Podwójne podium dla Hyundai Motorsport w Rajdzie Polski

0
63
Hyundai Motorsport
2017 FIA World Rally Championship Round 08, Rally Poland 29 June - 02 July 2017 Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul, Hyundai i20 Coupe WRC Photographer: Sarah Vessely Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Rajd Polski szczęśliwy dla Hyundai Motorsport

Rajd Polski, który odbył się w ramach WRC okazał się podwójnie szczęśliwy dla Hyundai Motorsport – na najwyższym stopniu podium w Mikołajkach  stanęli Thierry Neuville z pilotem Nicolasem Gilsoulem, zaraz za nimi uplasowali się ich koledzy z zespołu Hayden Paddon i Sebastian Marshall. Trzecie miejsce powędrowało do liderów klasyfikacji generalnej Sébastiena Ogiera i Juliene’a Ingrassia (Ford).

Hyundai Motorsport

Rajd Polski potwierdza dobrą passę zespołu Hyundaia (zaraz za podium znaleźli się również Dani Sordo i Marc Marti). Warto wspomnieć, że Thierry Neuville już po raz trzeci świętuje zwycięstwo w tym sezonie zmniejszając jednocześnie o 11 punktów przewagę do aktualnego lidera Mistrzostw.

Hyundai Motorsport ponownie udowodnił swoją mocną pozycję w WRC, odnotowując kolejne zwycięstwo w tegorocznym sezonie rajdowych Mistrzostw Świata.

Hyundai Motorsport

„To świetny wynik, na który zapracował cały zespół. W ten weekend stoczyliśmy dobrze zaplanowaną walkę – podobnie jak w poprzednich rajdach. Poczuliśmy też ulgę po przymusowym wycofaniu się Ott Tanaka, dzięki czemu dokończyliśmy rajd spokojnie i bez niepotrzebnych nerwów. Naszym celem w ten weekend było prześcignięcie Sébastiena Ogiera i to też się udało. Mamy nadzieję na kolejne sukcesy, ale teraz z całym zespołem cieszymy się tym wspaniałym zwycięstwem”. – mówił Thierry Neuville po zwycięstwie.

 

A tak prezentuje się pierwsza dzięsiątka w klasyfikacji ORLEN 74.Rajd Polski

Hyundai Motorsport

  1. Thierry Neuville /Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe) – 2.40.46,1
  2. Hayden Paddon /Sebastian Marshall (Hyundai i20 Coupe) + 1:23.9
  3. Sébastien Ogier /Julien Ingrassia (Ford Fiesta RS) + 2:20.8
  4. Dani Sordo /Marc Marti (Hyundai i20 Coupe) + 2:47.4
  5. Stéphane Lefebvre /Gabin Moreau (Citroën C3) + 3:11.8
  6. Teemu Suninen /Mikko Markkula (Ford Fiesta RS) + 3:16.8
  7. Mads Østberg /Ola Floene ( Ford Fiesta RS) + 3:39.6
  8. Elfyn Evans /Daniel Barritt (Ford Fiesta RS) + 4:39.1
  9. Andreas Mikkelsen /Anders Jaeger (Citroën C3) + 4:43.5
  10. Juho Hänninen/ Kaj Kaj Lindström (Toyota Yaris) + 4:53.7

 

A jak wypad Hyundai i30 w teście Fleet Cars&Vans ?