Pierwszy system car audio – pytania początkujących

725

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pierwszy system
Źródło: livewire.com

Pierwszy system car audio. Na pewno macie pytania, na które szukacie odpowiedzi

Pierwszy system car audio, to brzmi wyjątkowo i tak rzeczywiście jest. Pewne podniecenie przed samym zakupem, pytania jaki system wybrać i ogólne zastanawianie się nad tym, jak nasz cudowny system zagra, kiedy w końcu podłączymy go w naszym samochodzie. Przechodziłem dokładnie przez to samo. Kiedy udało mi się już odłożyć trochę grosza na system car audio, to w zasadzie z wrażenia nie byłem w stanie usiedzieć w miejscu. A kiedy już udało mi się złożyć wszystko do kupy, byłem bardzo szczęśliwy. Czy pierwszy mój system grał dobrze? Wydaje mi się, że tak, aczkolwiek nazwanie go bardzo dobrym byłoby grupą przesadą. Przyjemnie słuchało się muzyki, ogólnie osoby które jeździły razem ze mną również nie narzekały na jakość grania. Aczkolwiek dobrze wiedziałem, że mogłoby być lepiej i tak rzeczywiście było z każdym kolejnym rozwojem systemu. W każdym razie, to była drobna dygresja. Wracając do tematu, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie to jest wyzwanie i dzisiaj je omówimy.

Pierwszy system – czy montowanie systemu car audio zniszczy mi samochód?

To ciekawe, ale spotykam się z tym, że ludzie wyjątkowo często zadają takie pytanie. Powiem w ten sposób, zamontowanie nowego systemu stereo nie zamieni twojego auta w bombę zegarową czy coś. Podstawą jest jedynie odpowiednie połączenie kabli, a z reguły w systemach car audio nie jest to trudne. Jeżeli już masz z tym jakiś problem, to poproś o pomoc przyjaciół, którzy znają się na rzeczy. Możesz mi wierzyć na słowo, że bez problemu uda im się to wszystko podłączyć w relatywnie krótkim czasie. Co nie zmienia faktu, że pewne standardy i tak musicie zachować. Jeżeli wyłożycie relatywnie niewielką ilość pieniędzy na chiński towar z drugiej ręki. Oczywiście nie obrażam tutaj w żaden sposób chińskich produktów. Przeciwnie mam sporo ciekawych rzeczy, kupionych w chińskich marketach etc. aczkolwiek pewne rzeczy najlepiej będzie zdobywać z autoryzowanych źródeł. Tak więc jak widzicie, montowanie car audio nie jest niczym strasznym. Próbujecie więc stworzyć wasz pierwszy system.

Pierwszy system
Źródło: livewire.com

Pierwszy system – od czego powinienem zacząć?

Jest to zdecydowanie jedno z najtrudniejszych pytań z którymi muszę się zmierzyć, ponieważ odpowiedź na nie, nie jest jednoznaczna. Aczkolwiek gdybym miał się nad tym zastanowić, to pierwsze co powinniście zrobić, zanim kupicie pierwszy system car audio, to przeanalizowanie dostępnego budżetu. Po pierwsze dlatego, że będziecie wtedy wiedzieć na co dokładnie możecie sobie pozwolić, a po drugie zawęzi to wam i tak już ogromną ilość dostępnych produktów. Drugim pytaniem jest to co właściwie sądzisz o swoim zestawie stereo. Jeżeli system jest w miarę w porządku, to wtedy wystarczy wymienić jedynie głośniki. Co pozwoli wam oczywiście na zaoszczędzenie całkiem sporych pieniędzy. Co dalej, spytacie? Cóż, to już zależy od was, przede wszystkim chodzi jednak o stopniowe kompletowanie kolejnych elementów waszego zestawu car audio. Jest to długi proces, ale jestem pewien, że na pewno wam się uda. Trzymam za was z całego serca kciuki.

Pierwszy system
Źródło: http://cemaudioedge.com

Pierwszy system – ale przecież moje głośniki są całkiem niezłe

Pierwszy system
Źródło: pinterest.com

Wiecie, jest to kwestia z którą spotykam się częściej niż możecie się tego spodziewać. Nieustannie spotykam się z tym, że osoby zastanawiające się nad zakupem car audio twierdzą, że tak właściwie po co im to potrzebne, skoro ich system audio, który otrzymali razem ze swoim samochodem gra całkiem nieźle. Są to jednak pozory. W większości samochodów, system audio znajduje się naprawdę nisko na liście priorytetów. Jeżeli mi nie wierzycie, możecie sprawdzić to na własną rękę. Nie każdy oczywiście ma dobre ucho. Dlatego też polecam wam zrobić coś takiego. Usiądźcie w swoim aucie, puśćcie jakiś kawałek i posłuchajcie go przez chwilę. Następnie od razu wróćcie do domu i puśćcie dokładnie ten sam utwór ze swoich głośników podpiętych do komputera. Będzie to widać zwłaszcza na dobrych zestawach, ale gwarantuje wam, że usłyszycie sporą różnice.

Jak sami widzicie, montowanie pierwszego systemu car audio nie jest zadaniem prostym. Aczkolwiek pewnie znajdziecie sporo trudniejszych rzeczy w swoim życiu. Życzę wam powodzenia przy montowaniu waszego zestawu car audio. Proszę was o komentarze.

Poczytaj o: https://bezpiecznapodroz.org/lotus-omega-sedan-kuracji-anabolicznej

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia