BMW M3 – sportowy charakter

493

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

BMW M3

BMW M3, auto idealne do tuningu!

BMW M3 to jeden z najlepszych pomysłów na jakie mogli wpaść konstruktorzy tego niemieckiego pojazdu. Auto nawet jeżeli jest seryjne wzbudza podziw u przechodniów a samego właściciela napawa radością. Mówię tutaj oczywiście o autach, które faktycznie wychodziły spod szyldu M a nie te, które dostały cudowny emblemat //M od młodocianego tunera. Auta te oprócz wyglądu posiadają również dobre parametry silnikowe,co najważniejsze idealnie nadają się do tuningu. Z tego miejsca polecam zajrzeć na FP, który jest poświęcony BMW: BMW to nie auto, to stan umysłu.

BMW M3 – informacje ogólne.

Zanim przejdziemy do sedna artykułu wydaję mi się, że warto jest się zapoznać z historią BMW M3. Osoby, które siedzą w niemieckiej marce znają ten temat na wylot. Nic dziwnego! Jest to moim zdaniem jedyna słuszna droga, którą poszło BMW i nie mówię tu tylko o serii 3. Em trójki pojawiły się na rynku w 1985 roku. Najstarszym i według mnie jednym z najlepszych modeli jest E30, ale do niej wrócimy za chwile. Łącznie M3 powstało w czterech generacjach.  Poniżej możecie je podziwiać!

BMW M3 E30.

BMW M3
BMW M3 E30

Pierwsza Emka została zaprezentowana w 1985 roku. Jest to moim zdaniem jeden z najlepszych modeli jeżeli chodzi o cała game BMW. Mimo, że nie jest to auto pierwszej młodości to tunerzy bardzo często wybierają ten model. Przyczyna jest moim zdaniem prosta. Zarówno auto pięknie się prezentuje gdy poddamy je tuningu jak i w gołej serii. Osobiście gdybym miał możliwość wyboru jakim BMW mógłbym jeździć wybór padł by właśnie na E30 bądź E46 oczywiście spod serii M.

O E30 wspominałem kiedyś w artykule: SUPER AUTA PAULA WALKERA – PRYWATNA KOLEKCJA , z tego miejsca gorąco zapraszam do zapoznania się z nim. Warto również wspomnieć o możliwościach tego wspaniałego klasyka. Najlepsze opcje silnikowe w E30 to: 2.3-16v, 2.3-16v Evo I,  2.5-16v Evo II, 2.5-16v Sport Evolution. Generowały one moc odpowiednio: 195KM, 215KM, 220KM oraz 238KM. Oczywiście najlepiej prezentuje się w wersji nadwoziowej typu coupe. Cena dobrej E30 jest dużo wyższa niż można się spodziewać. Nic dziwnego to perełka wśród żyjących jeszcze E30 M3. 

BMW M3 E36.

BMW M3
BMW M3 E36

Kolejne BMW M3 na tej liście to bardzo dobrze znane w Polsce E36. Chodzą pogłoski, że w Polsce jeździ więcej eMek niż wyprodukowali. Wszystko za sprawą faktu, że tak zwany ”Sebix” kupuje E36 dokłada znaczek eMki do silnika 1.6 i świruje na parkingu pod Biedronką. Czymś takim niszczy renomę tego auta. Auto było wypuszczone w”trzech” wersjach nadwoziowych, compaktów nie liczę.  Sedan, Coupe i oczywiście Cabriolet. Montowane były w niej silniki o pojemności 3.0 lub 3.2 litra. Najmocniejszy silnik jaki był w E36 to R6-24v i generował on moc 236KM. Jest to moim zdaniem przeciętny wynik, bo jego starszy brat lub siostra(zależy jak na to patrzeć) prezentuję się dużo lepiej. Jeżeli chodzi o tuning oczywiście jest kilka bardzo dobrych projektów w Polsce. Właśnie Ci tunerzy nie poszli w złą stronę mocy. Wielkie gratulacje im za to. Oczywiście o E36 również wspomniałem w artykule o autach Paula Walkera. Odnośnik jest wyżej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia