Nissan X-Trail CVT dCi

743

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan X-Trail CVT dCi

Nissan X-Trail CVT dCi

Nissan X-Trail CVT dCi to stary dobry znajomy z nowym napędem, silnik dwa litry generuje prawie 180KM ale nie to jest największą zmianą. Silnik jest rozwinięciem poprzedniej jednostki stosowanej w Renault i Nissan, różni się jedynie zasilaniem. Największą zmianą jest skrzynia CVT czyli bezstopniowa, chyba idą śladami Subaru. Nie wszyscy mają zaufanie do tego typu skrzyń biegów, nawet Audi sobie nie poradziło z trwałością. W Audi to się nazywa multitronic i używane auto z czymś takim natychmiast traci na wartości i na zainteresowaniu kupujących. Rzadko które auto wytrzymało z tą skrzynią więcej jak 200tys. a jeśli nawet to komfort jej pracy radykalnie spadał. Oczywiście Japończycy są solidniejsi i jak pokazuje Subaru można zrobić to dobrze.

Nissan X-Trail CVT dCi

teraz okiem technicznym

Nissan X-Trail CVT dCi – Silnik/skrzynia

2.0 dCi czyli dwulitrowy turbodiesel to najmocniejsza jednostka stosowana w X-Trailu. Silnik osiąga 177KM i 380Nm momentu obrotowego. To są wartości pozwalające na dynamiczną jazdę choć jego masa przekracza 1600kg. Trochę pomaga skrzynia biegów typu CVT, niby bezstopniowa ale ma zaprogramowane 7 biegów więc pracuje trochę niezrozumiale ale cóż. Jest to coraz powszechniejsza skrzynia w SUVach, nie mam pewności czy poprawia ekonomię bo brak alternatywy z normalnym automatem. Tak czy inaczej auto wyrabia się w 9s do setki co można uznać za wynik przyzwoity.

Nissan X-Trail CVT dCi

Nissan X-Trail CVT dCi – zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie z przodu oparte jest na kolumnach McPherson z tyłu na wielowahaczu a tłumienie zapewniają amortyzatory gazowe. Koła 225/60×18 mogły by być ciut szersze ale to kompromis dla parametrów rodzinno-terenowych a raczej bardziej rodzinnych. Hamulce są tarczowe i wentylowane na przedniej osi. To wszystko jest tak zestrojone byśmy nie stresowali się wchodzić szybko w łuki co w większości SUVów jest problemem. Droga hamowania też jest raczej przyzwoita bo udało nam się zatrzymać auto na 37.5 metra ze 100km/h. Ja jednak zawsze będę zwolennikiem twardszego zawieszenia oraz szerszych opon bo to zawsze zapewnia krótszą drogę hamowania.

Nissan X-Trail CVT dCi

Nissan X-Trail CVT dCi – Ekonomia

Auto jest naprawdę duże więc średnie spalanie na poziomie 7l/100km jest wynikiem dobrym. Oczywiście można pokusić się o spokojną jazdę i wtedy będzie to 6-6.3l/100km ale będzie to mordęga bo skrzynia CVT naprawdę wyciska z silnika maksimum ekonomii. W trasie poza ekonomią mamy też ciszę bo silnik jest wygłuszony a i skrzynia dba o jak najniższe obroty. Auto jest przyjemne w prowadzeniu więc zachęca do dalekich wypadów a w trasie możemy liczyć przy 100km/h na mniej jak 6 litrów na setkę nawet przy pełnym obciążeniu samochodu.

zobacz prawdziwą terenówkę Nissana Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM

 

Nissan X-Trail CVT dCi

https://www.youtube.com/watch?v=oO8YKRlh5WU

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia