Lista inwestycji drogowych – województwo zachodniopomorskie

295

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lista inwestycji drogowych
Lista inwestycji drogowych

Przygotowana lista inwestycji drogowych to przydatna lektura dla kierowców.

Doskonale zdaje sobie sprawę, jak irytujące bywają sytuację, w których nasza szczegółowo zaplanowana podróż zostaje z jakiegoś powodu zakłócona. Bardzo często jest to wynikiem przeprowadzanych remontów drogowych. Poniższa lista stanowi więc przydatną lekturę, która może zaoszczędzić sporo nerwów. To oczywiście ważne funkcja do spełnienia, jednak niejedyna. Tym tekstem chciałbym również pokazać, że wbrew obiegowej opinii, w Polsce dzieje się bardzo dużo w zakresie inwestycji drogowych. Chociaż często mamy wrażenie (niestety często słuszne), że niektóre inwestycje ciągną się w nieskończoność, to w tym samym czasie cała masa innych inwestycji zostaje pomyślnie zakończona. Z racji zbyt dużej objętości jestem zmuszony podzielić ten temat na kilka mniejszych artykułów, w których osobno zajmę się poszczególnymi rejonami. Na pierwszy ogień pójdzie województwo zachodniopomorskie. Jeśli ktoś wybiera się w tamte rejony, to zapraszam do lektury.

Lista inwestycji drogowych
Lista inwestycji drogowych – fragment drogi ekspresowe S6

Lista inwestycji drogowych w zachodniopomorskim – droga S6

Zaczynamy od województwa zachodniopomorskiego, w którym dzieje się niezwykle dużo, jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Aktualnie największą prowadzoną inwestycją jest budowa drogi krajowej S6. Trasa drogowa S6 uznawana jest za jedną z najważniejszych na Pomorzu. Ponadto podkreśla się jej ogromne znaczenie jako niezwykle istotnego ogniwa krajowego systemu drogowego. Wynika to z faktu, iż łączy ona niemal wszystkie największe miasta Polski Północnej, takie jak Szczecin, Gdynia, Gdańsk, Słupsk czy Koszalin. Łączy ona również Obwód Kaliningradzki z Europą Zachodnią, co powoduje, że odbywa się na niej wzmożony ruch. Droga ekspresowa S6 budowana jest w odcinkach, których łączna długość wyniesie ponad 120 kilometrów. Budowane aktualnie odcinki to: Goleniów – Nowogard – Płoty – Kiełpino – Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie – Koszalin – Obwodnica Koszalina i Sianowa. Wszystkie prace mają zakończyć się najdalej w 2019 roku. Droga będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu na każdej z jezdni, a włączenie do ruchu będzie możliwe jedynie w węzłach drogowych. Są to konieczne wymogi, gdyż droga jest budowana w standardzie drogi ekspresowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia