PAMIĘTAJ! Ciało dziecka nagrzewa się dużo razy szybciej niż dorosłego człowieka

31

Ciało dziecka bardzo wrażliwe zwłaszcza w porze upałów!!!

PAMIĘTAJ! Ciało dziecka nagrzewa się dużo razy szybciej!!! Lato, wakacje i wysokie temperatury pozwalają nam odciąć od szarej rzeczywistości, a czas urlopów wprawia nas w entuzjastyczny nastrój. Na gorące dni w szczególności powinni uważać kierowcy, ponieważ bardzo niebezpieczne samo przebywanie w nagrzanym samochodzie. Które może mocno zagrażać naszemu zdrowiu, a w najgorszym przypadku – nawet życiu.

Ciało dziecka

Bezpieczeństwo najważniejsze…

Musimy pamiętać, aby w żadnym wypadku nie zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodzie – nawet na chwilę. Badania dowodzą, że ciało dziecka nagrzewa się od 3 do 5 razy szybciej niż dorosłego człowieka. Upalne dni są dla naszych pociech o tyle niebezpieczne, że pocą one się znacznie mniej niż dorośli, a co za tym idzie ich ciała gorzej znoszą wysokie temperatury. Zamknięty samochód w słoneczny, wakacyjny dzień może nagrzać się nawet do 60°C.

Na co zwrócić uwagę

Warto pamiętać także, że upał wpływa równie negatywnie na kierowcę – Może nie tylko wywoływać zmęczenie, lecz także wpływać na emocje kierowcy (pod wpływem wysokiej temperatury człowiek ma skłonność do denerwowania się, osłabia się również koncentracja i wydłuża czas reakcji).

Jeśli zauważymy, że w zaparkowanym aucie znajduje się dziecko, w pobliżu zaś nie można odnaleźć właściciela samochodu, należy wybić szybę i wyciągnąć je, a następnie wezwać pogotowie albo od razu zadzwonić pod numer alarmowy 112. Szybka interwencja może ocalić życie – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault – Przed rozpoczęciem jazdy samochodem, należy go przewietrzyć, a następnie korzystać z klimatyzacji. Trzeba zachować przy tym rozsądek, ponieważ zbyt duże różnice temperatur mogą sprzyjać przeziębieniom. Dodatkowo w czasie jazdy kierowca powinien zadbać o nawodnienie organizmu oraz nosić ubrania z przewiewnych, naturalnych tkanin – dodają trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Ciało dziecka

A my apelujemy o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wakacyjnych upałów 🙂

Zapraszam na Bezpieczne wakacje z dzieckiem część 1