Honda Civic Type R – król hothatchy

2283

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R pretendent do króla hothachy.

Honda Civic Type R to zdecydowany pretendent do królahothachy. Type R  przez wiele osób kochany jak i nienawidzony. Auta mają na tyle coś w sobie, że nie można im zarzucić jednego – sportowego charakteru.  Może to nie jest tak stylowe auto jak Mercedes czy Audi, ale jeżeli chodzi o osiągi to wyprzedza konkurencje i to sporo. Wystarczy popatrzeć na silnik pierwszego Type R. Końcówka lat 90-tych a Japoński inżynierowie wyciągają moc 185 koni mechanicznych z silnika 1.6. Ale po kolei, żeby zachować ogólną spójność tekstu. Chciałbym Wam wszystkim sportowym maniakom jak i osobom dla których Hond Type R to coś więcej niż kawałek blachy z logiem ”H” na masce. Żeby zbędnie nie przedłużać przejdżmy do założeń dzisiejszego tekstu i rozpiszmy generacje Civic Type R, zaczynajmy!!

Honda Civic Type R EK9.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R EK9

Pierwszym ”tajparem” bądz ”tajperem” jest Honda Civic szóstej generacji o oznaczeniu EK9. Od pierwszego wypustu auta minęło już ponad 20 lat a moim zdaniem auto nadal prezentuję się bardzo dobrze i mało w Polsce naprawdę zadbanych perełek! Pierwszy raz zostało zaprezentowane w 1996 roku i było produkowane aż do roku 2001. W EK9 oczywiście pod maskąsilnik z bardzo znanym już Vtec’iem. Silnik ten generował moc 185 koni mechanicznych przy pojemności 1.6 litra. Osoby, które znają temat dobrze wiedzą jaki to robi przeciąg, dla osób, które nie mogą sobie wyobrazić to zarzucę małą wizualizacje. 185 koni mechanicznych przy budzie, która waży około lub może lekko ponad tone. Już teraz chyba wiecie o co chodzi! Auto również w środku wyglądało/ wygląda bardzo dobrze. Ciekawy wygląd zegarów, sportowe fotele i ta kierownica z czerwonym logiem H. Jak dla mnie miód dla oczu. EK9 ma wiele wspólnych cech z Integrą Type R.

Honda Civic Type R EP3.

Honda Civic Type R
Civic Type R EP3

Drugim Tajperem jest popularna w Polsce Epka. Hondziarze pożądają ten samochód z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich jest silnik. K20A2, który w serii ma 200 koni przy pojemności 2 litrów, ludzie w często SWAPują go do zwykłego 6,5 czy 4 gena. W tych budach 200 koni mechanicznych, naprawdę bardzo przyjemnie jedzie. Kto jeździł bardzo dobrze wie o co mi chodzi. Drugim aspektem pożądania tego auto to po prostu chęć posiadania w miarę szybkiego i nowego auta. Ep3 był produkowany od 2000 roku – 2005 roku. W 2004 roku przeszedł tak zwany facelifting.

Jest to moim zdaniem jedna z lepszych Hond. Auta, które są w miarę przystępnej cenie dla zwykłego Kowalskiego. Jeżeli chodzi o wygląd wizualny auta to uważam, że fabryki wcale nie trzeba poprawiać. Auto wygląda według mojej oceny całkiem dobrze. Przyjemna bryła auta, OEM felgi i jest dobrze. W środku mamy dosyć wygodne fotele. Jak ktoś lubi czasem przydusić to auto jest idealne na ” Daily Car”.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia