Inwestycje drogowe – województwo pomorskie.

454

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

INWESTYCJE DROGOWE WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
INWESTYCJE DROGOWE WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Przedstawiamy aktualnie trwające oraz planowane inwestycje drogowe – województwo pomorskie

Zgodnie z zapowiedzią, którą umieściłem w poprzednim artykule dotyczącym budowy dróg, dziś przedstawiamy główne inwestycje drogowe – województwo pomorskie. W tym średniej wielkości województwie dzieje się naprawdę sporo, jeżeli chodzi o kwestię budowy nowych połączeń drogowych. O tym jednak za chwilę. Teraz chciałbym wyjaśnić, kto tak naprawdę odpowiada za wspomniane inwestycje. W tym cyklu artykułów omawiamy inwestycje odbywające się na drogach krajowych, ekspresowych oraz na autostradach, a za nie w całości odpowiada GDDKiA, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jest to urząd, któremu podlega cała infrastruktura drogowa (na wspomnianych poziomach dróg) w kraju oraz, co ważne, odpowiada on za realizację budżetu państwa w tym zakresie (za Wikipedia.pl). Znaczy to tyle, że wszelkie przetargi na budowę bądź remont dróg krajowych, ekspresowych lub autostrad ogłasza GDDKiA. Jeżeli chodzi o finansowanie inwestycji, to również odpowiada za nie powyższy organ, posługując się państwowymi pieniędzmi. Skoro wyjaśniliśmy już kwestię finansową, pora sprawdzić jakie inwestycje są prowadzone w województwie pomorskim.

inwestycje drogowe - województwo pomorskie

Inwestycje drogowe – województwo pomorskie w trakcie realizacji.

Aktualnie w województwie pomorskim realizowana jest budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Koszwały – Kazimierzowo. Inwestycja dotyczy 20-kilometrowego odcinka, który będzie drogą ekspresową dwujezdniową z przygotowaną rezerwą pod trzeci pas, który w razie konieczności powstanie. Warto zauważyć, że wykorzystany zostanie już istniejący fragment drogi S7 oraz węzeł Nowy Dwór Gdański. Zakończenie tej realizacji planowane jest na rok 2018. Kolejną trwającą inwestycją jest budowa obwodnicy Kościerzyny, która prowadzona jest w ciągu drogi krajowej nr 20. Jest to niewielki odcinek, o długości 7,6 kilometra, który łączyć ma ze sobą 4 węzły — Kościerzyna Zachód, Kościerzyna Południe, Kościerzyna Wschód oraz Wieżyca. Warto zaznaczyć, że inwestycja realizowana jest w systemie „projektuj i buduj”, gdzie wykonawca odpowiada również za przygotowanie projektu budowlanego. Oddanie obwodnicy do użytku planowane jest w tym roku.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia