Idealne auto do tuningu dla młodego kierowcy

11712

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

idealne auto do tuningu

Idealne auto do tuningu, czyli młodzi kierowcy zaczynający przygodę z modyfikowaniem auta.

Idealne auto do tuningu dla młodego kierowcy. Na początku tekstu zadajmy sobie pytanie czy w ogóle takie auto istnieje. Według mojej oceny istnieje na pewno kilka lub nawet kilkanaście modeli aut, które wybierają młodzi tunerzy. Są to auta od Niemieckich aż po Japońskie nie pomijając również aut Francuskich. Cóż każdy gust ma inny, grunt aby pasja do motoryzacji była wspólna. Wiadomo, że na początku drogi ku motoryzacji hajs się nie zgadza za bardzo więc dzisiaj postanowiłem przygotować listę aut do +- 10 tysięcy złotych, które posłużą jako dobra baza do tuningu.

Idealne auto do tuningu: Audi A3.

idealne auto do tuningu audi a3
idealne auto do tuningu audi a3

Na pierwszy ogień leci dosyć popularny model w Polsce jakim jest Audi A3 pierwszej generacji czyli oznaczona symbolem 8L. Audi ma dosyć sporą rozrzutność silnikową. Od silników benzynowych po silniki diesla. Osobiście dla młodego kierowcy polecałbym silniki benzynowe. Moim zdaniem nadaję się dużo lepiej do tuningu mechanicznego jak i wizualnego. Do 10 tysięcy złotych bez problemu możemy kupić ładny egzemplarz z silnikiem 1.8 turbo, który już w serii generuję 150 koni mechanicznych. Auto było produkowane w latach 1996-2003 więc rocznik według mnie jeszcze nie najgorszy. Po delikatnych modach z pewnością będzie cieszyć oko właściciela. Gdyby spojrzeć dalej nic oprócz pieniędzy nie szkodzi na przeszkodzie aby wrzucić pakiet S-line.

Idealne auto do tuningu: Honda Civic.

Idealne auto do tuningu: Honda Civic
Idealne auto do tuningu: Honda Civic

Kolejnym autem na liście jest Honda Civic V jak i zarówno VI generacji. Te dwie generacje Hond są dosyć mocno popularne wśród Japońskich przecinaków w Polsce. Na początku zajmijmy się V generacją. Auto było produkowane od 1991-1995 roku i najlepszym wyborem silnikowym jest moim zdaniem jednostka 1.6 VTI, która generuję moc 125 koni mechanicznych, oczywiście w budzie Hatchback. Auto można kupić od 5 tyś. do 8 tyś. pod warunkiem, że blacharka jak i stan techniczny silnika jest dobry.

Idealne auto do tuningu civic IV
Honda Civic VI

W VI generacji jest nieco lepiej jeżeli chodzi o game silnikową jak i wyposażenie. Zwykłą szóstkę z silnikiem 1.4 można kupić juz za 5-6 tysięcy. Natomiast osobiście polecam odłożyć troszkę więcej gotówki i pokusić się i kupić z silnikiem 1.6(B16A2) lub 1.8(B18C4), które generują moc 160 koni mechanicznych i 169 koni mechanicznych. Za taki egzemplarz w dobrym stanie wydamy w granicach 12 tyś – 15 tyś. złotych. Wiadomo, że Hondę można ładnie zmodyfikować w sumie jak każde auto, ale jak ktoś lubuję japońskie auta to wybór Hondy nie koniecznie Civic będzie strzałem w dziesiątkę.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia