Anuluj Mandat Płatny parking na plaży – czy zgodny z prawem?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Mandat Płatny parking na plaży

Anuluj Mandat Płatny parking na plaży – czy zgodny z prawem?

Jak co tydzień mieliśmy przyjemność rozmowy z Panem Tomaszem Parolem, założycielem Anuluj Mandat. Rozmowę przeprowadził Paweł Kubalski. Dziś tematem na czasie z okazji rozpoczętych już wakacji, wzmożonego ruchu na drogach, Panowie porozmawiali o płatnych parkingach przy plażach. Czy na pewno są one legalne? Zapraszam do wysłuchania audycji u dołu artykułu – Anuluj Mandat Płatny parking na plaży.

Anuluj Mandat Płatny parking na plaży

Anuluj Mandat Płatny parking na plażyNa samym początku spójrzmy na ceny Warszawskiego płatnego parkingu. Wszelkie parkingi są wyznaczone na terenach należących do Miasta Stołecznego Warszawa. Jeżeli postawimy samochód na takim parkingu płacimy za godzinę ok. 2,5 zł. Jeżeli nie zapłacimy są dwie opcje:

  1. Złamaliśmy zasady i należy nam się 50 zł kary
  2. Nie zgadzamy się z oznakowaniem miejsca parkingowego i wnosimy o uchylenie

No właśnie! Nie zgadzamy się z oznakowaniem miejsca parkingowego?

Brak znaku pionowego o informacji iż jesteśmy w płatnej strefie parkowania, dobrze oznaczonego; bez jednoznacznego wyznaczenia miejsca parkingowego przez ciągłe linie = Nie jest to miejsce płatne i nie zostajemy ukarani.

Przyjrzyjmy się teraz różnym kurortom i miejscowościom turystycznym. Zupełnie inaczej jest np. w Trzęsaczu gmina Rewal. Parkometry stoją w miejscach kompletnie nie wyznaczonych. Raz, że opłaty są bardzo wysokie , a kary jeszcze wyższe; dwa, często teren wyznaczony na parking nawet nie należy do władz miasta/gminy, tylko jest w rękach prywatnych. Miejsca nie są poprawnie wyznaczone. Takie parkometry niekiedy stoją na trawnikach i opłaca się parking na trawniku! Lub rozjeżdżonym błocie. Nie jest to strefa pakowania, nie ma miejsc wyznaczonych. Parking płatny wyglądać powinien inaczej.

Anuluj Mandat Płatny parking na plażyAnuluj Mandat Płatny parking na plaży – Podłoże

Czy jest uwarunkowanie prawne na temat jak ma wyglądać podłoże miejsca parkingowego?

Jest to związane z przepisami ruchu drogowego. Mówią one w jasny sposób o oznakowaniu miejsc płatnych do parowania, czyli wymalowaniu linie ciągłe. Trudno będzie wymalować na trwało linie na trawniku czy piasku.

Anuluj Mandat Płatny parking na plaży cz. 1

Anuluj Mandat Płatny parking na plaży cz. 2

Anuluj Mandat Płatny parking na plaży cz. 3

Anuluj Mandat Płatny parking na plaży cz. 4

Anuluj Mandat Policjant straszy nas sądem – Czy mamy się bać? – zapraszam do dalszej lektury

Brak postów do wyświetlenia