Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych w sieci, czy bezpieczne?

457

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych – Możemy to teraz zrobić przez internet

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnychNaszym rozmówcą był Pan Tomasz Parol, pytania zadawał Paweł Kubalski. Panowie porozmawiali na temat nowości, internetowego portalu, na którym możemy sprawdzić stan naszych punktów karnych na dzień dzisiejszy. Audycja Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych.

Cała działalność władzy od dawna zmierza do zaostrzenia kar i opresyjności systemu, żeby powiększyć jego możliwości. Nie mówimy o monitoringu i kamerkach, a o pozyskiwaniu niepotrzebnych danych od obywateli. Ładnie można to nazwać „klatka jest dla bezpieczeństwa kanarka”.

Ale to nie tylko kamery i ciągłe śledzenie. Poddawani jesteśmy propagandzie, dzięki której sami dajemy informacje na nasz temat, które nie są potrzebne do naszej ochrony, a tylko są nadużyciem władz, czego przykładem jest system internetowego sprawdzenia ilości punktów karnych. Każdy kierowca może sobie sprawdzić ilość punktów u dzielnicowego w komendzie policji udostępniając na chwilę swój dowód. A przez internet musimy udzielić różnych innych niepotrzebnych informacji, które mogą zostać wykorzystane w przyszłości przeciwko nam.

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych – Nowe źródło dochodu

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnychLudzie są bardzo chłonni i ciekawi nowych nowinek i informacji na swój temat. Gdy tylko damy im możliwość sprawdzenia czegoś o swojej osobie, od razu to zrobią. Można internetowo sprawdzić ilość punktów? No to już się loguje i sprawdzam, nawet jeżeli wiem ile ich jest. A zawsze można było to sprawdzić u dzielnicowego, podając dowód osobisty i nie szła za tym żadna sankcja. Teraz wchodząc przez internet proszeni jesteśmy o udostępnienie danych takich jak np. samochód jakim się poruszamy, użytkujemy. Są to dane niepotrzebne władzy, których wcześniej nie było w systemie.

Mówiąc markę i model i numer rejestracyjny ludzie potwierdzają jaki pojazd jest przez nich użytkowany, a przecież punkty nie są przypisane do pojazdów a do nas.

Jeden ze sposobów rejestracji to rejestracja przez bankowość internetową. Robimy mikro płatność i jesteśmy zarejestrowani. Tym sposobem dajemy urzędnikom na tacy nasze konto bankowe, które kiedyś może zostać użyte do ściągania pieniędzy za mandaty, komornika itd. No i w tej trudnej sytuacji, gdy pieniądze już zostaną ściągnięte to zostanie zrobione wszystko, aby ich nie oddawać.

Teraz gdy informację o koncie bankowym i samochodzie jaki użytkujemy są w sieci w rękach urzędników, mogą nastąpić kolejne bezprawne przypadki ściągania pieniędzy z kont od razu za fotoradary. Rejestrując się, aby sprawdzić punkty, potwierdzamy ze użytkujemy taki i taki samochód.

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych – Idźmy do dzielnicowego

Aby sprawdzić punkty lepiej iść na komisariat do dzielnicowego podając mu dowód osobisty. Wiemy że jest to mniej wygodne, nie lubimy się spotykać z policjantami gdy nie musimy. Państwo informując nas o nowej możliwości sprawdzenia tych punktów przez Internet, sprawia że dajemy na talerzu więcej informacji o sobie instytucji, która nie za bardzo dba o nasze stosunki i nie ściga urzędników za nadużycia na naszą niekorzyść.

Paradoksem w naszym prawie jest karanie za poszczególne przestępstwa. Spowodowanie wypadku ma niższą karę niż to ze policjant pomyśli ze przed nim uciekamy.

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych – Audycja cz.1

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych – Audycja cz.2

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych – Audycja cz.3

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych – Audycja cz.4

Anuluj Mandat Wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie, a mandaty – Poprzednia audycja Anuluj Mandat

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia