Kariera Klaudii Podkalickiej – kobieta z „męską” pasją

416

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kariera Klaudii Podkalickiej – kobieta z „męską” pasją

Już od dawna wiadomo, że granica pomiędzy tym, co „męskie” i „damskie” mocno się zaciera. Granica zatarła się w wykonywanych zawodach, obowiązkach codziennych, a nawet w modzie. Mimo to, kobiety, które osiągają duże sukcesy w typowo „męskich” dyscyplinach, cały czas nas mocno zaskakują, a nawet zadziwiają. Co skłoniło je do wykonywania takiej pracy? I w jaki sposób osiągnęły aż tak duży sukces? Na pewno warto przyjrzeć się, jak rozwijała się kariera Klaudii Podkalickiej. Kobiety, dla której ekstremalne wyścigi samochodowe to chleb powszedni.

Kariera Klaudii Podkalickiej – Polka na torze wyścigowym

Kariera Klaudii PodkalickiejNa początku warto przybliżyć sylwetkę dzisiejszej bohaterki. Klaudia Podkalicka jest zawodowym kierowcą rajdowym, instruktorem doskonalenia nauki jazdy, dziennikarką i specjalistką do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ta 31-letnia Polka od ponad trzynastu lat jest związana ze sportami wyścigowymi. Zdobyła II miejsce w Pucharze Świata (podczas rajdu Baja Poland), a także jest wicemistrzynią ADAC Logan Group. Dodatkowo Podkalicka jest również najszybszą kobietą w historii pucharu Kia Lotos Race. Jak ona to robi?
To połączenie pasji, miłości, talentu oraz niesamowitych genów. Klaudia jest córką Mariusza Podkalickiego – czterokrotnego mistrza i trzykrotnego wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych. Te wszystkie aspekty tworzą połączenie idealne, dzięki któremu Klaudia Podkalicka rozwija swoją karierę w zawrotnym tempie.

Kariera Klaudii Podkalickiej – od primabaleriny do…

Kariera Klaudii PodkalickiejZanim przejdziemy do sukcesów Podkalickiej na torze, warto wspomnieć, w jaki sposób trafiła na tor. W dzieciństwie była „typową dziewczynką”. Lubiła lalki, misie i wszystkie typowo „dziewczęce zabawy”. Marzyła również o tym, aby zostać zawodową primabaleriną, która osiąga sukcesy na scenie, a nie na torze. Takie plany nie wzięły się  znikąd. Mama Klaudii jest absolwentką szkoły baletowej, więc dziewczyna od najmłodszych lat była mocno związana z tańcem. Motoryzacyjna pasja ojca była jednak o wiele silniejsza. Wpłynęła na nią jednak tak bardzo, że swoją przygodę z wyścigami rozpoczęła już w wieku 13 lat. Było to hobby, fascynacja oraz kontynuacja pięknej rodzinnej tradycji.

Dwa lata później dołączyła do Automobilklubu Szczecińskiego i rozpoczęła starty w wyścigach, zarówno jako pilot, jak również jako kierowca. Już w 2008 roku Klaudia Podkalicka planowała swój pierwszy start w rajdzie Dakar. Miała wówczas wystartować jako pilot w ciężarowym MAN-ie. Finalnie rajd został jednak odwołany, a Klaudia skupiła się na starcie w nadchodzących zawodach.

W kolejnych latach kobieta startowała w rajdach cross-country, w których zajmowała czołowe pozycje. Największe sukcesy przyszły dopiero w 2016 roku. III miejsce w Pucharze Świata i Mistrzostwach Polski w rajdzie Baja Poland, tytuł II wicemistrza Polski w 20015 roku, a także tytuł II wicemistrza Europy Centralnej. Na uwagę zasługuje również tytuł najszybszej kobiety w 46. Rajdzie Barbórki. Takie wyróżnienie robi niemałe wrażenie, prawda?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia