Księżna Diana – kolejna rocznica śmierci

3161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Księżna Diana – teorie spiskowe i spekulacje

Księżna Diana ostWokół wypadku Księżnej krąży wiele teorii spiskowych i spekulacji. Zastanawiające jest wiele wątków, m.in. dlaczego Lady Di została przetransportowana do szpitala, który znajduje się na drugim końcu Paryża? Karetka z ranną Dianą dotarła tam dopiero po ok. 80 minutach. Dlaczego więc nie wybrano innej placówki, aby jak najszybciej udzielić pomocy?

Bardzo ciekawa była również sprawa kierowcy białego fiata uno, który zepchnął na filar Mercedesa, w którym podróżowała Diana. Dane personalne mężczyzny zostały ustalone dopiero kilka lat po tragicznym wypadku. Mało tego, okazało się, że kierowcą fiata był francuski fotoreporter, który był członkiem brytyjskiego wywiadu. Po tym, jak wszystkie informacje wyszły na jaw, mężczyzna w 2000 roku popełnił samobójstwo.

Wiele mówi się również o tym, że Księżna Diana wiedziała o niebezpieczeństwie, które na nią czyha. Podobno rozmawiała nawet w tej sprawie ze swoim astrologiem, który kilkukrotnie podkreślał, że Diana jest w bardzo trudnej sytuacji. Mężczyzna odradzał jej wszelkiego rodzaju wyjazdy i dalekie podróże. Czy gdyby go posłuchała, nadal by żyła?

Księżna Diana – wypadek spiskiem brytyjskiego dworu?

O tym, że tragiczny wypadek Diany został zaplanowany przed dwór brytyjski, mówiło się niemal od początku. Podobno przez rodzinę królewską Diana była traktowana jako skandalistka i niepotrzebne ogniwo, które psuje nieskazitelny wizerunek monarchii. Dodatkowo sprawę komplikował romans Karola z Kamilą, obecną żoną. Czy naprawdę komuś mogło aż tak bardzo zależeć na pozbyciu się Diany, aby zaplanować tak okrutny wypadek?

Księżna Diana – legenda, która nigdy nie zginie

Mimo upływu lat emocje wokół wypadku oraz wokół samej Diany pozostają niezmienne. Powstają książki, filmy i liczne raporty, w których próbuje się wyjaśnić zagadkę jej śmierci. Być może tak, jak w wielu innych przypadkach nie poznamy prawdy. Najważniejsze jest, że pamięć o Księżnej Dianie, Królowej Ludzkich Serc nie zanika.

Przeczytaj również:

Anna Wierzbowska – wypadek na rowerze

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia