Infiniti QX80 Monograph – przyszość wielkiego SUV-a

444

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Infiniti QX80 Monograph
Infiniti QX80 Monograph

Infiniti QX80 Monograph, czyli funkcjonalność, przestrzeń i luksus w jednym

Infiniti QX80 Monograph
Infiniti QX80 Monograph

W Nowym Jorku odbyła się premiera nowego auta koncepcyjnego Infiniti QX80 Monograph, Marka przedstawiła wizję rozwoju swojej pozycji w segmencie wielkich SUV-ów. Model ten to przykład połączenia luksusu, designu oraz przestronności i użyteczności.  „QX80 Monograph to szczegółowe studium naszej wiedzy eksperckiej w dziedzinie designu nadwozi. Ukazuje on naszą koncepcję luksusu i stylu na szosie oraz jest wyrazem poszukiwań na polu możliwości poszerzenia naszej przyszłej oferty INFINITI w segmencie luksusowych SUV-ów.” – zapowiada Roland Krueger, Prezes Infiniti.

Infiniti QX80 Monograph
Infiniti QX80 Monograph

QX 80 Monograph jest zapowiedzią jaką drogą podążać będą przyszłościowe, wielkie SUV-y Infiniti. Już na pierwszy rzut oka robi wrażenie pod każdym względem. W szczególności połączeniu designu (elegancja idealnie komponująca się z nutką luksusu i nowoczesności) oraz jego przestronności. Koncepcyjny model liczy sobie pięć metrów długości, prawie dwa metry wysokości i szerokości (przy złożonych lusterkach). Jego styl to mieszanka linii geometrycznych, które nadają mu mocy i siły. Maska QX 80 Monograph została wyposażona w lampy, które zakrzywiają się na przednich narożnikach aż po błotniki. Świetlne wiązki rozciągają się wzdłuż przednich błotników tak, że kończą się w obudowach kamer wstecznych na krawędziach wcinających się w przednie drzwi. Co nadaje niestandardowe, bardzo unikatowe oświetlenie zarówno z przodu jak i boku pojazdu.

Infiniti QX80 Monograph

Typowy, charakterystyczny grill dla nowego Infiniti jest wyższy i szerszy. Co dodaje mu znacznej siły, a siatka wypełniająca go jest trójwymiarowa i tworzy wrażenie głębi z wewnętrznymi powiązaniami przestrzennymi. Klamki drzwi stapiają się z karoserią (wysuwają się przy ich użyciu). Słupki auta lakierowane na czarno są wpasowane płaszczyzną z szybami bocznymi i przednią. „QX80 Monograph to okazja, by przemyśleć od nowa DNA typowego designu INFINITI w zupełnie innym wymiarze. Wyrzeźbiliśmy jego postać czystą formą, prostymi, poziomymi cięciami, uzyskując zarówno brutalność, jak i namiętność, łącząc style myśliciela Rodina i zmysłowego Michała Anioła. Nasi projektanci nieprzerwanie budzą uznanie, wciąż znajdując nowe drogi dla kunsztownego stylu INFINITI.” – mówi dyrektor wzornictwa Infiniti Alfonso Albaisa.

Infiniti QX80 Monograph
Infiniti QX80 Monograph

Duże wrażenie robi także lakier z efektem szronu, którym pokryty został prototyp. Satynowana powierzchnia sugeruje nietypowy sposób obróbki metalu nadwozia i idealnie komponuje się z lśniącymi, chromowanymi częściami. 26-calowe koła auta posiadają dwukolorowe felgi ( elementy szczotkowanej miedzi z czarnym, chromowanym wykończeniem). Dobrane do tego zestawu ultraniskoprofilowe opony tworzą harmonię z wielkimi gabarytami modelu. Marka położyła nacisk na opinię i oczekiwania klientów co do przyszłości wielkiego SUV-a Infiniti.” „Poprzednie prototypy samochodów INFINITI zapoczątkowały unikatowy dialog z naszymi klientami. Co dało nam szansę na dyskusję o przyszłych kierunkach obieranych przez markę. Słuchaliśmy uważnie naszych klientów, by odkryć, jakie są ich oczekiwania dotyczące wielkiego SUV-a marki INFINITI w roku 2017 i jeszcze dalej w przyszłość. QX80 Monograph pokazuje, jak język designu INFINITI – „potęga elegancji” – może być wykorzystany w przyszłości do stworzenia luksusowego wielkiego SUV-a.– dodaje Albaisa.

Szczegóły designu QX80 Monograph wyraźnie ukazują  podejście INFINITI do kwestii wysokiej jakości i precyzji produkcji. Model ten jest interpretacją dla wizją nowoczesnego designu dla segmentu wielkich SUV-ów. Jest to odpowiedź na oczekiwania wobec aut tego segmentu w zakresie wielkości, użyteczności, luksusu i elegancji.

 

Zapraszam do testu: Infiniti Q50S turbo 400 koników w spokojnym sedanie

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia