Aplikacja mobilna w twoim samochodzie

238

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna, która pomoże nam się rozstać ze smartfonem podczas jazdy.

Aplikacja mobilna w samochodzie pomoże Ci się ustrzec przed mandatem.  Około 250 kierowców dziennie karanych za używanie telefonu komórkowego. Tak prezentowały się statystyki polskiej policji w zeszłym roku. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez smartfona i nawet wsiadając za kółko nie rezygnują z jego używania. Nie trzeba chyba dużo mówić, że może to w przyczynić się do wypadku lub kolizji. Naprzeciw takiemu zachowaniu ma wyjść paradoksalnie aplikacja mobilna. Jednak ma ona za zadanie m.in. wyciszyć powiadomienia w czasie jazdy i wysłać sms z informacją, że właściciel telefonu nie może odebrać bo prowadzi auto.

Aplikacja mobilna

Taka aplikacja to bardzo ciekawy sposób na to, by ułatwić kierowcom rezygnację z używania smartfonu podczas prowadzenia auta. W czasie jazdy kierujący samochodem powinien skupić się na wykonywanej czynności, a sygnały powiadomień zachęcają do wzięcia telefonu do ręki i przypominają o załatwieniu spraw, które tak naprawdę powinny poczekać do momentu dotarcia do celu. Warto też pamiętać, że rozmowa telefoniczna – nawet przy pomocy zestawu głośnomówiącego – powoduje rozproszenie uwagi – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Aplikacja mobilna – bezpiecznie na drodze.

Aplikacja ma pomóc kierowcom, aby ich smartfon nie rozpraszał ich podczas jazdy. Jej twórcy chcą aby (nawet przy uruchomionej aplikacji) użytkownik mógł korzystać z innych opcji w telefonie np. nawigacji mając przy tym wyciszone powiadomienia, które do niego przychodzą w tym czasie.  Osoba, która będzie chciała skontaktować się z kierowcą zostanie poinformowana, że jest to nie możliwe ponieważ użytkownik jedzie samochodem.

Aplikacja mobilna

Pamiętajmy, że za jazdę z telefonem w ręku można otrzymać mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych. Jednak nie punkty i  nie mandaty są takie straszne, jak niebezpieczeństwo, które stwarzamy używając naszych smartfonów prowadząc auto.

Czy ten samochód może Cię zachwycić? Na mnie zrobił ogromne wrażenie, sam się przekonaj –

Renault Scenic dCi 130KM – nowy lepszy wygląd

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia