Kilka przekazań o ochronie przed niechcianym dźwiękiem

248

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kilka przekazań
Źródło: oto-samochody.pl

Kilka przekazań o ochronie przed niechcianym dźwiękiem powinno zainteresować tych, którzy chcą mieć dostęp do jak najlepszej jakości, czystej muzyki…

Niechciany dźwięk, hałasy, interferencja. Każda osoba, która kiedykolwiek miała do czynienia z dźwiękiem, dobrze wie jak irytujące są te zjawiska. Dlatego dzisiaj przedstawimy wam kilka przekazań o których warto pamiętać, jeżeli chcecie ochronić się przed problemami związanymi z niechcianym dźwiękiem. Warto o nich pamiętać, jeżeli zależy wam na jak najwyższej jakości dźwięku w waszych samochodach. Zapraszam do lektury

Kilka przekazań o ochronie przed niechcianym dźwiękiem – kluczem jest prewencja

Kilka przekazań
Źródło: wrzuta.pl

Jest to absolutnie jedna z podstawowych prawd życiowych o których po prostu trzeba pamiętać. Najważniejsza zawsze jest, była i będzie prewencja w jakiejkolwiek postaci. A wynika to z tego, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak wygląda prewencja w przykładu car audio? Bardzo prosto, musicie myśleć co robicie. Przykładowo, zanim zaczniecie montować swój własny system car audio, rozpiszcie sobie co chcecie w nim zrobić. Narysujcie szkic i plan rozłożenia każdego z elementów. Pomoże wam to w uniknięciu ewentualnych pomyłek w tworzonym systemie.

Kilka przekazań  – filtry hałasu nigdy w pełni nie zniwelują hałasu

Kilka przekazań
Źródło: oto-samochody.pl

Filtry, reduktory etc. możecie nazywać je jak chcecie. Jednym z błędnych sposobów myślenia jest twierdzenie, że filtry hałasu w pełni niwelują/eliminują hałas oraz jego źródło. Ich zadaniem jest jego redukcja a nie wyeliminowanie źródła. Innymi słowy, o ile zainwestowanie w filtry hałasu jest całkiem dobrym pomysłem o tyle nadal będziecie musieli sprawdzić, co tak właściwie wywołuje problemy z dźwiękiem. Inaczej prędzej czy później problem powróci. Dlatego też poza montowaniem tego typu filtrów, zastanówcie się co wpływa na negatywną jakość dźwięku i zadbajcie o to, żeby pozbyć się problemu

Kilka przekazań  – zawsze używaj w pełni osłoniętego okablowania

Jest to kolejna, złota zasada, którą powinniście zapamiętać, jeżeli chcecie zmniejszyć ryzyko interferencji etc. Podstawą jest zadbanie o to, żeby każdy kabel był osłonięty w jak najlepszy sposób. Zapewnią one maksymalną ochronę przed wszelkiego rodzaju interferencją elektromagnetyczną co w waszym przypadku jest oczywiście niezwykle istotne. Jeżeli chcesz samemu stworzyć okablowanie, to zadbaj o odpowiedni jego dobór a także o odpowiednią osłonę.

Kilka przekazań – pamiętaj o tym, żeby kable do wzmacniacza były najkrótsze jak to tylko możliwe

Na pierwszy rzut oka, może wydawać się to nie istotne jednak okazuje się, że długość kabli ma również olbrzymi wpływ na to czy będziemy doświadczyć wszelkich interferencji etc. Dlatego też złotą zasadą jest to abyście dbali o to, żeby kable były jak najkrótsze. Im dłuższy kabel, tym większa jest jego rezystancja. Wpływa to negatywnie na jakość dźwięku jak i również na pobór mocy.

Kilka przekazań  – zadbaj o to żeby wszystkie parametry były dobrze ustawione

Kilka przekazań
Źródło: extremecaraudio.com

To zabawne, ale wielokrotnie spotykam się z tym, że ludzie zupełnie zapominają o tym aby temu aspektowi poświęcić sporo uwagi. Wychodzą raczej z założenia, że wszystko można ustawić na oko, a sprzęt i tak będzie działał dobrze. Ustaw głośność zestawów na 80% maksymalnej wartości i zacznij słuchać. Następnie powoli i sukcesywnie, dopasuj ustawienia, aż w końcu uda ci się osiągnąć idealną jakość dźwięku.

Kilka przekazań  – Nigdy nie puszczaj kabli sygnałowych między przewodami zasilającymi

Kolejna istotna rzecz, to unikanie przeplatania ze sobą kabli sygnałowych oraz przewodów zasilających. Zwłaszcza w instalacjach, które wykorzystują naprawdę potężne wzmacniacze. Jeżeli kable znajdują się obok siebie, to wtedy może dojść do hałasu, który będzie wywołany przez interferencję. Jest to coś z czego powinniście sobie zdawać sprawę, ale mam dziwne wrażenie, że wiele osób o tym zapomina.

Listę zasad, które zostały przedstawione powyżej można traktować jako swoisty dekalog zasad, które powinniście wykorzystać kiedy zakładacie swój własny system car audio. Interferencja to naprawdę spory problem, dlatego też musicie zadbać o to, żeby zminimalizować prawdopodobieństwo jej wystąpienia. Mam nadzieje, że poradnik wam pomoże, a tymczasem zapraszam was o lektury o:https://bezpiecznapodroz.org/zamienniki-car-audio-kupowac

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia