Mazda Design Award dla najlepszych z najlepszych

0
36

Nowa Nagroda Mazda Design Award dla najlepszych z najlepszych.

Mazda już od prawie dekady organizuje prestiżowy konkurs koncepcyjny dla projektantów – Mazda Design. W tym roku marka postawiła na “coś nowego” – po raz pierwszy będzie można zdobyć nagrodę specjalną Mazda Design Award. Oceniane będą prace z  zakresu wzornictwa przemysłowego, mody, grafiki użytkowej oraz architektury wnętrz. Która, jako że jest to pierwsza edycja, przyznana zostanie za okres trzech ostatnich lat.  Zwycięzca, za swój wyjątkowy projekt, zdobędzie 50 000 złotych.

Mazda Design

Jak podkreślają organizatorzy, nagroda MDA ma na celu podkreślenie naprawdę wybitnych prac, które wyróżniają się od tysięcy innych biorących udział w Mazda Design. Jury będzie zwracało przy tym dużą uwagę na spełnienie kryteriów tj. piękno, innowacyjność, racjonalność zużycia energii, użyteczność i dostosowanie się do potrzeb świata. Oczywiście, najważniejszym elementem w projekcie jest kierowanie się filozofią Mazdy KODO. Dusza Ruchu stanowi prawdziwe odzwierciedlenie filozofii Jinba Ittai – koń i jeździec w idealnej harmonii.

Zwycięzca zostanie wyłowiony przez zespół w składzie: Kevin Rice – główny projektant Mazdy w Europie, Zuzanna Skalska – analityk trendów w dziedzinie designu i innowacji, prof. Jerzy Porębski- wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, jedna z najbardziej uznanych polskich projektantek – Maja Ganszyniec, Paweł Miszewski – projektant łączący świat obrazów i dźwięków, bloger, Michał Mazur – specjalista w tematyce designu i nowych technologii oraz dziennikarze Filip Niedenthal – naczelny polskiej edycji magazynu „Vogue” oraz specjalizująca się w dziedzinie designu i mody – Anna Grużewska.

Wyniki 8. już edycji Mazda Design oraz zaprezentowanie pierwszego zwycięzcy nagrody Mazda Design Award poznamy na przełomie października i listopada, natomiast prezentacja prac odbędzie się w połowie września br.

Już niebawem Mazda 3 z modelowego roku 2017 pod koniec roku w Polsce.

Odcinkowy pomiar prędkości – Lista miejsc