Ford Driving Skills for Life w Polsce – Pomoc młodym kierowcom

294

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Driving Skills for Life w Polsce

Ford Driving Skills for Life w Polsce – Problemy młodych kierowców

W ten weekend odbyły się szkolenia Ford Driving Skills for Life w Polsce. Podczas zajęć mieliśmy przyjemność rozmowy z Panem Mariuszem Jasińskim Ford Polska oraz z Panem Tomaszem Czopikiem, kierowcą rajdowym prowadzącym Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy. Ford przeszkolił w tych 3 dniach ok.800 osób w wieku 18-24.

Ford Driving Skills for Life w Polsce – Co się działo

Ford Driving Skills for Life w PolsceMłodzi kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności na czterech panelach m.in. mieli za zadanie hamować awaryjnie, hamować awaryjnie w zakręcie nie znając jego zwrotu do ostatniej chwili, umiejętnie „wychodzić z poślizgu”, przejechać ciasny tor pisząc SMS’a czy czytając książkę. Teoretycznie kierowcy również odbyli panel o elektronicznych „wspomagaczach” bezpieczeństwa oraz o ogólnym technicznym spojrzeniu na nie np. jakie opony dobierać, kiedy je zmieniać, jaki olej wlewać itp.

Całe wydarzenie było dla kierowców bezpłatne, czekał na nich również drobny poczęstunek i gorące napoje. Nie można tez zapomnieć o licznych konkursach podczas trwania zajęć i jednym głównym, gdzie można było wygrać sprzęt GoPro. Wystarczyło zrobić wyjątkowe zdjęcie, bądź film.

Ford Driving Skills for Life w Polsce – Dlaczego?

Wypadki samochodowe są główną przyczyną zgonów wśród nastolatków. Największy wpływ na to mają dwa czynniki:

1) Brak doświadczenia młodych kierowców,

2) Rozproszenie uwagi za kierownicą oraz zaburzona zdolność prowadzenia auta.

Program Ford Driving Skills for Life (Ford DSFL) został utworzony w 2003 roku przez firmę Ford Motor Company Fund, natomiast w roku 2013 trafił do Europy przy wsparciu organizacji AA i ROSPA. Głównym założeniem programu Ford Driving Skills for Life jest przekazanie młodym kierowcom nowych informacji oraz dostarczenie nowych umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Kurs w ramach programu Ford Driving Skills for Life skupia się na obszarach, w których brakuje kierowcom doświadczenia, a także na problemach związanych z rozproszeniem uwagi za kierownicą.

Program Ford DSFL pomaga młodym kierowcom poprawić swoje umiejętności w czterech obszarach, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym:

1) Rozpoznawanie zagrożeń na drodze,

2) Panowanie nad pojazdem,

3) Kontrolowanie prędkości jazdy,

4) Kontrolowanie odległości podczas jazdy.

Podczas kursu kierowcy siadają za kierownicą aut i wykonują ćwiczenia w zakresie czterech głównych obszarów szkolenia Ford DSFL. To doskonała okazja dla młodych osób do zdobycia cennego doświadczenia pod okiem instruktora.

Ford Driving Skills for Life w Polsce – Mariusz Jasiński Ford Polska

Ford Driving Skills for Life w Polsce – Tomasz Czopik kierowca rajdowy

Ford Driving Skills for Life 2017 – Szkolenia dla młodych kierowców – zapraszamy do lektury

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia