SKODA VISION E wyznacza przyszłość marki

272

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

SKODA VISION E

SKODA VISION E na targach w Szanghaju i nie tylko…

SKODA VISION E
SKODA VISION E

Na targach w Szanghaju przedstawiony został pionierski model:  SKODA VISION E  który ucieleśnia drogę postępu jaką będzie ona podążała w najbliższych latach. Pokazane zostały trendy, do których zalicza się szeroko pojętą wymianę danych, używanie alternatywnych źródeł napędu a także programy typu car sharing.  SKODA zamierza być aktywna na wszystkich tych frontach, proponując rozwiązania głęboko zakorzenione w tradycyjnych wartościach marki.

Elektromobilność – właśnie to SKODA chce włączyć do codziennego użytku samochodu. Powiększać technologię napędu hybrydowego typu plug-in i elektrycznego pamiętając o cechach charakterystycznych dla każdej SKODA . Które łączą jazdę bez lokalnej emisji spalin z typowymi dla marki wartościami . „Duży zasięg, łatwe ładowanie i wymierne oszczędności podczas eksploatacji wpływać będą na naszą przyszłą elektromobilość” – mówi Bernhard Maier , Dyrektor generalny SKODA

Samochody SKODA znane są z przemyślanych rozwiązań, które mają ułatwiać życie. Dlatego elektromobilność będzie odgrywać główną rolę w dewizje rozwoju marki. To bazowy czynnik, który będzie kształtował markę już w najbliższych latach. Przy hybrydach typu plug-in do 2025 roku będzie posiadała w swojej gamie pięć modeli napędzanych tylko energią elektryczną.

SKODA VISION E- pięciodrzwiowy SUV o bryle Coupe, którego moc układu napędowego wynosi aż 225 kW i pochodzi z dwóch silników elektrycznych. Silniki precyzyjnie dozują moc do każdego z czterech kół dla zapewnienia najwyższego poziomu stabilności, bezpieczeństwa i osiągów.  Napęd elektryczny połączony jest z wysoką prędkością maksymalną 180 km/h i zasięgiem wynoszącym 500 km możliwym do osiągnięcia dzięki odzyskiwaniu energii z ładowania.

SKODA VISION E
SKODA VISION E – wnętrze

SKODA VISION E – Elektromobilność

Jazda elektrycznymi samochodami była ograniczona poprzez mały zasięg pojazdów. SKODA robi wszystko by powstawały coraz lepsze akumulatory oraz czas skrócenia czasu jego ładowania. Marka stawia na urządzenie ładujące, które charakteryzuje się dużą mocą. Ładowanie baterii może odbywać się bez podpięcia kabli a zaparkowania nad niewielką (65x65x5 cm) płytą ładującą. Samochód może zostać naładowany do 80 % w zaledwie 30 mnut.

Koncern Volkswagen bierze udział w przedsięwzięciu, którego celem jest budowa sieci dużej mocy ultraszybkich stacji do ładowania akumulatorów wzdłuż ważnych osi komunikacyjnych w Europie. Celem inicjatywy jest zbudowanie tak zwanych stacji High-Power-DC. Dzięki stałoprądowym stacjom, czas potrzebny do naładowania akumulatora wysokowoltowego mógłby zostać jeszcze bardziej skrócony. Nie jak to bywało w dotychczasowych stacjach szybkiego ładowania. W pierwszym kroku, jeszcze w roku 2017, planowane jest zbudowanie około 400 stacji szybkiego ładowania. Do roku 2020 liczba oddanych do dyspozycji dużej mocy stacji do ładowania powinna wzrosnąć do kilku tysięcy.

VISION E jest początkiem wzniesienia marki w świat jako najwyższy oferowany komfort. Samochód będzie można zaprogramować przed wyjazdem, zanim kierowca i pasażerowie zajmą swoje miejsca. Będzie już czekała dana temperatura na jaką się ją ustawi, lista utworów oraz trasa przejazdu z uwzględnionym ruchem. Także z pogodą i harmonogramem ładowania akumulatorów po drodze. VISION E potrafi poruszać się również w korkach i na drogach szybkiego ruchu. Utrzymywać pas lub omijać zagrożenia, wyprzedzać innych użytkowników ruchu oraz samodzielnie szukać wolnych miejsc postojowych i parkować na nich bez udziału kierowcy.

 

Koniecznie przeczytaj i zobacz zdjęcia:  Skoda Felicia – piękny kabriolet z bloku wschodniego 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia