Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4×4

798

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan X-Trail CVT dCi

Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4×4

Nissan jest jednym z najbardziej zasłużonych producentów aut z napędem na wszystkie koła. Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4×4 przybliży nam auto bardzo popularne na polskim rynku a teraz dostępne z nowym napędem. Silnik 2.0 dCi został wzmocniony do prawie 180KM oraz otrzymał nowe przeniesienie napędu, to gratka dla fanów bezstopniowych skrzyń biegów typu CVT. Jest to rozwiązanie znane z Subaru, Audi czy Toyoty, mam nadzieję że wiek dziecięcy skrzynie bezstopniowe mają za sobą. Audi zapłaciło frycowe zanim nauczyło się budować trwałe urządzenia wytrzymujące przynajmniej 120tys km. Niestety takie wpadki obrosły legendami i bardzo duża ilość kierowców na myśl o zakupie auta z CVT zwłaszcza używanego odwraca głowę. Tak nieztety działają stereotypy, ja od dawna nie słyszałem o ponadprzeciętnej awaryjności CVT. Przeciwnie, są to skrzynie proste w budowie i Subaru używa ich od wielu lat pod nazwą Lineatronic bez żadnych negatywnych skutków.

Taka skrzynia ma parę zalet, w przypadku małego i średniego obciążenia silnika będzie dbała o jego jak najniższe obroty. W trakcie łagodnego przyspieszania zawsze zadba o ciągłe przełożenie w okolicy maksymalnego momentu obrotowego. Przy wciśnięciu gazu do dechy postara się o taki dobór przełożenia by auto dysponowało maksymalną dynamiką. Takie możliwości CVT wpływają na ekonomię eksploatacyjną ale też o żywotność jednostki napędowej działającej w optymalnym zakresie bez gwałtownych szarpnięć przy zmianie biegów. Wtedy to powstają największe naprężenia skutkujące awarią albo nadmiernym zużywaniem się elementów silnika. Niezmieniony pozostał napęd 4×4 z Haldexem dopędzającym tylną oś. Rozwiązanie sprawdzone i tak bezawaryjne że możemy zapomnieć o jego istnieniu. Nissan jest tradycyjnie dobrze zrobiony a jakość materiałów użytych do jego budowy solidna pod kątem wytrzymałości. Wnętrze nie jest luksusowe ale legitymuje się wysokim standardem.

Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4x4

Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4×4 1

Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4×4 2

Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4×4 3

Bezpieczny zakup Nissan X-Trail CVT dCi 4×4 4

zobacz prawdziwie terenowego Nissana bezpieczny zakup Nissan Navara np300

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia