Klaudia Podkalicka na Baja Poland

306

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Klaudia Podkalicka na Baja Poland

Klaudia Podkalicka na Baja Poland: jedyna kobieta w Pucharze Świata

Klaudia Podkalicka na Baja PolandKlaudia Podkalicka jest jedyną kobietą-kierowca w Pucharze Świata w rajdach cross-country. Kobieta 31 sierpnia na starcie największej i najbardziej prestiżowej imprezy w Polsce — Baja Poland 2017. To jedyny rajd w Polsce, na którym Podkalicka mogła zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami świata. W tym roku Klaudia Podkalicka na Baja Poland pojawiła się już kolejny raz. Niestety z przyczyn technicznych Polka musiała przerwać swój udział w rajdzie.

Rajd Baja Poland 2017 odbywa się od 31 sierpnia do 3 września, głównie na bezdrożach Drawska Pomorskiego. To bardzo prestiżowa impreza, która jest jedną z 11 rund Pucharu Świata. Do tej pory odbyły się już Baja Russia, Dubaj Baja, Abu Dhabi Desert Challenge, Sealine Cross Country Rally w Katarze, Rajd Kazachstanu, Italian Baja, Baja Espana Aragon i Hungarian Baja. Charakterystyczne elementy Baja Poland to trudne do pokonania, techniczne trasy, zdradliwe zakręty i błotne pułapki poligonu.

Klaudia Podkalicka na Baja Poland – kolejna prestiżowa impreza

Klaudia Podkalicka na Baja PolandKlaudia Podkalicka, jedyna Polka biorąca udział w Baja Poland była nie tylko jedyną kobietą – kierowcą, lecz także jedynym kierowcą Mitsubishi Pajero. Kobieta już kilka tygodni przed startem mówiła, że jest bardzo podekscytowana udziałem w imprezie. Dla niej to nie tylko kolejny rajd, lecz także możliwość spotkania się z najlepszymi kierowcami z całego świata, nowe doświadczenia oraz niezapomniana atmosfera. Rok Temu Klaudia Podlakicka zajęła 3. Pozycję w klasyfikacji generalnej Baja Poland. W tym roku Polka chciała zająć jeszcze wyższe miejsce na podium. Niestety z powodów technicznych problemów z samochodem, kobieta musiała przerwać zmagania w rajdzie.

Baja Poland jest jednym z najtrudniejszych rajdów tego typu. Nie tylko Klaudia Podkalicka, lecz także inni uczestnicy wyścigu, m.in. Krzysztof Hołowczyc czy Nasser Al-Attiyah spodziewają się wielu utrudnień, problemów i wyzwań. Jakie będą wrażenia zawodników po tegorocznym rajdzie? Na pewno to sprawdzimy.

Klaudia Podkalicka na Baja Poland – pechowy start Polki

Klaudia Podkalicka na Baja PolandPierwszy i drugi dzień rajdu były dla Podkalickiej bardzo udane. Dobre wyniki, brak problemów na trasie oraz wspaniała forma całego teamu były zapowiedzią bardzo dobrego finału. Niestety życie napisało całkowicie inny scenariusz i polska zawodniczka musiała zrezygnować z udziału. Wczoraj rano rozpoczął się drugi, mierzący ponad 600 km odcinek rajdu. Kilka godzin po 13:00 samochód Podkalickiej zatrzymał się i ekipa nie mogła go naprawić. Próby podejmowane przez team techniczny Podkalickiej w niczym nie pomogły. Po pewnym czasie kobieta postanowiła zrezygnować z dalszych zmagań. Strata spowodowana usterką była tak duża, że nie byłaby w stanie jej nadrobić.

Wygląda na to, że awarie techniczne Pod koniec lipca Klaudia Podkalicka stanęła wraz ze swoim pilotem, Błażejem Czekanem na podium 37. Rajdu Polskie Safari w Przasnyszu. Wtedy para również borykała się z problemami technicznymi z instalacją elektryczną Finalnie Podkalicka zajęła 3. miejsce w 4. rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Pucharze Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharze Polski w Rajdach Baja 2017.

Klaudia Podkalicka an Baja Poland – Wyzwania i trudności trasy

Klaudia Podkalicka na Baja PolandKlaudia Podkalicka we wszystkich udzielonych wywiadach podkreśla, że Baja Poland to bardzo wymagający rajd. Jak sama przyznaje: „na trasach Baja Poland wszystkiego jest po trochu. Są szybkie odcinki, na których wykorzystuje się pełną moc samochodu, włączając ostatni bieg, a także wolniejsze i bardzo trudne techniczne, leśne fragmenty. Zdradliwie wyprofilowane zakręty i czołgowiska, po których jeździ się bardzo wolno”. Tego typu zawody wymagają od zawodników maksymalnej koncentracji. Na trudnych, zróżnicowanych trasach nie wystarczy odpowiednie przygotowanie techniczne. Potrzebne są także nerwy ze stali i wytrzymałość psychiczna. U Klaudii Podkalickiej jedynym problemem wydaje się samochód. Zawodnicy powinni mieć pewność, że nic ich nie zaskoczy, a samochód wytrzyma nawet najtrudniejsze warunki. Niestety nawet najlepszy team nie jest w stanie zapewnić stuprocentowej bezawaryjności. Czy Podkalicka powinna pomyśleć o startach innym autem? Z pewnością po kilku kolejnych awariach team polskiej zawodniczki powinien o tym pomyśleć.

Klaudia Podkalicka na Baja Poland – Jedyna taka impreza w Polsce

Klaudia Podkalicka na Baja PolandBaja Poland to niesamowite wydarzenie nie tylko dla kierowców, ale również kibiców. Dzięki specjalnie wyznaczonym strefom kibice mogą obserwować jazdę uczestników rajdu. Ra oraz atrakcją jest doskonale zorganizowana infrastruktura, oraz liczne atrakcje. Organizatorzy zaplanowali koncerty, spotkania i rozmowy z najlepszymi zawodnikami, a nawet place zabaw dla dzieci czy darmowe badania techniczne pojazdów. Klaudia Podkalicka, Krzysztof Hołowczyc i inne gwiazdy rajdów wyścigowych to najlepszy dowód na to, że Baja Poland to impreza najwyższej rangi. Startują tu najlepsi z najlepszych, zawodnicy, którzy pojawiają się na odcinkach rajdu Dakar. W rajdach cross-country nie ma Mistrzostw Świata, dlatego Puchar świata jest najwyższą rangą zawodów terenowych.

Klaudia Podkalicka musi poczekać kolejny rok, aby ponownie stanąć na podium Baja Poland. Zawodniczka Total Teamu nie porzuciła też marzeń o starcie w legendarnym Rajdzie Dakar. Można się więc spodziewać, że kolejne sezony przyniosą polskiej zawodniczce jeszcze więcej udanych startów, a nam kolejne powody do dumy.

Przeczytaj również:

Księżna Diana – kolejna rocznica śmierci

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia