Dacia Duster Elf Cup 2017 – Relacja 10 czerwca

0
176
Dacia Duster Elf Cup 2017

Dacia Duster Elf Cup 2017, czyli piach, kurz i błoto.

Dacia Duster Elf Cup 2017 to rajdy typu Cross-Country. Każdy z zawodników posiada Dacię Duster w wersji Cup, czyli fabrycznie zmodyfikowany samochód z homologacją sportową. W tym wyścigu o wyniku liczy więc jedynie styl jazdy kierowcy. Dla zawodników Prawo Jazdy to nie tylko dokument, a przepustka do niezapomnianych wrażeń.

Przez dwa dni (sobota i niedziela) na terenie Centrum Olimpijskiego i poligonu w Sulejówku mogliśmy oglądać rajdowe teamy w strefie serwisowej i zawodników na ponad 200 kilometrach odcinków specjalnych. W tym cyklu ogłoszono też 10 Dacii Duster, wśród których gościnnie pojechali Pascal Brodnicki i Maciej Wisławski. A w miasteczku Dacia Duster Elf Cup można było spotkać wielu ciekawych gości np. Krzysztofa Hołowczyca, czy Adama Klimka.

Z Panem Adamem Klimkiem, najbardziej znanym mechanikiem w Polsce, nagraliśmy wywiad, który można odtworzyć u dołu artykułu.

Dacia Duster Elf Cup 2017 – Część Rajdowego Pucharu Polski

Dacia Duster Elf Cup 2017Wydarzenie Dacii jest częścią Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Co to oznacza? Wyniki każdego rajdu będą się liczyły do klasyfikacji generalnej RPPST. W każdych eliminacjach czeka na zawodników ponad dwieście kilometrów wyścigów po dobrze oznaczonych trasach, w tym długie i szybkie odcinki specjalne. Szalona przygoda połączona z zaciętą rywalizacją. Nad wszystkim trzyma pieczę – polski kierowca rajdowy – Krzysztof Hołowczyc.

Wymagania sprzętowe:

Każdy samochód biorący udział w rajdach to fabrycznie zmodyfikowana Dacia Duster. Dziku temu kierowcy rywalizują pomiędzy sobą swoimi umiejętnościami, a nie sprzętem. Z Dustera zostało usunięte całe zbędne wyposażenie, które służyło wyłącznie komfortowi jazdy. A co zostało dodane?

  • klatka bezpieczeństwa zgodna z Międzynarodowym Kodeksem Sportowym FIA
  • sportowe, kubełkowe fotele.
  • dodatkowe aluminiowe płyty chroniące podwozie,
  • dodano dedykowane sportowe amortyzatory,
  • wzbogacono silnik o nowy program sterowania oraz układ sterowania załączenia tylnego napędu
  • zaprojektowano nowy układ dolotowy i wylotowy
  • dodano główny wyłącznik prądu, system gaśniczy i metromierz

Organizatorem Pucharu Dacia Duster Elf Cup jest Renault Polska we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

Dacia Duster Elf Cup 2017 – Wywiad z Adamem Klimkiem

Moto Gwiazda pisarz Marcin Podlewski – zapraszamy do dalszej lektury