Moto Gwiazda Staszek Karpiel Bułecka

226

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Moto Gwiazda Staszek Karpiel Bułecka
Moto Gwiazda Staszek Karpiel Bułecka

Moto Gwiazda Staszek Karpiel Bułecka

W cyklu Moto Gwiazda Staszek Karpiel Bułecka. Zadałem mu kilka podchwytliwych pytań a oto efekty naszej rozmowy.

Jak długo masz prawo jazdy?

Prawo jazdy mam od 2000 roku, zdane za pierwszym razem, bez najmniejszego problemu. Odpukać – nigdy nie odebrane za punkty.  Znaczy jeżdżę ostrożnie i zgodnie z przepisami.

Pamiętasz jaki był Twój pierwszy samochód?

Mój pierwszy samochód który kupiłem za pieniądze zarobione w Ameryce. Bo co to za góral co nigdy w Chicago nie był i nie pracował. A ten samochód to był volkswagen golf 4 w dieslu i to był samochód kupiony za własne, własnoręcznie zarobione pieniądze. A wiesz jak się coś kupi i nikt Ci do tego nie dołożył to się szanuje zupełnie inaczej.

A gdybyś miał wolny milion dolarów, jaki samochód byś kupił?

Co bym kupił? Też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Powiem Ci szczerze że nie ma w tym nic fajnego jakbym miał bańkę to nie wiedziałbym co kupić. Lepiej jest tej bańki nie mieć a dążyć do czegoś żeby to kupić. Wtedy to bardziej cieszy. Ale myślę że kupiłbym dwie opcje. Pierwszą, samochód rodzinny a druga to Porsche 911 4s. Jestem fanem tej marki chociaż może to zabrzmi wieśniacko. I stwierdziłem że kupię go sobie po pięćdziesiątce.

Dużo jeździsz po  Polsce, czy miałeś jakieś niebezpieczne sytuacje na drodze?

Miałem i to niejedne. One się ciągle zdarzają, dużo jeżdżę. Od zwierzyny po ludzi pijanych wyskakujących na drogę. Po zimowe sytuacje gdzie jest ślisko. Na szczęście jeżdżę bardzo ostrożnie ale tam gdzie mogę to jadę ile się da. Ale tam gdzie trzeba uważać to uważam. My jako ludzie z gór umiemy jeździć zimą ale człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw jakie czekająca drodze i co się może stać.

Jeżdżąc dużo odczuwasz tą zmianę jeśli chodzi o jakość dróg?

U nas drogi się zmieniły na dużo lepsze, ja patrzę bardziej na tę zachodnią stronę Polski ale oczywiście ta wschodnia część też bardzo się zmienia, południowy wschód już ma super drogi na przykład w stronę Tarnowa, w stronę Ukrainy to już to wszystko działa super ale zachodnia strona to jest rewelacja

A powiedz mi co Cię denerwuje na drodze? Zachowania kierowców?

Nas denerwuje wszystko kiedy nam się spieszy. A wtedy trzeba najwięcej uważać. Bo wtedy się dzieje najwięcej rzeczy. Ale musimy wiedzieć o jednej rzeczy, że na niemieckich drogach wszyscy jeżdżą super. Wcale tak nie jest. Zawsze trafi się taki który jak ja to mówię będzie jechał jak z babką do podpisu . I u nas tak samo jest.

Ostatnio wróciłem z Indii i powiem Ci że tam dopiero nie ma żadnych przepisów i kierowcy się nie patyczkują.

A całą rozmowę możecie wysłuchać  poniżej. Zapraszamy!

Moto Gwiazda Staszek Karpiel Bułecka cz.1

Moto Gwiazda Staszek Karpiel Bułecka cz.2

 

Zapraszamy do lektury i słuchania poprzedniej edycji cyklu Moto Gwiazda z Olkiem Klepaczem w roli głównej.

Moto Gwiazda Formacja Nieżywych Schabuff lider Olek Klepacz

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia