Wypadek Venus Williams. Czy tenisistka zawiniła?

2
116
Wypadek Venus Williams

Wypadek Venus Williams. Kto ponosi winę za zdarzenie?

Gwiazda amerykańskiego tenisa, Venus Williams na początku czerwca uczestniczyła w wypadku samochodowym. W wyniku zdarzenia 78-letni mężczyzna trafił do szpitala, a kilkanaście dni później zmarł. Sprawa od kilku dni jest mocno komentowana w mediach. Czy wypadek Venus Williams wpłynie na jej sportową karierę?

Wypadek Venus Williams – szczegóły zdarzenia

Wypadek Venus Williams Do wypadku samochodowego doszło 9 czerwca w Palm Beach Gardens na Florydzie. W pewnym momencie auto, którym kierowała Venus Williams, zderzyło się z samochodem, którym jechał starsze małżeństwo. Auto tenisistki bokiem uderzyło w pojazd jadący w przeciwnym kierunku. Kierowcą drugiego auta była 68-letnia kobieta Linda Barson. Tenisistka obniosła tylko powierzchowne, drobne obrażenia i mogła wrócić do domu. W znacznie gorszym stanie było małżeństwo, które współuczestniczyło w wypadku. W wyniku wielu urazów Linda Barson oraz jej mąż 78-letni Jerome trafili do szpitala. Małżonkowie doznali wielu obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych. 14 dni po zdarzeniu mężczyzna, uczestniczący w wypadku jako pasażer zmarł.

Wypadek Venus Williams – czy tenisistka wymusiła pierwszeństwo?

Wypadek Venus Williams Miejscowa policja, która pojawiła się na miejscu wypadku potwierdziła, że tenisistka nie była pod wpływem alkoholu lub jakichkolwiek substancji odurzających. Potwierdzono również, że Williams nie rozmawiała przez telefon ani nie pisała wiadomości tekstowych, co mogłoby rozproszyć jej uwagę. Śledczy ustalili, że Venus Williams podróżowała z prędkością około ośmiu kilometrów na godzinę. Co więc było przyczyną zdarzenia? Wypadek Venus Williams niemal od razu pojawił się na ustach dziennikarzy z całego świata, którzy na własną rękę starali się znaleźć przyczyny tego zdarzenia.

10 czerwca, jeden dzień po zdarzeniu tenisistka została uznana za winną spowodowania wypadku i postawiono przeciwko niej zarzuty. Zdaniem śledczych, którzy prowadzili sprawę bezpośrednią przyczyną zdarzenia było wymuszenie przez Williams pierwszeństwa. 37-letnia tenisistka została oskarżona o przejechanie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, niezatrzymanie się, nieuważną jazdę, a także o niedbałe prowadzenie samochodu. Za takie wykroczenie tenisistce groziła nie tylko kara grzywny, lecz nawet kara pozbawienia wolności.

Wypadek Venus Williams – zarzuty przeciwko tenisistce

Wypadek Venus Williams Bliscy zmarłego Jerome’a posądzili tenisistkę o spowodowanie wypadku, w którego konsekwencji doszło do śmierci mężczyzny. Adwokat rodziny zmarłego powiedział, że Linda Barson jest „fizycznie i emocjonalnie zdewastowana”. – Straciła miłość swojego życia, osobę, z którą spędzała każdy dzień. Wszystko robili razem”.

Zdaniem prawnika mężczyzna był w doskonalej formie i cieszył się dobrym zdrowiem. Mało tego, przygotowywał się do podróży z żoną, dziećmi oraz trzynaściorgiem wnuków. Rodzina zmarłego mężczyzny domaga się od Venus Williams odszkodowania. Uzyskane pieniądze miałyby pokryć koszty leczenia i opieki medycznej, a także być rekompensatą za śmierć bliskiej osoby oraz ból i cierpienie.