Woofery do car audio

585

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Woofery
Źródło: radiocar24.pl

Woofery do car audio, to jeden z elementów który mocno wpływa na jakość grania.

Muszę przyznać, że rozmowa o car audio jest o tyle ciekawa, że tematy praktycznie się nie koniec. Niezależnie od tego czy mówimy o głośnikach, tweeterach, wooferach, wzmacniaczach, podłączaniu kabli czy chociażby o tym, które radio według nas będzie dawało zdecydowanie najlepsze granie. Liczba tematów jest praktycznie nieograniczona, co pozwala na dynamiczny rozwój tego działu. Cieszy mnie ten fakt i tym razem przygotowałem dla was artykułów który porusza temat wooferów. Dzisiaj porozmawiamy o tym jakie woofery są najlepsze do car audio. W swojej analizie tematu jak zwykle kierowałem się dwoma, istotnymi czynnikami. Pierwszym z nich jest jakość wooferów, a drugim zaś ich cena. Jak zapewne wiecie, nigdy nie szukam najdroższych produktów, gdyż nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Oczywiście, zwykle jest to pewną regułą, aczkolwiek raczej zwracam uwagę na to, żeby cena produktu szła w parze z jego jakością. Po raz kolejny mam nadzieje, że artykuł będzie dla was zarówno wskazówkami jak i również pomocą. Liczę także na wasze komentarze w tym temacie. Mam szczerą nadzieje, że przedstawicie mi kilka swoich pomysłów na naprawdę dobre i jednocześnie tanie woofery. Dzięki temu stworzymy interesującą bazę produktów, które każdy będzie mógł sprawdzić.  A więc zaczynamy pracę. Życzę wam miłej lektury.

Woofery do car audio  – Rainbow DL-C6.2

Woofery
Źródło: radiocar24.pl

Na początek zaczniemy od wooferów, które powszechnie uznawane są za najlepsze jakie można obecnie dostać. Obecnie kosztują one około 600 złotych. Nie należą więc do najtańszych, ale jednocześnie oferują najwyższą jakość. Ich parametry prezentują się następująco:

Moc Max – 150 W
Moc RMS – 100 W

Średnica woofera – 165mm/6,5”

Impedancja – 4 ohm

Skuteczność – 90dB

Pasmo – 50-21000 Hz

Zwrotnica – 4200Hz/2x12dB/okt.

Głębokość montażowa – 63mm

Jak widać, woofer tego typu posiada naprawdę potężne wnętrzności. Dlatego też, jeżeli szukacie dobrych wooferów, to jest to świetny wybór. Ponato woofer  posiada składany malowany proszkowo kosz ze stali, złocone zaciski śrubowe, zawieszenie z mocnej gumy butylowej które znakomicie kontroluje ruch membrany. Innymi słowy świetny wybór, jeżeli cena nie ma dla was znaczenia.

Woofery do car audio – Hertz EV165.5

Źródło: elektrodor.pl

Kolejne woofery, które chcę wam pokazać, to Hertz EV165.5. Często na forach związanych z car audio podawane są jako tańsza alternatywa do Rainbow. Co tak na dobrą sprawę jest prawdą. Głośniki Hertz EV165.5 są o wiele tańsze od Rainbow, a ich parametry prezentują się następująco:

Rodzaj: woofer

Rozmiar: 165 mm

Moc MAX: 180W

Moc RMS: 60 W

Impedancja: 4 Ohm

Skuteczność: 93,5 dB

Pasmo przenoszenia: 65 -4kHz

Głębokość montażowa: 43 mm

Papierowa, impregnowana membrana wooferów

Precyzyjne gumowe górne zawieszenie

Jak widać w porównaniu z wooferami nie są takie złe. A różnica w cenie jest bardzo istotna. Obecnie woofery Hertz  EV165.5 można dostać za cenę około 230 złotych.  Nie jest to więc wygórowana stawka, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup.

 

Woofery do car audio – DD Audio V0-M6.5

Źródło: ddaudio.com

Ostatni przykład może być nieco zaskakujący, ale cóż to są głośniki z których ja osobiście korzystam. DD Audio V0-M6.5 prezentują następujące parametry:

Średnica głośników: 8 cali / 200 cm

Rekomendowana moc wzmacniacza: 60 – 300 W RMS

Średnica cewki: 1,5 cala / 38,1 mm

Impedancja: 4 Ohm

Pasmo przenoszenia: 70 Hz – 13000 kHz

Skuteczność ( 1W / 1m ): 92 dB

Średnica otworu montażowego: 182,5 mm

Głębokość montażowa: 78 mm

Średnica magnesu: 117,9 mm

Woofery do car audio

Jak widać parametry oferowane przez ten woofer są naprawdę niezłe. Również cena tego zestawu jest bardzo atrakcyjna. Ja osobiście, kiedy kupowałem sobie DD Audio V0-M6.5 zapłaciłem za woofery około 300 złotych.  Jak widać nie jest to wygórowana cena, prawda?

Podsumowując, przedstawione powyżej woofery, to moim zdaniem zdecydowanie najlepszy wybór dla każdego, kto decyduje się na dokonanie zakupu wooferów. Jak już jednak wspominałem wcześniej chciałbym poznać wasze opinie na ten temat oraz dowiedzieć się, jakie woofery wy kupujecie. Mam nadzieje, że przedstawicie mi kilka, ciekawych firm oraz produktów, które będę mógł wykorzystać. W końcu, zawsze szukam nowych informacji i rozwiązań dotychczasowych problemów. Więc liczę na to że, podsuniecie mi coś ciekawego.

Przeczytaj o: https://bezpiecznapodroz.org/cyfrowy-dowod-rejestracyjny-jeszcze-tym-roku

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia