Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid

345

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hyundai Ioniq Hybrid

Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid

Naciski ekologów na przemysł motoryzacyjny skutkują coraz większą ofertą samochodów elektrycznych ale też i hybryd. Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid odpowie nam na pytanie czy warto zainteresować się autem na prąd, przynajmniej hybrydą. Hyundai Ioniq Hybrid jest mniej ekologicznym bratem wersji elektrycznej, nam jednak wydaje się że hybryda to rozwiązanie idealne. Czemu tak? Ponieważ świat nie jest gotów jeszcze na auta elektryczne, ograniczony zasięg, powolne ładowanie i wysoki koszt zakupu skutecznie eliminują elektryki z powszechnego użytku. Hybryda to możliwość lepszego wykorzystania paliw płynnych, brak ograniczeń zasięgu i rozsądna cena auta. W autach elektrycznych nawet jeśli mamy zasięg jak Tesla ponad 400km to jednak czasem potrzeba pokonać więcej kilometrów. Hyundai Ioniq Hybrid jest trochę podobny do Toyoty Prius która wyznaczyła standardy dla aut hybrydowych i jest w produkcji już ponad 20 lat.

Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid
Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid czyli ładniejszy konkurent Priusa

Tu głównym napędem jest silnik benzynowy o dość prostej konstrukcji i pojemności 1600 cm3, generuje 105 KM i 147 Nm momentu obrotowego.  To niewiele ale też ideą jest by ten silnik benzynowy pracował w najkorzystniejszych warunkach.  Dół oraz górę przejmuje silnik elektryczny o mocy jedynie 43 KM ale jest jedynie uzupełnieniem. Prosto mówiąc oprogramowaniem ograniczono nieefektywny zakres obrotów pod względem zużycia paliwa i wkomponowano silnik elektryczny. To wszystko jest przekazywane na koła za pomocą automatu dwusprzęgłowego nie jeak w Priusie za pomocą CVT. Dzięki temu jazda tym autem jest jak normalna auto z klasycznym napędem, prostsze, tańsze i mniej awaryjne. Nasze auto w teście zużyło średnio 5l/100km benzyny i jest to bardzo dobry wynik choć producent obiecuje mniej ale chyba z górki. Auto jest dynamiczne i nawet przy ostrzejszej jeździe nie zużyło więcej jak 7l/100km benzyny a w ruchu miejskim 5,5. Zamiast elektryka lepiej byłoby rozbudować hybrydę o większy akumulator i zrobić plug-in tak na 50km.

Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid 1

Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid 2

Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid 3

Bezpieczny zakup Hyundai Ioniq Hybrid 4

Suzuki Baleno SHVS soft hybryda od środka

czyli jeszcze tańsza hybryda

hybryda z wtyczką uwolni cię od szukania stacji ładowania

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia