Tuning optyczny – jak się przypodobać

1079

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tuning optyczny
Źródło: pxd.pl

Tuning optyczny, jak sprawić żeby zwracali uwagę na nasze auto…

Nie ma się co oszukiwać, jednym z powodów dla których decydujemy się na tuning naszego samochodu, to oczywiście możliwość pochwalenia się tym co posiadamy. To jest dość normalne, przecież chcemy się wykazać. Jednym z jego podstawowych elementów w sensie, pokazania się jest oczywiście tuning optyczny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj tuningu, który skupia się na tym, żeby efekty podrasowania auta, były przede wszystkim widoczne dla osób postronnych. Dlatego też dzisiaj poruszymy ten temat. Jeżeli chcecie sprawić, żeby samochód przede wszystkim dobrze się prezentował dla kogoś, kto znajduje się poza nim, to ten artykuł jest właśnie dla was. Poprzez modyfikowanie już istniejących i dokładanie nowych elementów karoserii, nadajemy autu indywidualny wygląd. W odróżnieniu od mechanicznego, tuning optyczny nie poprawia jednak osiągów pojazdu, a często wręcz je pogarsza. Chociaż nie jest to regułą, to warto oczywiście o tym pamiętać. Zapraszam was do lektury i liczę na komentarze.

Tuning optyczny – światła etc.

Tuning optyczny
Źródło: pxd.pl

Na tuning optyczny składa się m.in. wymiana reflektorów (np. na popularne ksenony), lub zmiana koloru ich kloszy (np. białe kierunkowskazy), daje to naprawdę interesujący efekt i sprawia, że jesteśmy dobrze widoczni już z dalekiej odległości.  W tuningu optycznym możemy też przerobić atrapę chłodnicy m.in. poprzez wstawienie w jej miejsce aluminiowej siatki lub elementów z pleksii. Oczywiście zmiana wydechu również wchodzi w grę. Daje to nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale również dźwiękowy. Jeżeli oczywiście, dobrze nad tym popracujemy. Warto zastanowić się nad tymi elementami, gdyż to właśnie one jako pierwsze rzucają się w oczy podczas tuningowania.

Tuning optyczny – laminaty

Do wielu marek istnieją specjalne zestawy tuningowe, składające się z elementów dopasowanych do danego samochodu (lampy, progi, spojlery itp.). Jest jednak z nimi jeden zasadniczy problem (pomijając oczywiście cenę), mianowicie jest to fakt, że elementy te są de facto produkowane masowo. Innymi słowy możemy bardzo łatwo spotkać samochód identyczny do naszego. Psuje to trochę próby zrobienia naszego pojazdu, na swój sposób indywidualnym i jednym w swoim rodzaju. Z drugiej strony jednak, nie można im odmówić swoistego uroku, na który wiele osób zwraca uwagę. Takie elementy, to decyzja w stylu czy chcemy być indywidualni czy chcemy przy małym nakładzie czasu sprawić, żeby nasz samochód po prostu dobrze się prezentował. Pozostawię tą decyzję wam do podjęcia. Ja bym osobiście, raczej nie decydował się na taki zakup, ale cóż ja cenię sobie indywidualizm w każdej, nawet najmniejszej postaci.

Tuning optyczny – Spójna sylwetka

Tuning optyczny
Źródło: pxd.pl

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez osoby, które zajmują się tuningiem jest brak zwrócenia uwagi na spójność sylwetki pojazdu z tuningowanymi elementami. Najpopularniejszym i najczęściej podejmowanym zabiegiem jest zamiana zwykłych felg stalowych na tzw. alufelgi. Zadbane znacznie uatrakcyjniają one wygląd samochodu, a do tego pozwalają na używanie większych i szerszych opon. Musicie jednak pamiętać, że muszą one być dopasowane odpowiednio do naszego samochodu. Tak samo sprawa wygląda w przypadku zderzaków. Można na przykład wyciąć w nich elementy  i wypełnić je aluminiową siatką. Można także dołożyć do nich nowe elementy, które pozwolą na ich obniżenie, wydłużenie etc. Warto jednak pamiętać o tym, że oczywiście nie można przesadzić bo wtedy osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Tak więc bądźcie ostrożni.

Tuning optyczny – podsumowanie

Tuning optyczny
Źródło: focusclubpolska.pl

Jak widać tuning optyczny daje nam naprawdę sporo możliwości w kontekście stworzenia samochodu, który będzie prezentował się o wiele lepiej niż przedtem. Jak jednak wspominałem na początku, musicie pamiętać o tym, że tuning optyczny nie skupia się na poprawie osiągów. Nie takie jest przecież jego zadanie. Chodzi po prostu o to, żeby nasze auto prezentowało się świetnie. Muszę przyznać, że tuning optyczny jeżeli jest dobrze przeprowadzony, spełnia swoje zadanie, a o to przecież chodzi, prawda? Mam nadzieje, że artykuł się wam podobam. Jeżeli macie jakieś uwagi, piszcie je w komentarzach. A tymczasem zapraszam was do lektury o: https://bezpiecznapodroz.org/tuning-ktory-szkodzi

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia