Renault Megane RS w nowej odsłonie

1
101
Renault Megane RS

Renault Megane RS to jedyny samochód w swoim segmencie, który posiada system 4CONTROL

Nowy Renault Megane RS ma cztery skrętne koła. A to nie jedyna niespodzianka, która uświetnia odświeżony model. Dodatkowo marka wprowadza m.in. podwójną ofertę zawieszenia.

Renault Megane RS

Nowy Renault Megane RS wyróżnia w segmencie samochodów sportowych przede wszystkim system 4CONTROL. Który ma za zadanie zapewnić znacznie większą dynamikę  i zwrotność oraz precyzję dzięki siłownikowi elektromechanicznemu zamontowanemu na tylnej osi. Dzięki czemu auto jest dużo stabilniejsze np. przy pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością.

Renault Megane RS

Renault Megane RS w nowej odsłonie

Ponadto Renault oferuje nabywcom nowego modelu wybór zawieszenia. Sport ( mniej połączenie wysokich osiągów z potrzebnym na co dzień komfortem) oraz cup (sportowe osiągi, jest przystosowane do jazdy po torze).

Renault Megane RS

Auto miał okazję testować Nico Hülkenberg na torze wyścigowym w dwóch wersjach. Skrzynią manualną oraz automatyczną. Zapytany o wrażenia z jazdy ocenił pozytywnie oba warianty. Pracę skrzyń, oraz sztywność podwozia podkreślając, że mimo wszystko to Megane RS z manualna przekładnią zdecydowanie jest samochodem stricte wyścigowym.

 

Zobacz nasz test  Renault Megane Grandtour GT dCi – szybkie kombi