Klaudia Podkalicka kobieta-kierowca jak najbardziej!!!

131
Klaudia Podkalicka

Klaudia Podkalicka, czyli kierowca na medal…

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

Kobieta-kierowca czyli Klaudia Podkalicka. Dla wielu z nas rządzi stereotyp, że to nie jest najlepsze połączenie. Jest jednak kobieta przełamująca te zasady – mowa o Klaudii Podkalickiej, której sukcesy rajdowe nie sposób wyliczyć. 31-letnia instruktorka doskonalenia techniki jazdy, dziennikarka i specjalistka w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego ma na swoim koncie drugie miejsce w Pucharze Świata (rajd Baja Poland), wicemistrzostwo ADAC Logan Cup i miano najszybszej kobiety w historii pucharu Kia Lotos Race. A to jeszcze nie koniec jej zapowiadających się sukcesów …

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

Klaudia Podkalicka – przygotowanie do sezonu

Klaudia zapowiada, że ten sezon chce poświęcić na przygotowania, bo jak sama mówi, marzą jej rajdowe starty za kierownicą Forda Fiesty R5 – „To mój samochód marzeń” – twierdzi. Oczywiście, nie odbiega od największego marzenia dla każdego rajdowcy, jakim jest udział w Rajdzie Dakar. W tym celu przygotowuje się do ścigania w Pucharze Świata Cross-Country oraz siedmiu tegorocznych rundach Mistrzostw Polski. Dodatkowo, na początku roku podpisała kontrakt sponsorski na udział w Mistrzostwach Polski w Rajdach Terenowych oraz rundzie Pucharu Świata. – Plany są bardzo ambitne. Startuję ponownie z moim pilotem, Błażejem Czekanem. Oczywiście, będziemy walczyć o zwycięstwo – i tu nie zamierzam odpuszczać. Będzie ogień tak jak zawsze! – mówi Podkalicka.

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

Klaudii już od najmłodszych lat towarzyszyła miłość do rajdów, ponieważ od początku otaczała się w świecie wyścigów (jej ojcem jest Mariusz Podkalicki, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach samochodowych). W wieku 15 lat została członkiem i zawodnikiem Automobilklubu Szczecińskiego, gdzie rozpoczęła swoją karierę jako kierowca i pilot. Do tej pory zdobyła już III miejsce w Pucharze Świata i Mistrzostwach Polski (Rajd Baja),III miejsce w Mistrzostwach Polski (Baja Czarne) oraz tytuły II wicemistrza Polski i II wicemistrza Europy. Nie zwalnia jednak tempa, a My życzymy jej owocnych sukcesów.

 

Zapraszmy na moto gwiazdy Kamil Mróz czy ma żyłkę rajdowca?