Ford Mustang V8 420 KM – Babskim Okiem

1308

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Mustang V8 420 KM

Ford Mustang V8 420 KM F 5.0 6-biegowy automat

Po 51 latach występowania Forda Mustanga w Europie wyłącznie na plakatach oraz sprowadzonych egzemplarzach Ford otwiera się na rynek i teraz możemy zakupić to kultowe auto u wielu dealerów w Polsce. Cena została skalkulowana tak, że znokautowała najśmielsze oczekiwania – wydając śmieszną kwotę jak za taki wóz (157 000 zł) stajemy się nabywcami Mustanga. Nasz Ford Mustang V8 420 KM był niewiele droższy.

Pod maską testowanego potwora możemy odnaleźć wielką, pięciolitrową, wolnossącą „V-ósemkę” o mocy 420 KM. Większość współczesnych producentów ulega teraz modzie downsizingu. Cieszymy się, że kultowy Mustang nie został tą modą zniszczony.

Auto rzuca się w oczy, – bo ma to właśnie robić! I każdy widząc go na drodze wie, że jest to samochód sportowy i kultowy. Myślę, że większość mężczyzn marzy o prowadzeniu takiego auta, właśnie tego – Forda Mustanga. Co tu dużo pisać o wyglądzie. Auto jest obłędne, mruży reflektory i atakuje potężną maską. Efektownie wyglądają też paskowe tylne światła. Na grillu znak Mustanga – pędzący rumak. W aucie można się tak szybko zakochać, jak nim odjechać.

Ford Mustang V8 420 KM

 

Ford Mustang V8 420 KM – WNĘTRZE

W środku auta przywita nas prostota i wydajność. Fotele i zdobiące elementy skórzane są obszyte nitką pasującą pod kolor lakieru, kokpit jest prosty, ale intuicyjny. Audio jest wysokiej klasy, ale według mnie mogłoby go tu zabraknąć, ze względu muzyki wydobywającej się spod silnika. Miejsca z przodu jest sporo, czego nie można powiedzieć o tyle. Na tyle znajomych nie posadzimy, prędzej torebkę i zakupy. Ale można zdecydowanie pochwalić wielkość bagażnika.

Mustang ma też w kabinie kilka akcentów retro. Przełączniki do zmiany trybów jazdy są wzorowane na guziki używane w lotnictwie. Miłym elementem jest też plakietka mówiąca o roku istnienia modelu Mustang – 1964r.

 

Ford Mustang V8 420 KM- WRAŻENIA Z JAZDY

Mając tyle mocy pod prawym pedałem bądźmy świadomi, że jest to samochód do zabawy, ale dla ludzi z wyobraźnią. Auto doskonale prowadzi się we wszelkich poślizgach, jest po prostu do nich stworzone. Zawieszenie jest twarde, w miarę komfortowe. Auto tak samo szybko przyspiesza jak hamuje, a hamulce w takim samochodzie są bardzo ważne.

Fotele z przodu miło utrzymują kierującego na swoim miejscu w każdym zakręcie i w każdej prędkości. Ja, jako kobieta mogę jedynie narzekać na odstającą, wyjątkowo wielką maskę, która po prostu znacząco ogranicza widoczność.

 

Ford Mustang V8 420 KM – CIEKAWOSTKA

Rzutnik w lusterkach

Każdy Ford Mustang ma bardzo ciekawy gadżet na swoim pokładzie. Otóż po odblokowaniu drzwi z lusterek bocznych na drogę rzucany jest obraz przedstawiający galopującego konia.

Line Lock, czyli system „palenia gumy”

Jeżeli pragniesz popisowo odjechać spod świateł i nie boisz się kosztów opon, cierpisz na nadmiar gotówki, to system Line Lock jest stworzony właśnie dla Ciebie!

System zablokuje przednie hamulce, a my musimy jedynie wdepnąć gaz do oporu i po chwili zniknąć w tumanach dymu. System został stworzony po to, aby przed wyścigiem rozgrzać opony. Ale wykorzystywany jest na różne sposoby 🙂

 

Ford Mustang V8 420 KM – PODSUMOWANIE

Ford Mustang to legenda motoryzacji, kultowy samochód. Ma swoje wady – kosmiczne spalanie (mi palił 19l), wielką zasłaniającą drogę maskę; ale ma i swoje zalety – Jest po prostu Fordem Mustangiem, marzeniem kierowcy, który z jazdy chce czerpać jak najwięcej korzyści, a nie poruszać się tylko z punktu A do B.

Cena Forda jest tak przyjemna, że Mustangów będziemy widzieć coraz więcej teraz na drogach. Ford ceną zbił wszelką konkurencje. Przypominam, że można zostać właścicielem Mustanga już od 157 000 zł, bez żadnych zniżek. No i pamiętajmy, że jest to auto dla osób z wyobraźnią.

 

fot. Artur Ostrowski
SsangYong XLV turbo diesel 115 KM – Babskim Okiem – poprzednia recenzja Babskim Okiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia