Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Mandat za ratowanie zdrowia?

293

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Karanie za ratowanie zdrowia?

Naszym rozmówcą był Pan Tomasz Parol, pytania zadawał Paweł Kubalski. Dzisiaj o wyprawach na wakacje, o żniwach finansowych, jak się nie dać i na co zwracać uwagę. Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności, czyli ratowanie się przed wypadkiem w wyjątkowych sytuacjach, za które policjanci często chcą karać kierowców mandatami.

Za chwilę rozpoczną się wakacje. Dla szczęśliwych maturzystów już się one rozpoczęły. Natężenie ruchu ciągle wzrasta i będzie już niedługo gigantyczne. W tak dużej ilości użytkowników ruchu, czasami zdarzają się sytuacje, kiedy musimy ratować się prędkością, łamaniem przepisów (linia ciągła), aby uchronić zdrowie nasze i innych osób podróżujących z nami w samochodzie.

Stan wyższej konieczności – jest to sytuacja kiedy ratując, czyniąc dobro popełniamy wykroczenie, łamiemy przepisy. Taki stan sprawy uwalnia nas od odpowiedzialności za wykroczenie. Jest to całkiem zrozumiane. Ale nie zawsze.

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Symulacja

Anuluj Mandat Stan wyższej koniecznościJedziemy samochodem, wyprzedzamy pojazd przed nami, ten oto pojazd z niewyjaśnionych przyczyn zaczyna przyspieszać podczas naszego manewru. Musimy więc przyspieszyć aby go wyprzedzić. Podczas takiej sytuacji ratujemy nasze zdrowie.

A policjant ratując budżet nas zatrzymuje. Stan wyższej konieczności nie jest dla niego wytłumaczeniem i chce nam wypisać mandat. Mówmy nie, ponieważ okoliczności na drodze są różnie i jedynym naszym wyborem było, czy jedziemy zgodnie z przepisami, czy ratujemy zdrowie. Chyba każdy z nas wybierze to drugie.

W takiej sytuacji nie popełniliśmy wykroczenia, zwalnia nas z tego prawo. Dodatkowo urządzenia którymi dysponują policjanci (Iskry, Ultralite itd.) nie posiadają możliwości selekcji gdy jadą dwa auta, nie ma nigdy 100% czyja to prędkość gdy aut mierzonych jest więcej niż jedno.

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – +50 km/h

A co gdy przekroczymy ograniczenie prędkości o 50 w terenie zabudowanym?

Oddajemy blankiet, zgłaszamy zastrzeżenie, prosimy o zaprotokołowanie albo my sami składamy oświadczenie. Możemy nawet nagrać je komórką, ze działaliśmy w stanie wyższej konieczności. Jest to bardzo ważne, bo to nasz dowód. Pamiętajmy, że nie tracimy uprawnień, kiedy zabierają nam blankiet Prawa Jazdy.

Jeżeli przyjmiemy taki mandat, to trudno się z niego później obronić. Mamy niby prawo wystąpić o uchylenie od mandatu w ciągu 7 dni ale praktyka wskazuje, że jeżeli nie przyjmiemy go od razu to mamy większe szanse. Wtedy to nam udowadniają wykroczenie, a nie jak w uchyleniu, że to my musimy udowodnić swoją niewinność.

W sytuacji stanu wyższej konieczności oddajemy kartonik i odmawiamy przyjęcia mandatu. Odmawiajmy przyjęcia mandatu ze względu na stan wyższej konieczności. Możemy też się powołać na niewiarygodność urządzeń pomiarowych. Gdy policjant jest nieuprzejmy, nie chce wykonać protokołu to nagrywajmy zdarzenie telefonem, dyktafonem, mamy prawo do takiej rejestracji.

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Usytuowanie patroli

Zwracajmy uwagę na ustawienie patroli policyjnych i ich zachowanie. Bardzo często czynnikiem, który utrudnia życie kierowcom to miejsce, które wybierają funkcjonariusze prawa. Tam gdzie jest niebezpiecznie, dodatkowy element rozpraszający powoduje różne dziwne zachowania u kierowców np. gwałtowne hamowania, czy rezygnację z manewru wyprzedzania.

 

Łapmy tych, którzy jadą brawurowo, a nie tych, co ratując zdrowie zwiększyli prędkość. Policja ma nam ułatwiać życie, a nie je utrudniać. Kontrolujmy prędkość, ale nie w niebezpiecznych miejscach.

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Audycja cz.1

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Audycja cz.2

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Audycja cz.3

Anuluj Mandat Stan wyższej konieczności – Audycja cz.4

 

Kierowcy często nie wiedzą jak mają się zachować w momencie złapania ich przez policję. Nie znając swoich praw często przytakując policjantom przyjmują mandaty. Chcemy jeszcze bardziej uświadamiać kierowców o ich prawach. Dzięki Twojemu 1 % będziemy mogli robić to efektywniej i utworzyć Biuro Wsparcia Kierowcy… https://bezpiecznapodroz.org/przekaz-1/

 

Anuluj Mandat Sprawdzanie punktów karnych w sieci, czy bezpieczne? – poprzednia audycja Anuluj Mandat

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia