Infiniti QX70S – bardzo sportowy SUV

1
210
Infiniti QX70S

Infiniti QX70S

Duży SUV o charakterze bardzo sportowym w wykonaniu Infinitijest czymś co dystansuje konkurencję klasy premium – Infiniti QX70S. Okazuje się że japońskie spojrzenie przez pryzmat amerykańskiego rynku może w Europie się podobać. Dla wielu kierowców jest to zbawienne bo poza niemieckimi SUVami premium mieliśmy tylko Volvo więc Infiniti to strzał w dziesiątkę. Infiniti dopiero szósty rok jest w Polsce oficjalnie, przedtem był to import prywatny z USA, nadal nie wszyscy wiedzą że jest to marka Nissana. Do niedawna tylko tam były produkowane, teraz kiedy otwarto fabrykę w Anglii Infiniti będzie w Europie coraz popularniejsze. Popularność to też cena, brak cła spowoduje zwiększenie zainteresowania.

Infiniti QX70S

teraz okiem technicznym

Infiniti QX70S – Silnik/skrzynia

Silnik ma 6 cylindrów ustawionych w układzie V, pojemność 3700cm3 i jest znany z Nissana Z370. W QX70S ma 320KM i jest to moc optymalna do dynamiki i zużycia paliwa. Jest oczywiście wersja silnikowa 5.0 ale to już rozpusta. Nasza testówka miała 360Nm i było to przekazywane na wszystkie koła za pomocą przekładni automatycznej o siedmiu przełożeniach. Silnik kręci się na ponad 7 tys obr/min co przy tej pojemności jest rzadkością. Również to że jest on elastyczny jest bardzo ważne bo nie jest doładowany. Automat zmienia biegi w sposób szybki i aksamitny, pozwala to na duży komfort ale też i zachowuje sportowy charakter napędu. Pomimo swoich 2t wagi auto rozpędza się w 6.7s do setki i ma bardzo dobrą stabilność a czemu to już poniżej.

Infiniti QX70S

Infiniti QX70S – zawieszenie/koła/hamulce

Przy tak wyśrubowanych parametrach zespołu napędowego zawieszenie ma mnóstwo pracy i musi reagować na zmienne warunki w ułamku sekundy. Mamy tu podwójne wahacze z przodu oraz wielowahacz ze stabilizatorami z tyłu. Dodatkowo mamy tu doczynienia z amortyzatorami utwardzanymi hydromagnetycznie. Koła mają rozmiar 21 cali a opony 265/40 co powoduje bardzo stabilne zachowanie nawet przy dużych prędkościach. To auto prowadzi się jak sportowy sedan a nie jak duży SUV.  Porównując BMW X6 to trzeba by wybrać wersję M żeby tak się prowadziła jak QX70S tyle że cena Infiniti jest duuuużo niższa.

Infiniti QX70S

Infiniti QX70S turbo – Ekonomia

Ekonomia? Jaka ekonomia?? Hmmm… tragedii nie ma, można się od biedy zmieścić w 12l/100 km a w trasie to nawet w 9. Niestety w mieście przy korkach musimy liczyć się z 15l/100km, auto jest dość ciężkie i ma duży benzynowy silnik. Jednakże tego auta nie kupują samotne matki więc taka eksploatacja nie zabije właściciela. Zbiornik ma 90l więc zasięg jest spoko.

zobacz Infiniti Q70S Infiniti Q70 HYBRID premium