Volvo V60 D3 150 KM – Babskim Okiem

1
497
Volvo V60 D3 150 KM

Volvo V60 D3 150 KM

Marka Volvo kojarzy nam się od razu z bezpieczeństwem i wygodą. A jeżeli myślimy o bezpieczeństwie, to nie tylko swoim ale i całej rodziny. Dla większego grona domowego Polacy bardzo często wybierają kombi. I właśnie kombi Volvo V60 D3 miałam przyjemność przetestować. Wersja była 150 konna, z automatyczną sześcio biegową skrzynią biegów. Volvo jest bardzo rodzinnym autem i wpada w gusta wielu osób.

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny samochodu jest on bardzo poprawny. Testowane auto było w dodatku srebrne, więc była to totalna klasyka, jeżeli chodzi o Polskie drogi. W tym aucie nie rzucamy się w oczy, jesteśmy wtopieni w innych użytkowników ruchu na drodze. Design jest prosty, ale przód i tył został zaprojektowany wyjątkowo. Zacznijmy od przodu, wysunięty do przodu spory grill przyciąga uwagę, a na jego środku wielki znaczek marki. Wszystko jest zrównoważone i po prostu może się podobać. Natomiast tył jest kwestią indywidualną jeżeli chodzi o “podobanie się”, ale też trudno zrobić zachwycające oko kombi. Osobiście tył tego samochodu nie był dla mnie najgorszy, ale też mnie nie zachwycił, podobała mi się bardzo czarna wstawka z napisem Volvo.

Volvo V60 D3 – WNĘTRZE

Jeżeli chodzi o wnętrze, to tak jak zawsze wsiadając do auta marki Volvo, materiały, wykończenie i spasowanie nas nie zawiodą. Auto wewnątrz wygląda elegancko, nawet trochę luksusowo. Przyciski są umiejscowione sytuacyjnie, nie ma problemu z obsługą komputera podczas jazdy. Wszystko jest stonowane, panuje lekki minimalizm. Jedynie guziki, tak jak w komórkach (nie smartfonach) z cyferkami i literkami, na początku trochę straszą, ale później docenimy je, a podczas jazdy w niczym ich ogrom nie przeszkadza.

Miejsca w tym kombi, jak sama zresztą nazwa wskazuje, wystarczy dla wszystkich. Wnętrze jest też “ciepłe”, po prostu przyjemne i przytulne – rodzinne. Fotele bardzo wygodne, naprawdę w długiej trasie ten samochód nie będzie męczył kierowców i pasażerów. Volvo bardzo postarało się, aby wnętrze jak najbardziej umilało jazdę całej rodzinie i dawało poczucie bezpieczeństwa. No i po prostu cieszyło oko.

Volvo V60 D3 – WRAŻENIA Z JAZDY

Tak jak już wspominałam, auto posiada bardzo wygodne fotele, które w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów, która działa tutaj i sunie bardzo gładko, jazda jest, mogę to szczerze stwierdzić, relaksująca. W tym samochodzie na prawdę możemy się rozluźnić, odstresować, ale też się nie zanudzić i zasnąć. Jazda daje kierowcy sporo frajdy, ale też jak najbardziej ją uprzyjemnia. Pod prawą nogą, gdy potrzeba, mamy moc.

Auto bardzo dobrze się prowadzi, trzyma się drogi, czuć że z nią współgra. Podczas jazdy obsługa komputera jest prosta, łatwa i intuicyjna. Tym razem nie mam się kompletnie do czego przyczepić, jeżeli chodzi o wnętrze, a wygląd zewnętrzny (tył) jest po prostu kwestią gustu.

Volvo V60 D3 – CIEKAWOSTKA

Oferta Volvo jest bardzo rozbudowana, szczerze, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli chodzi o wersje silnikowe i skrzynie biegów, mamy do wyboru:

Silniki Diesla:

 • ​​D2 120 KM manualna, 6 biegów
 • D2 120 KM Geartronic automatyczna, 6 biegów
 • D3 150 KM Geartronic automatyczna, 6 biegów
 • D4 DRIVE-E 190 KM manualna, 6 biegów
 • D4 DRIVE-E 190 KM Geartronic automatyczna, 8 biegów
 • D4 AWD 190 KM Geartronic automatyczna, 6 biegów
 • D5 225 KM Geartronic automatyczna, 8 biegów

Silniki benzynowe: ​

 • T3 2.0 152 KM manualna, 6 biegów
 • T3 1.5 152 KM Geartronic automatyczna, 6 biegów
 • T4 DRIVE-E 190 KM mechaniczna, 6 biegów
 • T4 DRIVE-E 190 KM Geartronic automatyczna, 6 biegów
 • T5 DRIVE-E 245 KM Geartronic automatyczna, 8 biegów

Volvo V60 D3 – PODSUMOWANIE

Volvo V60 jest samochodem skierowanym do rodzin oraz osób, które w swojej pracy potrzebują więcej miejsca do przewożenia towarów. Design skierowany jest do osób, które nie lubią się za bardzo wyróżniać, ale lubią elegancję i zrównoważoną estetykę i po prostu się podoba. To samo mówi nam wnętrze tego auta. Spodoba się na pewno klasycystom, ale i również każdemu, bo auto jest w środku minimalistyczne. A miejsca na pewno nie zabraknie dla pasażerów, zarówno tych z przodu i z tyłu.

Jest to naprawdę udane kombi, co też widać po ilości tych aut na polskich drogach. Polacy lubią Volvo, ze względu na elegancję, praktyczność i przede wszystkim bezpieczeństwo. A to ono jest dla rodzin z dziećmi najważniejsze i to właśnie bezpieczeństwo marka stawia na pierwszym miejscu.

Infiniti Q 50 s 410 KM – Babskim Okiem – poprzednia recenzja Babskim Okiem