Ford Kuga TDCi 180 KM – Babskim Okiem

951

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Kuga 2.0 TDCi

Ford Kuga TDCi 180 KM 2.0 turbo diesel

Moda na auta typu SUV zdaje się nie mieć końca. Tego typu samochody są coraz liczniejsze na polskich drogach, a producenci aut wychodząc naprzeciw, dodają nowe modele oraz ulepszają te wcześniejsze. Tym razem miałam przyjemność testować nowego Forda Kugę 2.0 diesel 180 KM. Od 2010r. Ford oferuje użytkownikom nowoczesną automatyczną skrzynię biegów PowerShift, która znalazła się w testowanym egzemplarzu. Jest płynna, da się z nią „wykręcić” wysokie osiągi, a dodatkowo zostaje utrzymany duży komfort. Jest to skrzynia dwusprzęgłowa. Ford Kuga TDCi 180 KM.

Osobiście Ford Kuga bardzo podoba mi się z wyglądu. Jest to średniej wielkości SUV. Obecna generacja w porównaniu do poprzedniej stała się bardziej agresywna z rys oraz trochę dłuższa. Najbardziej oko przykuwa grill. Jedyne, co bym zmieniła na pierwszy rzut w designie to za mały znaczek Ford’a. Ale to czepialstwo. Auto ma bardzo ładną linię, a kolor testowanego egzemplarza jest głęboki i po prostu piękny.

Ford Kuga 2.0 TDCi

Ford Kuga TDCi 180 KM – WNĘTRZE

Gdy w chodzimy i odpalamy auto, przed oczami widzimy zegary z niebieskimi, podświetlanymi wskaźnikami. Przy odpaleniu biegną szybko do końca w prawo i wracają na miejsce. Jest to bardzo fajny element, od razu nastawiający nas pozytywnie do jazdy. Ekran komputera jest trochę ukryty pomiędzy wywietrznikami na środku, ale jego obsługa nie była skomplikowana. Wszystko było intuicyjne i po prostu w porządku. Dziwne było tylko manualne pokrętło do sterowania głośnością muzyki. Panel radia pod komputerem jest pochylony „na płasko”. Nie spotkałam się z tym nigdzie indziej, a jest to całkiem ciekawe, bo wcale wbrew pozorom nie jest to niewygodne rozwiązanie.

Miejsca w środku starczy dla każdego, zarówno z przodu jak i z tyłu. Auto jest wygodne i komfortowe. Poprzednia wersja była nazywana „plastikową w środku”, tutaj nie odczułam tego, chociaż we wnętrzu jest go dużo.

Ford Kuga TDCi 180 KM – WRAŻENIA Z JAZDY

Kuga prowadzi się znakomicie. Między innymi jest to spowodowane wyżej opisaną skrzynią biegów, auto jedzie płynnie i jazda jest przyjemna. Dodatkowo, pomimo że jest to SUV, prowadzi się go jak zwykłe auto osobowe. Ja mam czasami problemy z dużymi autami, nie czuje ich i trochę obawiam się przy każdym parkowaniu, tutaj przez cały okres testów nie zaznałam tego uczucia. Auto jest zwinne i po prostu komfortowe. Podczas jazdy obsługa komputera jest banalnie prosta dzięki guzikom na kierownicy. Radio gra dobrze, a wnętrze jest przyzwoicie wyciszone. Bardzo fajne auto.

Ford Kuga TDCi 180 KM – CIEKAWOSTKA

Wyobraźmy sobie sytuacje, że idziemy do samochodu, obładowani rzeczami, pełne ręce. I chcemy otworzyć bagażnik. W normalnym aucie albo musimy zrobić to ręcznie odkładając rzeczy, albo również odkładając przedmioty z jednej ręki, otwierać bagażnik z kluczy. A w Kudzie podchodzimy do bagażnika, machamy nogą pod samochodem na środku i bagażnik się otwiera. Działa to również w drugą stronę. Przy wypakowywaniu Kugi, bagażnik również można w ten sposób zamknąć.

Jest to bardzo proste, ale przyjemne rozwiązanie, ułatwienie życia kierowcom, którzy wiele podróżują i przewożą różnego rodzaju ładunki.

Ford Kuga TDCi 180 KM

Ford Kuga TDCi 180 KM – PODSUMOWANIE

SUV’y bardzo przypadły Polakom do gustu, jest to typ auta pożądanego. Ford Kuga to bardzo udany samochód, jego poprzednią generację możemy liczne odnaleźć na drogach. Odnowiony model jest bardzo udany i myślę, że trafi zarówno do rodzin, jak i do pojedynczych jednostek, bo tak jak wcześniej wspomniałam, Kuga się prowadzi jak małe autko osobowe.

Nic nie jest w niej ekstrawaganckiego, nie krzyczy, nie wyróżnia się. Ale Ford Kuga jest ładny. Mam problem z określeniem „płci” modelu. Ten Kuga, ta Kuga. Ten samochód może być idealny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ford wykonał kawał dobrej roboty.

Renault Megane GT Turbo – Babskim Okiem – poprzednia recenzja Babskim Okiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia