Tuning hamulców – Tanio i efektownie

738

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tuning hamulców
Źródło: autokult.pl

Tuning hamulców, to jeden z często wykonywanych tunigów, wyjątkowo popularny, zwłaszcza wśród osób zaczynających swoją przygodę w tym temacie.

Dzisiejszym tematem naszej dyskusji będzie tuning hamulców. Hamulce, jeden z podstawowych elementów naszych samochodów, często wymagający naprawy, regeneracji etc. Cóż, klocki hamulcowe zużywają się, taka jest kolej rzeczy. Rasowy fan czterech kółek i szybkiej jazdy nawet gdy posiada sprawny układ hamulcowy, wyposażony w nowe, wysokiej jakości części, to zawsze szuka czegoś więcej, bo hamulce nadal zdają się nie być zadowalające. Wówczas taki kierowca przechodzi do ich tuningu. Pytanie jakie w tym momencie może wam się nasuwać, to jaki sens ma tuning hamulców, przecież i tak tego na pierwszy rzut oka nie widać. Cóż, zadajcie sobie pytanie po co tak właściwie decyduje się na tuning. Jeżeli szukacie sposobu żeby wyrwać sobie jakieś młode dziewczyny na tanie bajery, to możecie w tym momencie przestać czytać, ponieważ nie to jest naszym głównym celem. Jeżeli jednak chcecie się dowiedzieć czegoś naprawdę ciekawego, związanego z tuningiem różnych elementów waszych pojazdów, to jest to bez wątpienia miejsce dla was. Tak więc zabierzmy się do pracy i zobaczymy czy tuning hamulców to dobry wybór. Jak zwykle proszę was o komentarze związane z tematem i liczę na to, że artykuł wam się spodoba. Tak więc zabierajmy się do pracy.

Tuning hamulców
Źródło: autokult.pl

Tuning hamulców – Klocki hamulcowe

Klocki to prawdopodobnie najtańszy podzespół układu hamulcowego, dlatego ich wymiana może zdecydowanie poprawić hamowanie. Jeżeli chcemy uzyskać wysoki poziom siły hamowania trzeba będzie skorzystać z oferty tych firm, które zaopatrują rynek w części układu hamulcowego dla wyczynowców. Dobrym pomysłem może być oczywiście odpowiednia inwestycja w sportowe klocki hamulcowe. Pozwolą one zarówno na zwiększenie siły hamowania jak i również na pozbycie się typowego problemu jakim jest przegrzewanie się tarcz hamulcowych. Ponadto klocki sportowe będą szybciej reagować na nacisk pedału hamulca przez kierowcę. Pamiętajmy jednocześnie, że klocki tuningowe nie zdadzą egzaminu w ruchu miejskim, ponieważ wymagają odpowiedniego rozgrzania. Innymi słowy jeżeli nasz samochód służy do jazdy tylko i wyłącznie po mieście, to zamontowanie sportowych klocków hamulcowych w sumie mija się z celem. Oczywiście jest to wasz wybór, jednak w takiej sytuacji musicie to traktować jako najzwyklejsze wywalenie pieniędzy w błoto i chciałbym żebyście mieli ten fakt na uwadze.

Tuning hamulców
Źródło: magazynauto.pl

Tuning hamulców – tarcze hamulcowe

Skoro już zdecydowaliśmy się na tuning klocków hamulcowych, to kolejnym elementem na który musimy zwrócić uwagę, są oczywiście tarcze hamulcowe. Najtańszym sposobem tuningu tarcz będzie ich wymiana – na tarcze tej samej średnicy, lecz z lepszych jakościowo materiałów i większej powierzchni. Pośród ofert stuningowanych tarcz znajdziemy m.in. tarcz nacinane, nawiercane i wiercone. Do najwyższej jakości tarcz tuningowanych należą te nacinane. Ahh od razu mówię, jeżeli ktoś wpadnie na pomysł inwestycji w używane tarcze hamulcowe lub jeżeli będzie chciał się bawić w ich modyfikowanie zamiast wymianę, to cóż odradzam. Możecie mi uwierzyć na słowo, że efekty takiego działania będą po prostu mdłe. No ale jeżeli nie wierzycie, to możecie to po prostu sami sprawdzić.

Tuning hamulców
Źródło: wp.pl

Tuning hamulców – koła

Jest jeszcze jeden element o którym absolutnie nie możecie zapomnieć, jeżeli planujecie zmianę hamulców. A jest nim zależność między kołami a hamulcami. Ze swojej strony pragnę dodać, że wiele osób o tym fakcie zapomina. A potem dziwią się że ich klocki hamulcowe nie działają tak jak powinny. Dlatego też musicie zadbać o ten element waszego tuningu hamulców.

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą pragnę zwrócić uwagę na koniec. Mianowicie tuningowane hamulce nie mają zbyt dobrego wpływu na nasze zawieszenie. Dlatego też osobiście doradzałbym wam pracę nad zawieszeniem w momencie kiedy już zdecydujecie się na wymianę klocków. Oczywiście nie musicie tego robić od razu, aczkolwiek osobiście poleciłbym wam zająć się tym tak szybko jak to tylko możliwe. To wszystko co tak właściwie chciałem wam przekazać w tym artykule. Proszę was o ewentualne komentarze.

Przeczytajcie o: https://bezpiecznapodroz.org/torsen-budowa-i-zasada-dzialania

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia