Aplikacja mobilna w twoim samochodzie

0
24
Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna, która pomoże nam się rozstać ze smartfonem podczas jazdy.

Aplikacja mobilna w samochodzie pomoże Ci się ustrzec przed mandatem.  Około 250 kierowców dziennie karanych za używanie telefonu komórkowego. Tak prezentowały się statystyki polskiej policji w zeszłym roku. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez smartfona i nawet wsiadając za kółko nie rezygnują z jego używania. Nie trzeba chyba dużo mówić, że może to w przyczynić się do wypadku lub kolizji. Naprzeciw takiemu zachowaniu ma wyjść paradoksalnie aplikacja mobilna. Jednak ma ona za zadanie m.in. wyciszyć powiadomienia w czasie jazdy i wysłać sms z informacją, że właściciel telefonu nie może odebrać bo prowadzi auto.

Aplikacja mobilna

Taka aplikacja to bardzo ciekawy sposób na to, by ułatwić kierowcom rezygnację z używania smartfonu podczas prowadzenia auta. W czasie jazdy kierujący samochodem powinien skupić się na wykonywanej czynności, a sygnały powiadomień zachęcają do wzięcia telefonu do ręki i przypominają o załatwieniu spraw, które tak naprawdę powinny poczekać do momentu dotarcia do celu. Warto też pamiętać, że rozmowa telefoniczna – nawet przy pomocy zestawu głośnomówiącego – powoduje rozproszenie uwagi – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Aplikacja mobilna – bezpiecznie na drodze.

Aplikacja ma pomóc kierowcom, aby ich smartfon nie rozpraszał ich podczas jazdy. Jej twórcy chcą aby (nawet przy uruchomionej aplikacji) użytkownik mógł korzystać z innych opcji w telefonie np. nawigacji mając przy tym wyciszone powiadomienia, które do niego przychodzą w tym czasie.  Osoba, która będzie chciała skontaktować się z kierowcą zostanie poinformowana, że jest to nie możliwe ponieważ użytkownik jedzie samochodem.

Aplikacja mobilna

Pamiętajmy, że za jazdę z telefonem w ręku można otrzymać mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych. Jednak nie punkty i  nie mandaty są takie straszne, jak niebezpieczeństwo, które stwarzamy używając naszych smartfonów prowadząc auto.

Czy ten samochód może Cię zachwycić? Na mnie zrobił ogromne wrażenie, sam się przekonaj –

Renault Scenic dCi 130KM – nowy lepszy wygląd