Mity na temat car audio

215

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mity na temat car audio
Źródło: autokult.pl

Mity na temat car audio istnieją już od dawna…

Niemal w każdym temacie, powiązanym z samochodami istnieją pewne mity, powtarzane od wielu lat i generalnie, mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Mity na temat car audio, są o tyle, złe że często na ich skutek, ludzie decydują się na zakup o wiele droższych elementów wyposażenia. Nawet w sytuacji, kiedy zachowanie w żadnym wypadku nie jest konieczne. Dlatego też, ten artykuł weźmie na warsztat, kilka z najbardziej popularnych mitów, które zostaną przeanalizowane pod odpowiednim kątem, a następnie pokażemy wam dlaczego nie warto wierzyć w każdą historię, którą opowiada wam kolega.

Mity na temat car audio
Źródło: extremeteammalta.com

Mity na temat car audio – jakość audio jest wprost proporcjonalna do ceny

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów z jakimi mam okazje spotykać się podczas rozmów na temat car audio, jest twierdzenie że cena jest najważniejszym kryterium. Innymi słowy, im droższy sprzęt car audio, tym lepszy. Oczywiście w wielu przypadkach ta zasada ma zastosowanie i radio kupione w sklepie firmowym, za kilkaset złotych, na pewno będzie lepsze od tego z marketu za trzydzieści. Aczkolwiek jeżeli mówimy o profesjonalnym sprzęcie, to wtedy cena jest tylko jednym z elementów składowych. Często można trafić na sprzęt tańszy o podobnych, a nawet lepszych parametrach. Warto mieć to na uwadze przy zakupie nowego wyposażenia.

Mity na temat car audio
Źródło: autokult.pl

Mity na temat car audio – Nie ma w moim samochodzie miejsca na subwoofer

To ciekawe, ale wiele osób uważa, że subwoofer nie zmieści się w ich maleńkim tico czy w innym aucie, przeznaczonym głównie do sprawnego poruszania się po mieście. Jest to jednak myślenie błędne. Istnieje wiele typów subwooferów, które zajmują relatywnie mało miejsca. Jednocześnie dają naprawdę dużo mocy. Dlatego też, dla chcącego nic trudnego. Zwłaszcza, że wielu producentów skupia się na tym, żeby tworzyć jak najmniejsze subwoofery. Innymi słowy, znalezienie subwoofera, który będzie pasował nawet do małego samochodu, nie będzie problemem.

Mity na temat car audio – Nie potrzebuje subwoofera ponieważ słucham tylko jazzu i muzyki klasycznej

Mity na temat car audio
Źródło: pkt.pl

Faktem jest to, że subwoofery współpracują świetnie między innymi z ciężkim brzmieniem. Takim, oferowanym między innymi przez heavy metal, drum and bass etc. Istnieją też osoby, które nie lubią wyciskać z głośników wszystko co możliwe i słuchają muzyki, raczej cicho. Nie znaczy to jednak, że subwoofer w takim przypadku jest nieprzydatny. Przeciwnie, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Subwoofer przede wszystkim dodaje głębi do każdego, pojedynczego dźwięku. Dzięki niemu, twoje głośniki zaoferują znacznie więcej. Nie wierzysz? Pożycz od swojego znajomego subwoofer i porównaj jakość dźwięku bez niego i z nim.

Mity na temat car audio – Na pewno nie spalę swojego subwoofera, ma on aż 200 wat a wzmacniacz to maksymalnie 100

Wśród wielu osób, panuje mocne przeświadczenie o tym, że nie spalą swojego subwoofera dlatego, że ich wzmacniacz, wytwarza znacznie mniej watów niż to co maksymalnie potrafi przyjąć ich subwoofer. Przedstawiona moc jest jednak tylko i wyłącznie pewnego rodzaju „poradnikiem” dla użytkowników. Należy jednak pamiętać o tym, że o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że spalicie subwoofer przez dostarczenie mu zbyt małej ilości mocy, niż przez przeciążenie. Przykładowo, 200 watowy subwoofer będzie świetnie współpracował z 350 watowym wzmacniaczem. Na jakiej zasadzie? Ano dlatego, że część mocy rozejdzie się po kablach, a poziom napięcia ma tendencje do fluktuacji w  elektrycznych systemach samochodowych.  Innymi słowy, dostarczane napięcie jest znacznie mniejsze. Dlatego 350 wzmacniacz, powinien świetnie poradzić sobie z 200 watowym subwooferem.

Mity na temat car audio – Po co mi nowa obudowa do subwoofera, uzyje starej.

Obudowa i subwoofer są jak rękawiczka i dłoń. Powinny być idealnie do siebie dopasowane. Inaczej, dźwięk nie będzie rozchodził się tak jak powinien. Każdy subwoofer, jest tworzony z myślą o pewnych, konkretnych parametrach wymiarowych. Jeżeli te standardy nie zostaną spełnione, to sprzęt nie będzie działał tak jak powinien. Warto mieć to na uwadze.

Jak widać, istnieje naprawdę sporo mitów związanych z car audio samym w sobie. Jednak nie powinniście w nie wierzyć. Lepiej zasięgnąć opinii u specjalistów. A póki co, zapraszamy was do lektury o: Systemach alpine do car audio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia