Klaudia Podkalicka kobieta-kierowca jak najbardziej!!!

365

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Klaudia Podkalicka

Klaudia Podkalicka, czyli kierowca na medal…

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

Kobieta-kierowca czyli Klaudia Podkalicka. Dla wielu z nas rządzi stereotyp, że to nie jest najlepsze połączenie. Jest jednak kobieta przełamująca te zasady – mowa o Klaudii Podkalickiej, której sukcesy rajdowe nie sposób wyliczyć. 31-letnia instruktorka doskonalenia techniki jazdy, dziennikarka i specjalistka w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego ma na swoim koncie drugie miejsce w Pucharze Świata (rajd Baja Poland), wicemistrzostwo ADAC Logan Cup i miano najszybszej kobiety w historii pucharu Kia Lotos Race. A to jeszcze nie koniec jej zapowiadających się sukcesów …

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

Klaudia Podkalicka – przygotowanie do sezonu

Klaudia zapowiada, że ten sezon chce poświęcić na przygotowania, bo jak sama mówi, marzą jej rajdowe starty za kierownicą Forda Fiesty R5 – „To mój samochód marzeń” – twierdzi. Oczywiście, nie odbiega od największego marzenia dla każdego rajdowcy, jakim jest udział w Rajdzie Dakar. W tym celu przygotowuje się do ścigania w Pucharze Świata Cross-Country oraz siedmiu tegorocznych rundach Mistrzostw Polski. Dodatkowo, na początku roku podpisała kontrakt sponsorski na udział w Mistrzostwach Polski w Rajdach Terenowych oraz rundzie Pucharu Świata. – Plany są bardzo ambitne. Startuję ponownie z moim pilotem, Błażejem Czekanem. Oczywiście, będziemy walczyć o zwycięstwo – i tu nie zamierzam odpuszczać. Będzie ogień tak jak zawsze! – mówi Podkalicka.

Klaudia Podkalicka
Klaudia Podkalicka

Klaudii już od najmłodszych lat towarzyszyła miłość do rajdów, ponieważ od początku otaczała się w świecie wyścigów (jej ojcem jest Mariusz Podkalicki, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach samochodowych). W wieku 15 lat została członkiem i zawodnikiem Automobilklubu Szczecińskiego, gdzie rozpoczęła swoją karierę jako kierowca i pilot. Do tej pory zdobyła już III miejsce w Pucharze Świata i Mistrzostwach Polski (Rajd Baja),III miejsce w Mistrzostwach Polski (Baja Czarne) oraz tytuły II wicemistrza Polski i II wicemistrza Europy. Nie zwalnia jednak tempa, a My życzymy jej owocnych sukcesów.

 

Zapraszmy na moto gwiazdy Kamil Mróz czy ma żyłkę rajdowca? 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia