PAMIĘTAJ! Ciało dziecka nagrzewa się dużo razy szybciej niż dorosłego człowieka

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ciało dziecka bardzo wrażliwe zwłaszcza w porze upałów!!!

PAMIĘTAJ! Ciało dziecka nagrzewa się dużo razy szybciej!!! Lato, wakacje i wysokie temperatury pozwalają nam odciąć od szarej rzeczywistości, a czas urlopów wprawia nas w entuzjastyczny nastrój. Na gorące dni w szczególności powinni uważać kierowcy, ponieważ bardzo niebezpieczne samo przebywanie w nagrzanym samochodzie. Które może mocno zagrażać naszemu zdrowiu, a w najgorszym przypadku – nawet życiu.

Ciało dziecka

Bezpieczeństwo najważniejsze…

Musimy pamiętać, aby w żadnym wypadku nie zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodzie – nawet na chwilę. Badania dowodzą, że ciało dziecka nagrzewa się od 3 do 5 razy szybciej niż dorosłego człowieka. Upalne dni są dla naszych pociech o tyle niebezpieczne, że pocą one się znacznie mniej niż dorośli, a co za tym idzie ich ciała gorzej znoszą wysokie temperatury. Zamknięty samochód w słoneczny, wakacyjny dzień może nagrzać się nawet do 60°C.

Na co zwrócić uwagę

Warto pamiętać także, że upał wpływa równie negatywnie na kierowcę – Może nie tylko wywoływać zmęczenie, lecz także wpływać na emocje kierowcy (pod wpływem wysokiej temperatury człowiek ma skłonność do denerwowania się, osłabia się również koncentracja i wydłuża czas reakcji).

Jeśli zauważymy, że w zaparkowanym aucie znajduje się dziecko, w pobliżu zaś nie można odnaleźć właściciela samochodu, należy wybić szybę i wyciągnąć je, a następnie wezwać pogotowie albo od razu zadzwonić pod numer alarmowy 112. Szybka interwencja może ocalić życie – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault – Przed rozpoczęciem jazdy samochodem, należy go przewietrzyć, a następnie korzystać z klimatyzacji. Trzeba zachować przy tym rozsądek, ponieważ zbyt duże różnice temperatur mogą sprzyjać przeziębieniom. Dodatkowo w czasie jazdy kierowca powinien zadbać o nawodnienie organizmu oraz nosić ubrania z przewiewnych, naturalnych tkanin – dodają trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Ciało dziecka

A my apelujemy o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wakacyjnych upałów 🙂

Zapraszam na Bezpieczne wakacje z dzieckiem część 1

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia