Infiniti QX70S – bardzo sportowy SUV

394

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Infiniti QX70S

Infiniti QX70S

Duży SUV o charakterze bardzo sportowym w wykonaniu Infinitijest czymś co dystansuje konkurencję klasy premium – Infiniti QX70S. Okazuje się że japońskie spojrzenie przez pryzmat amerykańskiego rynku może w Europie się podobać. Dla wielu kierowców jest to zbawienne bo poza niemieckimi SUVami premium mieliśmy tylko Volvo więc Infiniti to strzał w dziesiątkę. Infiniti dopiero szósty rok jest w Polsce oficjalnie, przedtem był to import prywatny z USA, nadal nie wszyscy wiedzą że jest to marka Nissana. Do niedawna tylko tam były produkowane, teraz kiedy otwarto fabrykę w Anglii Infiniti będzie w Europie coraz popularniejsze. Popularność to też cena, brak cła spowoduje zwiększenie zainteresowania.

Infiniti QX70S

teraz okiem technicznym

Infiniti QX70S – Silnik/skrzynia

Silnik ma 6 cylindrów ustawionych w układzie V, pojemność 3700cm3 i jest znany z Nissana Z370. W QX70S ma 320KM i jest to moc optymalna do dynamiki i zużycia paliwa. Jest oczywiście wersja silnikowa 5.0 ale to już rozpusta. Nasza testówka miała 360Nm i było to przekazywane na wszystkie koła za pomocą przekładni automatycznej o siedmiu przełożeniach. Silnik kręci się na ponad 7 tys obr/min co przy tej pojemności jest rzadkością. Również to że jest on elastyczny jest bardzo ważne bo nie jest doładowany. Automat zmienia biegi w sposób szybki i aksamitny, pozwala to na duży komfort ale też i zachowuje sportowy charakter napędu. Pomimo swoich 2t wagi auto rozpędza się w 6.7s do setki i ma bardzo dobrą stabilność a czemu to już poniżej.

Infiniti QX70S

Infiniti QX70S – zawieszenie/koła/hamulce

Przy tak wyśrubowanych parametrach zespołu napędowego zawieszenie ma mnóstwo pracy i musi reagować na zmienne warunki w ułamku sekundy. Mamy tu podwójne wahacze z przodu oraz wielowahacz ze stabilizatorami z tyłu. Dodatkowo mamy tu doczynienia z amortyzatorami utwardzanymi hydromagnetycznie. Koła mają rozmiar 21 cali a opony 265/40 co powoduje bardzo stabilne zachowanie nawet przy dużych prędkościach. To auto prowadzi się jak sportowy sedan a nie jak duży SUV.  Porównując BMW X6 to trzeba by wybrać wersję M żeby tak się prowadziła jak QX70S tyle że cena Infiniti jest duuuużo niższa.

Infiniti QX70S

Infiniti QX70S turbo – Ekonomia

Ekonomia? Jaka ekonomia?? Hmmm… tragedii nie ma, można się od biedy zmieścić w 12l/100 km a w trasie to nawet w 9. Niestety w mieście przy korkach musimy liczyć się z 15l/100km, auto jest dość ciężkie i ma duży benzynowy silnik. Jednakże tego auta nie kupują samotne matki więc taka eksploatacja nie zabije właściciela. Zbiornik ma 90l więc zasięg jest spoko.

zobacz Infiniti Q70S Infiniti Q70 HYBRID premium 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia