Szybki tuning hamulców – poradnik

747

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szybki tuning hamulców
Źródło: iplsc.com

Szybki tuning hamulców, to jedna z podstawowych rzeczy, którą powinniście się zająć…

Rasowy fan czterech kółek i szybkiej jazdy nawet gdy posiada sprawny układ hamulcowy, wyposażony w nowe, wysokiej jakości części, to zawsze szuka czegoś więcej, bo hamulce nadal zdają się nie być zadowalające. Wówczas taki kierowca przechodzi do ich tuningu. Jak zrobić to szybko, tanio i w miarę efektownie? W tym artykule postaramy się udzielić wam odpowiedzi na to pytanie. Musicie pamiętać, że szybki tuning hamulców jest absolutną podstawą, jeżeli decydujecie się na modyfikacje swojego pojazdu. Będą one w stanie poradzić sobie na przykład z większą mocą czy zmianami responywności pojazdu. Zapraszamy do lektury. Proszę was także o ewentualne komentarze pod artykułem, na temat samego tuningu hamulców oraz w co najlepiej zainwestować. Jakie klocki i tarcze hamulcowe, według was sprawują się zdecydowanie najlepiej. Pamiętajcie o tym, aby szukać produktów tanich, ale jednocześnie o wysokiej jakości wykonania. Po to aby na drodze sprawdzały się one w każdej sytuacji.

Szybki tuning hamulców
Źródło: iplsc.com

Szybki tuning hamulców – klocki hamulcowe

Pierwszym elementem, są klocki hamulcowe. Absolutna podstawa w tuningu. Klocki to prawdopodobnie najtańszy podzespół układu hamulcowego, dlatego ich wymiana może zdecydowanie poprawić hamowanie. Jeżeli chcemy uzyskać wysoki poziom siły hamowania trzeba będzie skorzystać z oferty tych firm, które zaopatrują rynek w części układu hamulcowego dla wyczynowców. W tym przypadku, polecałbym jednak inwestycję w sportowe klocki hamulcowe. Nie tylko zwiększą one siłę hamowania, ale będę miał także wpływ na zmniejszenie przegrzewania się tarcz oraz pozwolą na lepsze „czucie” hamulca. Ich największą zaletą jest jednak to, że o wiele szybciej reagują one na naciśnięcie pedału hamulca niż robią to zwykłe. Wbrew obiegowej opinii nie są one również bardzo drogie. Hamulce z średniej półki, to wydatek na który stać będzie każdego posiadacza samochodu. Odpowiednie dobranie klocków hamulcowych i tarcz, jest kluczem do sukcesu w tuningu.

Szybki tuning hamulców
Źródło: motochemia.pl

Szybki tuning hamulców – tarcze hamulcowe

By poprawić skuteczność hamowania i zwiększyć odporność na wysokie temperatury, należy w drugiej kolejności zmodyfikować tarcze hamulcowe. Najtańszym sposobem tuningu tarcz będzie ich wymiana – na tarcze tej samej średnicy, lecz z lepszych jakościowo materiałów i większej powierzchni. Pośród ofert stuningowanych tarcz znajdziemy m.in. tarcz nacinane, nawiercane i wiercone. Do najwyższej jakości tarcz tuningowanych należą te nacinane. Inwestycje w tarcze hamulcowe uważam w tym przypadku za absolutną podstawę. Nawet najlepsze klocki hamulcowe nie będą działać dobrze, jeżeli nie będą wspomagane przez odpowiednie tarcze hamulcowe. Należy mieć to na uwadze, jeżeli bierzecie pod uwagę tuning pojazdu.

Szybki tuning hamulców
Źródło: mondeoklubpolska.pl

Szybki tuning hamulców – zależność między hamulcami a rozmiarem kół

To ciekawe, ale wiele osób zapomina o tej, dość istotnej zależności, którą bezwzględnie powinno się brać pod uwagę. Nie zapominajmy, że wymiana hamulców na większe i mocniejsze będzie wymagać od nas kolejnych modyfikacji. Należy przede wszystkim zainwestować w większe koła – z reguły minimum 17”. Siła hamowania będzie wówczas naprawdę odczuwalna. Oczywiście, można pozostawić koła w takim stanie w jakim były. Pomimo wymiany klocków czy tarcz hamulcowych, każdy ma takie prawo. Aczkolwiek należy mieć wtedy na uwadze, że osiągi hamulców nie będą tak dobre, jakbyście mogli oczekiwać. Silna korelacja między rozmiarem kół a hamulcami, jest istotnym aspektem, który powinien mieć wpływ na waszą ewentualną decyzje o tuningu.

Na koniec należy wziąć jeszcze kilka, istotnych aspektów pod uwagę. Miejmy na uwadze, że hamulce po tuningu będą miały nieco negatywny wpływ na trwałość układu zawieszenia, więc warto pomyśleć także nad modyfikacjami jego podstawowych elementów składowych. Jak widać, tuning hamulców niesie za sobą potrzebę modyfikacji także innych elementów składowych pojazdu. Dlatego też, musicie wziąć pod uwagę czy aby na pewno chcecie zdecydować się na tuning waszego samochodu. Ponieważ, każda nawet najmniejsza zmiana, pochłonie za sobą konieczność modyfikacji kolejnych elementów. Tymczasem, zapraszam was do lektury o: Tuningowanie samochodu w leasingu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia