Wzmacniacze samochodowe – Frequently Asked Questions

585

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wzmacniacz samochodowy
Źródło: smartdriver.pl

Wzmacniacze samochodowe, jako jeden z najważniejszych elementów car audio, wymagają sporej dozy uwagi…

Wzmacniacze samochodowe, prawdziwe serce systemu car audio od którego wiele zależy. Istnieje wiele pytań, związanych z car audio, na które ludzie szukają odpowiedzi. Celem tego artykuły, jest odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, które dotyczą właśnie wzmacniaczy samochodowych. Zawarte tutaj kwestie, są najczęściej poruszanymi w zakresie szeroko pojętych wzmacniaczy samochodowych. Dzięki temu, nie będziecie musieli przeszukiwać sieci po to aby uzyskać odpowiedź na najważniejsze dla was kwestie. Zapraszamy do lektury i gdybyście mieli pomysły na inne pytania, to piszcie.

Wzmacniacze samochodowe – gdzie powinienem zamontować wzmacniacz?

Wzmacniacze samochodowe
Źródło: alidn.com

Jest to kwestia, nurtująca naprawdę wiele osób. Nie ma w tym nic dziwnego, ludzie chcą wiedzieć, gdzie zamontowany wzmacniacz, daje najlepsze efekty. Wymagają one odpowiedniej ilości „wolnej” przestrzeni po to aby dobrze działać. Biorąc tą kwestię pod uwagę, zdecydowanie najlepszym miejscem dla tego elementu jest bagażnik lub przestrzeń pod siedzeniami. Zapewnią one wzmacniaczowi dokładnie to czego potrzebuje.

Wzmacniacze samochodowe – jak wiele przestrzeni do cyrkulacji powietrza jest potrzebne?

Wzmacniacze samochodowe
Źródło: mtx.com

Z wzmacniaczami, jest trochę tak jak z waszymi komputerami. Grzeją się one, dlatego też potrzebują odpowiedniego obiegu powietrza po to aby przypadkiem nie doszło do przegrzania. Innymi słowy, musicie zostawić co najmniej kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Inaczej urządzenie na pewno zacznie się przegrzewać, co może skończyć się jego uszkodzeniem.

Wzmacniacze samochodowe – dostałem wzmacniacz z dodatkowymi bezpiecznikami, po co?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Chodzi tutaj oczywiście o bezpieczeństwo zarówno wasze jak i waszego sprzętu. Faktem jest, że wszystkie wzmacniacze posiadają wbudowane bezpieczniki, jednak chronią one jedynie sam wzmacniacz. Przydałoby się jednak zamontować dodatkowe bezpieczniki w baterii, po to aby chronić takie elementy jak na przykład kable. Dlatego też, jeżeli dostałeś takie bezpieczniki, to wykorzystaj je. Jak mówi stare przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony.

Wzmacniacze samochodowe – czy lekki wzmacniacz ma dobrą jakość?

Niestety, nie. Wraz z wagą wzmacniacza wzrasta równocześnie moc znamionowa ciągła urządzenia. Dlatego też, im lżejszy będzie wzmacniacz, tym gorsza będzie z reguły jego jakość wzmacnianego dźwięku, pomimo, iż producent może zapewniać w specyfikacji o wysokiej mocy znamionowej. Wzmacniacze posiadające dużą moc zawsze będą większe, niż słabsze urządzenia. W przypadku wzmacniaczy istnieje silna korelacja między ogólnym rozmiarem, a osiągami.

Wzmacniacze samochodowe – dlaczego dobry wzmacniacz musi być duży?

Wzmacniacze samochodowe
Źródło: smartdriver.pl

Dlatego, że wzmacniacz dużej mocy zawsze emituje dużą ilość ciepła, która musi być w jakiś sposób odprowadzana. Zapewnia to duża obudowa wzmacniacza, choć najnowsze wzmacniacze wprowadzane na rynek przeczą nieco tej regule. Są to jednak urządzenia bardzo drogie.

Wzmacniacze samochodowe – jaką mocą powinny dysponować?

Zazwyczaj wzmacniacze mają moc od około 20 W na kanał do 1000 W na kanał. Wzmacniacz może być wyposażony od jednego aż do ośmiu kanałów. Najbardziej popularne są wzmacniacze mocy dwu- i czterokanałowe. W profesjonalnej zabudowie wprost niezbędny jest również monofoniczny wzmacniacz zasilający subwoofer.

Wzmacniacze samochodowe – do czego służy niebieski kabel?

Jest on takiego koloru nie bez powodu. W zasadzie, niebieski kabel w wzmacniaczu to tak zwany kabel sygnałowy. Jego nazwa wynika z tego, że przesyła on sygnał, który włącza bądź wyłącza wzmacniacz. Jest to jeden z najważniejszych kabli, który musi być podłączony w odpowiedni sposób po to aby sprzęt działał w sposób w jaki powinien. Absolutna podstawa, jeżeli chodzi o wzmacniacz.

Są to najważniejsze pytania, powiązane z wzmacniaczami, których w sieci szukają ludzie zainteresowani tematem. Mam nadzieje, że zawarte tutaj odpowiedzi, zaoszczędzą wam czasu i nie będziecie musieli szukać odpowiedzi na nurtujące was kwestie w zupełnie innych źródłach. Jeżeli jednak są wciąż pytania, które was nurtują to piszcie w komentarzach, a my udzielimy na nie odpowiedzi. Tymczasem, zapraszam was do lektury o: Przyszłość car audio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia