Tuning który szkodzi

1082

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tuning który szkodzi
Źródło: motofaktu.pl

Dzisiaj porozmawiamy o tuningu który szkodzi twojemu autu…

Tuning nie jest prostym zadaniem. Zapewne dobrze o tym wiecie. Dlatego też postanowiłem dzisiaj poruszyć trudny temat, jakim jest tuning który szkodzi. Wiele osób decyduje się na modyfikacje w swoim samochodzie i wkrótce okazuje się, że ich samochód zaczyna się psuć. Uwierzcie, sam byłem świadkiem takiej sytuacji wiele razy. Zwłaszcza pośród moich znajomych, którzy często decydowali się na domowy tuning. Muszę przyznać, że często kończyło się to bardzo źle. Samochód zaczynał sie psuć, silnik nie domagał i tego typu problemy. Dlatego też postanowiłem zająć się tym tematem. Opiszemy dzisiaj kilka przyczyn, które mogą doprowadzić do tego, że tuning zaszkodzi waszej zabawce. Mam nadzieje, że ten artykuł będzie dla was nieocenioną pomocą. Tak więc zabierajmy się do pracy nad analizują tuningu który szkodzi.

Tuning który szkodzi
Źródło: motofaktu.pl

Tuning który szkodzi – Chip tuning

Chiptuning  to prosty i tani sposób na poprawę parametrów silnika? Owszem, ale nie zawsze bezpieczny. Co wynika właśnie z tego, że jest tak prosty do wykonania, a jednocześnie ma olbrzymi wpływ na nasz pojazd. Zwiększa przecież moc i moment obrotowy silnika, dając naprawdę niezłe efekty. Do podzespołów narażonych na uszkodzenie bądź przyspieszone zużycie należą na przykład: cały układ korbowo tłokowy, wtryskiwacze, turbosprężarka, sprzęgło, skrzynia biegów, półosie napędowe i opony. Zagrożone są także katalizator i filtr cząstek stałych, gdyż w autach po chiptuningu można zaobserwować znaczny wzrost emisji spalin, co przekłada się na wyższą temperaturę pracy obu podzespołów. Dlatego też musicie uważać w jaki sposób korzystacie z chip tuningu. Nie przesadźcie z podkręcaniem, inaczej może to wyjątkowo negatywnie wpłynąć na większość elementów w waszym samochodzie.

tuning który szkodzi
Źródło:wiejskituning.pl

Tuning który szkodzi – tani tuning z internetu

Ok, zanim zasypiecie mnie negatywnymi komentarzami, że czepiam się zakupów w sieci, przeciwnie, sam często kupuje w internecie, ponieważ można całkiem tanio dostać sporo rzeczy. Problemem jest to, że ludzie często decydują się na zakup czegoś, tylko ze względu na niską cenę. No ale teraz zastanówcie się. Na przykład pojawia się w sieci do kupienia power box w cenie 100 złotych, podobno bez żadnych wad. Zastanówcie się jednak czy rzeczywiście dostaniecie dobry power box w takiej cenie? Pozwólcie, że sam odpowiem wam na to pytanie. Oczywiście, że nie ma takiej możliwości. Aczkolwiek możecie spróbować. Mam jednak dziwne wrażenie, że wasz samochód naprawdę źle zniesie, zainwestowanie w tak marny sprzęt. Czy aby na pewno chcecie ryzykować?

Tuning który szkodzi – wydech

Tuning który szkodzi
Źródło: se.pl

Cóż, jest to temat o którym moglibyśmy rozmawiać godzinami i zapewne doprowadziłby do wielu kłótni na forach etc. Głównie dlatego, że w wyraźny sposób, pokazuje on głupotę niektórych osób, które decydują się domowy tuning. Oszczędzanie na częściach samo w sobie nie jest niczym złym. Aczkolwiek, kiedy uparcie próbujemy ocalić każdą złotówkę, to może dojść do wyjątkowo nieciekawej sytuacji. A widać to zwłaszcza w kontekście wydechów samochodowych. często się zdarza że pseudo ”tuningowcy ” zakładają wydechy od innych motorów czysamochodów Takie rozwiązanie nic nie daje {oprócz dźwięku, choć nie zawsze},a często tylko szkodzi objawia się to: większym spalaniem ,trudnościami w regulacji gaźnika/zapłonu/obrotów. Ogólnie rzecz biorąc taki pomysł źle wpływa na nasz samochód. Mnie jednak zastanawia, skąd w ich głowie pojawiła się taka durna idea. Ja oczywiście rozumiem chęć zaoszczędzenia paru groszy. Zastanawia mnie jednak to jak w ogóle można wpaść na taki pomysł. Przecież takie części nie mają najmniejszych szans na to żeby sprawdzić się w naszym samochodzie. Dlatego też zapamiętajcie złotą zasadę, że chytry dwa razy traci. Zapamiętanie tej prostej zależności, naprawdę ułatwi wasze życie w przyszłości i pozytywnie wpłynie na podejście do tuningu.

To są trzy proste kwestie związane z tuningiem, które zdecydowanie najczęściej prowadzą do uszkodzenia modyfikowanego pojazdu. Jak widzicie sam tuning nie jest niczym złym. Jednak to właśnie sposób w jaki go wykonujemy, często pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieje, że artykuł ten da wam kilka wskazówek i że unikniecie problemów z waszym samochodem, kiedy już zaczniecie go modyfikować. A tymczasem zapraszam was do przeczytania artykułu o:https://bezpiecznapodroz.org/mechanik-adam-klimek

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia