Audi RS i S-line – sportowy charakter

808

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Audi RS

Audi RS jak i S-line to bez wątpienia jedne z najlepszych modeli Niemieckiego producenta.

Audi RS oraz S-line to usportowione modele bazowych aut jakim jest np. A4, A3 i wiele innych aut. Niemieckiemu producentowi nie możemy zarzucić zbyt wiele odnośnie tych aut. Usportowione wersji popularnego auta jakim jest Audi to po prostu poezja. Postarali się aby auto nawet w ”podstawowej” wersji wyglądało bardzo dobrze. W Polsce wiele osób tuninguje swoje ”cztery pierścienie” wcale się nie dziwię, to porządne auta. Nie ma tu do czego się przyczepić. Silniki zrobione porządnie, blacha się nie sypie jak to w niektórych autach bywa a do tego środek jak na mój gust jest na piątkę z plusem. Jedyny minusem jak dla mnie to cena, niestety swoje trzeba zapłacić za takie cacko i po prostu czasami kogoś nie stać aby spełniać swoje marzenia. Dochodzi do tego tuning i koszta robią się jeszcze większe. W dzisiejszym tekście pragnę Wam przedstawić według mojej oceny najlepsze modele Audi RS jak i S-line.

Audi S3:

Audi RS
Audi S3

Na pierwszy ogień leci popularna w Polsce Audi S3. Do tej pory Niemiecki producent wypuścił trzy generację tego świetnego auta. Jak w mój gust dwie pierwsze generację były na naprawdę wysokim poziomie. Ale jak to się mówi gust każdy ma swój. Po prostu w tych dwóch pierwszych modelach czuć było ten usportowiony pazur jakiego brakuję w najnowszym wypuście. Co innego gdybyśmy popatrzyli na dane techniczne i osiągi tych trzech aut. Właśnie najnowsza generacja S3 jest tą najmocniejszą ponieważ przy 2 litrowym silniku TFSI generuje aż 300 koni mechanicznych. Pozostałe dwa modele generowały moc w wysokości: 210-224( pierwszy gen), 265(drugi gen). Często ludzie na zwykłe A3 po prostu wrzucają pakiet stylistyczny eSki. Jak przy silnikach benzynowych można to zrozumieć tak przy dieslach ja nie czuje klimatu…

Audi RS TT:

Audi RS
Audi RS TT

Następnym super autem z czterema pierścieniami jest „nowa” Audi RS TT. Auto jest dostępne w dwóch wersjach nadwoziowych. Coupe i Cabrio. Serio nie rozumiem czym kierowali się producenci wypuszczając Cabrio. Niby nie ma tylko dachu. ale w porównaniu do Coupe wygląda według mnie nijako. Ale to jest tylko moje zdanie. Audi RS TT ma do zaoferowania nieduży silnik bo tylko 2.5 litrowa jednostka, która jest turbo doładowana. Generuję moc w wysokości 400 koni mechanicznych. Wyobrażacie sobie jak to dobrze jedzie nawet w serii bez podkręcenia boosta? Auto jest naszpikowane elektroniką do granic możliwości i to jedyny minus według mnie. Wiadomo trzeba iść z duchem czasu, ale nie czuje tego klimatu jeszcze. Audi RS TT moim zdaniem ma idealne warunki aby poddać je tuningu, Na zlotach murowane przyciągnięcie tłumów żeby pogadać czy zbić piątkę.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia