Tani System Car Audio – Poradnik

976

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tani system car audio
Źródło: motofakty.pl

Jak zbudować tani system car audio, ten poradnik wam w tym pomoże.

Nie każdy posiada wystarczającą ilość pieniędzy, pozwalającą na zakup wybitnego systemu car audio. Dlatego też artykuł przedstawiony poniżej opisuje tani system car audio. Jako budżet ustalone zostało 4000 złotych. Są to pieniądze, które prędzej czy później uda się uzbierać. Przedstawiony sprzęt, nie jest może z najwyższej półki, ale spokojnie spełnia wszystkie najważniejsze standardy. Będzie to swoisty dowód na to, że mając relatywnie niewielką ilość pieniędzy, również można stworzyć dobry system car audio. Zapraszamy do lektury i prosimy o ewentualne komentarze pod tekstem. Może znacie jakiś inny ciekawy zestaw sprzętu do car audio, który można kupić za grosze?

Tani system car audio – radio

Tani system car audio
Źródło: motofakty.pl

Wbrew pozorom w cenie od 300 do 600 złotych można kupić naprawdę dobrą jednostkę centralną, takie wielofunkcyjne radio dostarczy wam szeregu informacji zarówno o muzyce, której słuchacie jak i systemie car audio którym dysponujecie. Na tej półce cenowej można znaleźć kilka prawdziwych perełek z których ja osobiście mogę wam polecić takie produkty jak:

Clarion CZ509

Pioneer DEH-P6100BT In-Dash

Alpine CD-R/-RW/MP3/AAC/WMA Receiver

Z tych modeli, osobiście mogę polecić wam Clarion CZ509 z którego korzystam na co dzień jest to dobre radio, spełniające wszystkie standardy.

Tani system car audio – przednie głośniki

Tani system car audio
Źródło: motofakty.pl

Tutaj budżet nie będzie tak duży i spokojnie zamkniecie się w około 300 złotych. W tej cenie spokojnie zakupicie głośniki, zapewniające dobrą jakość dźwięku. Są to głośniki, które nie posiadają wbudowanego tweetera lecz jest on oddzielny. Co pozwala na modyfikacje zwiększające czystość dźwięku. Z ciekawych i całkiem tanich głośników można polecić:

Clarion 6.5” Component

Kenwood 6 ¾” Component

Pioneer 6 ¾” Component

Kicker 6.5” Component

MB Quart 6.5” Component

Tani system car audio – głośniki tylne

Tani system car audio

Źródło: techworks.pl

Mimo że są one jednym z najważniejszych elementów każdego systemu car audio, to o dziwo nie nalezą do najdroższych komponentów. W przypadku głośników znajdujących się z tyłu pojazdu, cena nie powinna przekroczyć 150 złotych. Najlepiej będzie wybrać zestaw tanich 6” głośników coaxial. Zwłaszcza, jeżeli twoim samochodem rzadko podróżują pasażerowie.

Tani system car audio – wzmacniacze

Wzmacniacz. Prawdziwy temat rzeka, który był już wielokrotnie poruszany na łamach różnych artykułów powiązanych z car audio samym w sobie. Czy da się kupić dobre wzmacniacze w cenie nie przekraczającej 500 złotych? Jest to zadanie naprawdę trudne, ale drobny research pozwolił mi na znalezienie kilku modeli, które jak najbardziej powinny sprawdzić się w waszym systemie car audio. A należą do nich między innymi:

Clarion 2 x 90wrms

Pioneer 2 x 125wrms

Kicker 2 x 75wrms

Alpine 2 x 150wrms

2 wzmacniacze z wyżej wymienionych, wystarczą do stworzenia porządnego systemu grającego.

Tani system car audio – subwoofer

Ostatnim elementem w naszym zestawie car audio będzie oczywiście subwoofer. Stanowiący zarówno serce i dusze każdego systemu car audio. W takim układzie, musi on być bardzo drogim elementem, prawda? Jest to także najdroższa jego część o czym również należy pamiętać. Kupując subwoofer ciężko nam będzie zamknąć się w cenie niższej niż 600 złotych. Do w miarę tanich, a jednocześnie dobrych subwooferów można zaliczyć między innymi:

Kenwood 10” Compact with Amp

Kicker Package, Sub / Box

Suitable Kicker Amplifier

Rockford Fostgate Sub / Box

Suitable RF Amplifier

Wyżej wymienione subwoofery są dobrymi modelami z średniej półki, które wystarczą do stworzenia taniego i jednocześnie całkiem dobrego zestawu car audio. Łącznie ze wszystkimi pozostałymi elementami, cena waszego zestawu nie powinna przekroczyć 4000 złotych, więc zestaw będzie naprawdę tani.  Oczywiście, cena poszczególnych komponentów może się minimalnie różnić co też powinno się wziąć pod uwagę. Faktem jest jednak to, że przy relatywnie niewielkim budżecie można stworzyć całkiem dobry system car audio. Czego chcieć więcej? Tymczasem zapraszam was do lektury o:https://bezpiecznapodroz.org/hyundai-i30-w-tescie-fleet-carsvans

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia