Księżna Diana – kolejna rocznica śmierci

3195

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Księżna Diana – kolejna rocznica śmierci

Księżna Diana nazywana była „królową ludzkich serc”. Pierwsza żona księcia Walii, Karola wzbudzała zainteresowanie mediów nie tylko ze względu na swoją wyjątkową urodę, lecz także niespotykaną dziś postawę. Ogromna empatia, działalność społeczna i pomoc charytatywna, którą niosła potrzebującym z całego świata sprawiły, że jest uwielbiana przez miliony ludzi do dziś. Od śmierci Diany mija właśnie 20 lat. Choć wielu osobom wydaje jakby to było wczoraj, to od tego tragicznego wydarzenia upłynęło już dość dużo czasu. Na tyle dużo, że zagadka śmierci Diany powinna już zostać wyjaśniona.

Księżna Diana – tragiczny wypadek w Paryżu

Księżna Diana wypadekZ pewnością starsi czytelnicy dokładnie pamiętają ostatni dzień sierpnia 1997 roku, w którym dowiedzieliśmy się, że Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym. Nikt nie mógł uwierzyć, w to, co wydarzyło się w Paryżu. 31 sierpnia 1997 roku, kilka minut po północy Mercedes S280, w którym Diana jechała jako pasażer uderzył w 13. Filar tunelu Alma. Samochód jechał z bardzo dużą prędkością, ponieważ kierowca próbował uciec przed goniących ich paparazzi. W pierwszych godzinach po uderzeniu Księżna jeszcze żyła, jednak na skutek licznych obrażeń wewnętrznych zmarła po przewiezieniu do szpitala. Diana zmarła ok. Godziny 4:00 nad ranem

Księżna Diana – wstrząs dla rodu i dla rodziny

Księżna Diana KarolInformacja o śmierci Królowej Ludzkich Serc wstrząsnęła całym światem. Na początku niewiele się jednak mówiło o tym, co działo się wówczas na Brytyjskim Dworze. Podobno dokładano wszelkich starań, aby życie toczyło się normalnie a śmierć księżnej i matki dwóch dorastających synów nie wpłynęła na życie codzienne. Podobno w dzień śmierci księżnej (niedziela) rodzina udała się na niedzielną mszę do kościoła, podczas której nawet słowem nie wspomniano o tragicznych wydarzeniach. Dlaczego tak było? Brytyjscy monarchowie zazwyczaj próbują się przejść oprócz bieżących wydarzeń na zimno. Śmierć Diany, która dla wielu członków monarchii była bardzo „problematyczna” nie była więc wystarczająco dużym powodem, aby zmienić plan nadchodzących dni. Całkiem inaczej tę sytuację odebrali synowie – William i Harry, Brytyjczycy oraz wszyscy ludzie na świecie, który darzyli Dianę ogromną sympatią.

Księżna Diana – co było przyczyną jej śmierci?

Księżna Diana synowiePrzez wiele lat od śmierci Lady Di specjaliści z całego świata starali się ustalić przyczyny tragedii. Mówiło się nie tylko o pechowym wypadku, lecz także o zamachu na Księżną Walii. Powszechnie wiadomo, że w 1997 roku relacje Księżnej z Karolem nie układały się dobrze. Wiadomo również, że Diana w tym czasie była w związku z innym mężczyzną i snuto domysły, że w sierpniu 1997 roku mogła być w ciąży. Wszystkie spekulacje mediów i specjalistów ucina jednak brytyjski ochroniarz Księżnej. Jego zdaniem całą winę za tragedię powinien ponieść paryski ochroniarz, z którym jechała Diana. Rees – Jones był byłym żołnierzem. Mężczyzna nie przeszedł jednak wszystkich szkoleń, które obowiązywały członków ochrony Rodu Królewskiego. Dlaczego tak się stało? Być może było to niedopatrzenie, bak czasu lub opieszałość. Nie wiadomo. Jednak zdaniem Kena Whafre, inspektora ochrony na królewskim dworze, samo zatrudnienie żołnierza było podejrzane.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia