Citroen C-Elysee 1.6 – Babskim Okiem

1052

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Citroen C-Elysee 1.6 115

Citroen C-Elysee 1.6 115 koni mechanicznych

Nadszedł czas na przetestowanie budżetowej propozycji od Citroena, a mianowicie test auta Citroen C-Elysee. Wiele polskich rodzin nie szuka samochodu „fajerwerka”, tylko maszyny, która przewiezie ich z punktu A do B. W tym aucie nie znajdziemy wyszukanych nowinek technologicznych, aligatorowych skór i komór. Jest to auto proste i nawet ładne z zewnątrz.

Nasz kompaktowy sedan jest klasyfikowany na pograniczu segmentów B i C. Spójrzmy na niego z zewnątrz. Kształt wozu to nic nowego. Jedynie styl krótszego przodu delikatnie odchodzi od klasycznej sylwetki sedana. Stylistyka wozu może szybko przypaść do gustu, bo jest to po prostu klasyka. Auto może się podobać w swojej surowości.

Citroen C-Elysee 1.6 115

Citroen C-Elysee 1.6 – WNĘTRZE

Gdy wchodzimy do środka czar pryska. Kabina nie należy do najpiękniejszych. Przez kokpit sunie srebrno-pastelowy pas plastiku, w który wtopiony jest ekranik pokładowy i wywietrzniki powietrza. Wszystko byłoby w porządku gdyby ta część została wykonana z lepszego materiału, ponieważ nie należą one do wyjątkowo trwałych i przyjemnych tworzyw. Plusem jest ich spasowanie i ułożenie elementów kokpitu.

Tutaj znowu muszę wspomnieć, że jest to auto budżetowe, dlatego narzekać nie można. Wóz ma dobrą nawigację, porządne audio, kamerę cofania, estetyczny wygląd i dużo miejsca w środku. Rodzina z dzieci będzie zadowolona z oferowanego miejsca w kabinie.

Citroen C-Elysee 1.6 115

Citroen C-Elysee 1.6 – WRAŻENIA Z JAZDY

Pod maską kryje się silnik 1,6 napędzany 115 KM. Tak jak mówią liczby, jest to zwykły samochód do klasycznej jazdy z punktu A do B. Na pewno nie jest to samochód dla miłośników szybszej jazdy. To zwyczajny, spokojny środek transportu, który nas nie zawiedzie zarówno w mieście, jak i w trasie.

Byłam miło zaskoczona wyciszeniem samochodu i jego zawieszeniem. Auto wytłumia wszelakie dźwięki z zewnątrz auta oraz pokonuje dołki, dziury i pagórki z gracją i wdziękiem. Nie mam jeździe tym autem nic do zarzucenia. Mogłam się nawet zrelaksować, ponieważ nic mnie nie rozpraszało w jego wnętrzu oraz spokojna jazda nie wywoływała „okrzyków” i pomruków spod maski.

Citroen C-Elysee 1.6 – CIEKAWOSTKA

Tym razem przygotowałam ich aż dwie. Pierwszą będzie specyficzne ustawienie przycisków do sterowania szybami (opuszczania). Nie znajdują się one w ogóle w okolicach drzwi. Są umieszczone tam, gdzie wasze stoją kubki z kawą, po bokach tej kolumny. Z tyłu również są one umieszczone w miejscu, gdzie zazwyczaj jest schowek wraz z zapalniczką. W tym klasycznym aucie taka odmiana jest dosyć dziwna i każda wsiadająca osoba będzie miała z tym mały problem, zanim przycisków nie odnajdzie.

Drugą ciekawostką jest ogromy bagażnik w tym skromnym aucie. Przestrzeń załadunkowa jest o pojemności 506 L! Nie żartowałam pisząc, że jest to dobry samochód na rodzinne wypady 🙂

Citroen C-Elysee 1.6 – PODSUMOWANIE

Citroen C-Elysee jest doskonałą propozycją dla osób, które wymagają od samochodu nieskomplikowania, prostoty, niezawodności, małego spalania i ładunkowości. Jest to zwykły samochód do jazdy, który też nie jest leniwy i osowiały. Odnajdzie się doskonale w garażach młodych rodzin z dziećmi, których portfel na razie chce się skupić na wydatkach na dzieci. Na zakończenie jeszcze cena, która, nie oszukujmy się, będzie jednym z głównych wyznaczników przy zakupie auta w tej klasie. Citroen C-Elysse kosztuje minimum 39 900 zł.

Suzuki Vitara 140 KM – Babskim Okiem – Poprzednia kobieca recenzja

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia