Kolejny wypadek limuzyny BOR – co jest problemem?

331

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kolejny wypadek limuzyny BOR – ciąg dalszy „czarnej serii”

Kolejny wypadek limuzyny BORWarto zwrócić uwagę na fakt, że jest to kolejna w tym roku sytuacja, w której uczestniczą rządowe limuzyny. Choć w wielu źródłach możemy przeczytać, że jest to „sztuczne szukanie afery”, oraz że „każdemu może zdarzyć się wypadek” to dziwi fakt, że właśnie te auta tak często uczestniczą w większych i mniejszych kolizjach. Wypadek prezydenta Dudy, Premier Szydło, Antoniego Macierewicza oraz stłuczka przy parkingu na Nowogrodzkiej, a teraz kolejna stłuczka z udziałem rządowego Audi A6. Patrząc na wszystkie kolizje urzędniczych samochodów można odnieść wrażenie, że średnio raz w miesiącu dochodzi do stłuczki. Czy naprawdę jest to pech? Przypadek, że nowoczesne, komfortowe auta, które wyposażone są w wiele udogodnień wspierających jazdę i w doskonałych kierowców na pokładzie tak często uczestniczą w wypadkach? Być może jest to przypadek. Jednak patrząc z boku, wygląda to na zwykłą lekkomyślność.

Kolejny wypadek limuzyny BOR – kiedy skończy się problem?

Kolejny wypadek limuzyny BORPodczas zderzenia z tirem na pokładzie rządowej limuzyny nie było osoby ochranianej oraz nikomu nic poważnego się nie stało. Bardzo często jednak właśnie w takich sytuacjach: prozaicznych, zwyczajnych i zdarzających się niemal codziennie giną ludzie. Każdy kierowca codziennie wykonuje manewr skręcania w prawo i doskonale wie, jak w takiej sytuacji się zachować. Kierunkowskaz, zmniejszenie prędkości, spojrzenie w lusterka oraz co najważniejsze, zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostatnio bardzo dużo mówi się o zmianach w egzaminach na prawo jazdy, jazdach doszkalających dla kierowców oraz o zaostrzeniu przepisów. Może warto więc pomyśleć o dodatkowych kursach dla kierowców rządowych limuzyn? Mówi się, że szkolenia nigdy nie jest na wiele a zapobieganie jest o wiele łatwiejsze i tańsze niż zwalczanie skutków. Z pewnością w tej sprawie mógłby to być bardzo skuteczny sposób na poradzenie sobie z problemem rządowych wypadków.

Przeczytaj również:

Mężczyźni za kierownicą – 7 grzechów głównych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia