Systemy stereo car audio – Alpine

494

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Systemy stereo
Źródło: derek.broox.com

Systemy stereo car audio są tworzone przez wiele firm. A jedną z najlepiej ocenianych na rynku, jest firma Alpine.

Firma Alpine, wśród osób zajmujących się tematyką car audio, uznawana jest za jedną z najlepszych. Pionierzy w swojej klasie, oferujący sprzęt najwyższej jakości przy relatywnie niskiej cenie. Dokonania tej japońskiej firmy, na przestrzeni ostatnich lat, ewidentnie świadczą o tym, dlaczego warto zainwestować w ich produkty. Firmy, która słynie z wyśmienitych radioodtwarzaczy, wzmacniaczy i głośników. W ramach ciekawostki warto dodać, że firma obecnie pracuje nad stworzeniem grającej lodówki do samochodu. Steve Crawford, wiceprezes Alpine Electronics America wyjaśnia zatem: „Od trzech lat produkujemy systemy infotainment do samochodów takich Jeep Wrangler, dużych ciężarówek oraz SUV.

Dzięki temu doświadczeniu dostrzegliśmy potrzebę stworzenia systemu rozrywki, które mogą być stosowane na zewnątrz pojazdu, ale jednocześnie dopasowane do stylu życia właścicieli. To nas doprowadziło do opracowania ICE PWD-CB1”. Pomijając lodówkę, która dysponuje 180W mocy i jest wyposażona w zestaw z dwoma trzynastocentymetrowymi wooferami. Pomijając samą grającą lodówkę, firma ma do zaoferowania sporo potężnych zestawów car audio, które warto byłoby zamontować. Dlatego też w dzisiejszym artykule, pokrótce opisane zostaną trzy, według autora najlepsze zestawy car audio oferowane przez Alpine. W jakie systemy stereo car audio, warto zainwestować?

Systemy stereo car audio – Alpine CDA 9886

Systemy stereo
Źródło: derek.broox.com

Pierwszym systemem, jest Alpine CDA 9866. Jego cena oscyluje w granicach 500 złotych, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że w zamian za to, osoba decydują się na zakup otrzymuje między innymi: wyświetlacz Biolite, obsługę Bluetooth z pełną kompatybilnością z większością dostępnych na rynku smartfonów, audiostreaming, złącze Full Speed do iPoda, regulację poziomu subwoofera od 15 dB do 0 dB, regulację szerokości pasma tonów niskich, regulację poziomu tonów wysokich, filtr górnoprzepustowy etc. Jak widać Alpine CDA 9886, oferuje wiele możliwości w zakresie modyfikacji audio. Jest także intuicyjny w obsłudze, praktyczny i świetnie współpracuje tak z iPodami jak i smartfonami, a także elektroniką innego typu. Dobry wybór, dla każdego kierowcy.

Systemy stereo car audio – Alpine iDA-X305S

Systemy stereo
Źródło: ytimg.com

Kolejnym systemem, który chcemy wam przedstawić jest Alpine iDA-X305S. Powszechnie uznawany, za jeden z najlepszych systemów stereo car audio, oferowanych przez firmę Alpine. Oczywiście fakt ten sprawia, że produkt ten nie należy do najtańszych. Cena nowego radia, oscyluje w granicach 1200 złotych. Statystyki ogólne tego produktu prezentują się następująco:

Moc wyjściowa: 4 x 50W
Obsługa zmiacza CD
Wyświetlacz: 2.2 cala TFT Color
Pokrętło regulacji głośności/wyboru Double-Action
Czarny panel
Podświetlenie przycisków: niebieskie/czerwone
Trzy wyjścia przedwzmacniacza (2V)
2 wejścia przedwzmacniacza do wyboru (Przód/Tył)
Przetwornik: 24-Bit Burr-Brown
Wejście AUX: wejście Full Speed (wymagane KCE-237B) / Ai-NET AUX (wymagany KCA-235B)
Obsługa interfejsu sterowania fabrycznego na kierownicy
Obsługa interfejsu fabrycznego wyświetlacza
Regulacja tonów niskich i wysokich
Regulacja dźwięku przód/tył
Ramka montażowa
Zdejmowany panel czołowy
Wejście ściemniania wyświetlacza
Wyjście automatycznej anteny
Wyjście załączania wzmacniacza
Wyciszanie audio
Obsługa pilota zdalnego sterowania

Urządzenie posiada wydajny wzmacniacz 4x50W. Ponadto, świetnie współpracuje z iPhonami, iPodami, smartfonami i innymi urządzeniami elektrycznymi. Chociaż zdecydowanie najciekawsza, jest tutaj technologia IMPRINT.
Główną zaletą urządzeń z obsługą technologii IMPRINT jest możliwość podłączenia do nich procesora dźwięku IMPRINT Sound PXA-H100 w celu znacznej poprawy jakości brzmienia w pojeździe.  Innymi słowy, jest to sprzęt najlepszy w swojej klasie.

Systemy stereo car audio – Alpine iDA -X311RR

Systemy stereo
Źródło: bimmerforums.com

Ostatnim systemem który chcę wam przedstawić jest Alpine iDA -X311RR, który kosztuje około 530 złotych. Dane ogólne systemu prezentują się następująco:

Moc: 4 x 45 W

Przetwornik: 24-Bit

Biały wyświetlacz LCD (14 Segment x 8, 2-line)

Wielofunkcyjne pokrętło regulacji głośności

Grafitowy panel

Czerwone podświetlenie przycisków

Dwukanałowe wyjście przedwzmacniacza RCA

Wejście: Full Speed

Obsługa interfejsu sterowania fabrycznego na kierownicy

Wyłączanie wyświetlacza

Zdejmowany panel czołowy

Wyjście automatycznej anteny

Wyjście załączania wzmacniacza

Wyciszenie Audio (Mute)

Obsługa pilota zdalnego sterowania

Jest to kolejny system Alpine, który cechuje się łatwością obsługi, a także mnogością oferowanych opcji. Jak widać, inwestycja w systemy stereo Alpine, to dobry wybór dla każdego, kto chcę zadbać o car audio w swoim samochodzie. Tymczasem, zapraszam do lektury o: https://bezpiecznapodroz.org/dlaczego-warto-zainwestowac-odtwarzacze-wideo

A jeśli masz już audio Alpine w aucie możesz odtwarzać muzę z androida i smartfona LG

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia