napadów pochodziło z 1987r. Swoją drogą jak to powiadali w filmie ten napad to płynne złoto.

Nissan Skyline R34 – Fast and Furious.

Fast and Furious
Nissan Skyline

Jak każde auto w tym zestawieniu Nissan Skyline R34 również odgrywał główne role w filmach. Zarówno w drugiej części jak i w czwartej. Ten pierwszy z drugiej serii Fast and Furious był zrobiony moim zdaniem w stylu Agro chociaż to dalej R34. Ten drugi moim zdaniem dużo lepiej wyglądający bez zbędnych bajerów. Po prostu szosowy wymiatacz. Oba auta będą zawsze się kojarzyły z tym filmem. Zastanawia mnie tylko jedno. Czy w każdej części muszą być tak kozackie samochody niszczone? Przypomnijmy sobie. W drugiej części auto zostało zarekwirowane przez policje natomiast w czwartej zostało zniszczone w wybuchu, do którego przyczynił się Dom. Od razu przypominają mi się słowa ” teraz to Ty wisisz mi sportową brykę” śmieszna kolej losu.

Ford Mustang – Fast and Furious.

fast and furious
Ford Mustang

W filmie wystąpiło kilka świetnych aut z serii Muscle Cars. Ciężko było mi się zdecydować, które auto wrzucić w tą listę. Serce podpowiadało aby wybrać wyżej wymienionego Forda Mustanga lub Dodge Charger. Po długim namyśle zapadła decyzja o umieszczeniu właśnie Forda. Auto, które zobaczyliśmy w Tokio Drift w starciu pomiędzy głównym bohaterem a DK’em. Jak pamiętamy wrak auta został znaleziony przez ojca głównego bohatera i posłużył on do budowy ciekawego projektu. Skorupa Forda silnik od Nissana Skyline. Jak dla mnie ciekawe rozwiązanie.

Toyota Supra – Fast and Furious.

fast and furious
Toyota Supra

Ostatnim już autem jest wspomniana Supra. Postanowiłem zostawić to auto na koniec nie z powodu na to, że jest autem najgorszym z listy najlepszych a dlatego, że jest jednym z lepszych na tej liście. Tak wiem to dziwne… . Auto, o którym mowie wzięło udział w kilu częściach serii Fast. Lecz to z pierwszej części jest najbardziej kultowe, takie które po mimo, że wykonane w stylu Agro z dużym spojlerem dokładkami i innymi pierdołami to takie, które na zlotach robiło by dużo zamieszania wokół siebie.

Podsumowując:

Seria Fast and Furious ma spory wpływ na pojecie tuningu czy motoryzacji w ówczesnym czasie. Pokazała nam wiele ciekawych samochodów, scen oraz różnego rodzaju tuningu. Jak wcześniej wspomniałem do kin wchodzi ósma część serii. Ciekawe jak zaprezentują się nowe auta na dużym ekranie.

Zobacz również:  TYPY NADWOZI – SPRAWDŹ DO JAKIEGO TYPU ZALICZA SIĘ TWOJE AUTO

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia