Testy wbudowanych zestawów car audio

308

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Testy wbudowanych zestawów
Źródło: cargurus.com

Dzisiaj zrobimy testy wbudowanych zestawów car audio…

Jeżeli byście przejrzeli większość artykułów związanych z tematem car audio, to na pewno zauważycie pewną manierę. Mianowicie narzekanie na wbudowane zestawy głośników etc. Dlatego też dzisiaj postanowiłem przygotować dla was artykuł zawierający testy wbudowanych zestawów car audio. Wyszedłem z założenia, że warto byłoby rzucić okiem na te najpopularniejsze z nich. Wydaje mi się, że powinienem chociaż spróbować oddać im honor, głównie dlatego, że sam często demonizowałem wbudowane zestawy. Sprawdzimy więc dzisiaj czy rzeczywiście miałem racje. Postaram się jak najbardziej rzetelnie opisać kilka zestawów i zobaczymy czy nadają się one do naszego car audio czy też powinniśmy je od razu wymienić. Jak zwykle mam nadzieje, że artykuł się wam spodoba i proszę o feedback. Każdy komentarz wezmę sobie do serca. A więc zabierajmy się do analizy i sprawdźmy czy wbudowane zestawy muzyczne, mają szansę z systemami car audio, które zrobimy sami. Oczywiście musicie pamiętać, że wszelkie odczucia związane z danym systemem były czysto subiektywne. Nie możecie więc ich brać za pewnik w danej materii. Jakby nie patrzeć, każdy z nas ma inne ucho i słuch. Dlatego też traktujecie informacje, które znajdziecie w tym artykule jako coś w rodzaju luźnych wskazówek. Skoro to już mamy wyjaśnione, to możemy zabierać się do roboty.

Testy wbudowanych zestawów car audio – Mercedes-Benz S550 2015

Testy wbudowanych zestawów
Źródło: mbusa.com

Mercedesy to auta, które lubi naprawdę wielu z nas i trudno się dziwić. W końcu są to piękne samochody o najwyższym standardzie wykonania. Tak samo sprawa wygląda w przypadku wbudowanego systemu grającego w Mercedes-Benz S550:

System: Burmester Surround Sound, 590 W, 13 głośników

Cena: standardowa

Zalety: Świetnie oddaje większość dźwięków, osoby które siedzą z tyłu czują się niczym zamknięte w kokonie, który świetnie przewodzi dźwięk.

Wady: Problemy z basem. W przypadku basów doznania nie są tak dobre, co da się usłyszeć niemal od razu.

Osoby, które miały okazje korzystać z tego systemu, zwracają uwagę na wyżej wymienione rzeczy. Twierdzą, że system naprawdę dobrze radzi sobie z większością dźwięków zwłaszcza neutralnych. Aczkolwiek ma on duży problem z mocnymi basami, co frustruje niektórych klientów.

Testy wbudowanych zestawów car audio – Volvo XC90 2016

Testy wbudowanych zestawów
Źródło: volvo.com

Volvo to samochody, które można określić mianem średniej półki. Dobre w swojej klasie, stworzone z myślą o tym, aby być na kieszeń klasy średniej. Trzeba przyznać, że Volvo spełnia to zadanie idealnie. Volvo XC90 2016 to naprawdę dobry samochód typu SUV, który idealnie nadaje się do wycieczek rodzinnych. Pytanie które zapewne się wam nasuwa, to jak prezentuje się jego system car audio Muszę wam przyznać, że naprawdę nieźle. XC90 wykorzystuje najnowszy system firmy Bowers & Wilkins:

System: Bowers & Wilkins Premium Sound System, 1400 W, 19 głośników

Cena: $2650 (około 10000 PLN)

Zalety: Naprawdę dobry bas, 9 kanałowy equalizer

Wady: Brak odtwarzacza CD

Muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych systemów wbudowanych z jakim miałem do czynienia. W zasadzie gdyby nie brak odtwarzacza CD, to byłby niemal idealny. Większość dźwięków oddaje naprawdę świetnie i na pierwszy „rzut” ucha, nie zauważylibyście różnicy między wbudowanym zestawem, a takim zrobionym przez was.  Co chyba najlepiej świadczy o tym zestawie.

Testy wbudowanych zestawów car audio – Ford Explorer Platinum 2016

Testy wbudowanych zestawów
Źródło: cargurus.com

Muszę wam przyznać, że mam olbrzymi sentyment do Fordów. Uważam je za naprawdę fajne samochody, które jak na swoją cenę, prezentują wysoką jakość. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku Forda Explorera Platinum 2016. Jest to naprawdę dobry samochód. Przyznam, że sam obecnie zastanawiam się nad jego kupnem. Aczkolwiek wróćmy do naszego tematu rozmowy jakim są testy wbudowanych zestawów car audio. Jak więc prezentuje się ten zestaw?  Powiem wam, że z całej prezentowanej tutaj trójki, ten jest zdecydowanie najgorszy:

System: Sony Premium Audio System, 500 W, 12 głośników

Cena: Standardowa

Zalety: Naprawdę dobra jakość dźwięku o średniej i wysokiej częstotliwości

Wady: Brak możliwości wyłączenia przetwarzania przestrzennego, pasażerowie siedzący z tyłu nie będą mieli tak dobrych doznań muzycznych.

jako fan firmy Sony byłem naprawdę mocno rozczarowany rezultatem. Nie jest to może zły system grający. Aczkolwiek w porównaniu z tym co jesteśmy w stanie zbudować na własną rękę no cóż, nie można być zadowolonym.

Jak widać wbudowane systemy car audio niekoniecznie są złe. Aczkolwiek rzadko kiedy będą one w stanie dorównać temu, co możecie zbudować sami, zwłaszcza z doświadczonym specjalistą w zakresie car audio u boku. Mimo wszystko jednak, wbudowane systemy nie są takie złe jak mogłoby się pierwotnie wydawać.

Przeczytaj o: https://bezpiecznapodroz.org/inspekcja-transportu-drogowego-zarabia-malo

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia