Wyjątkowy Projekt Infiniti i Nissan Motor Company

231

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Projekt Infiniti i Nissan Motor

Projekt Infiniti i Nissan Motor Company

Projekt Infiniti i Nissan Motor
Projekt Infiniti i Nissan Motor

NaConcours d’Elegence 2017 odbywającym się w Pebble Beach zaprezentowano nowy Prototype 9. Jest on zwieńczeniem pracy Nissan Motor Corporation i marki Infiniti, która jest uosobieniem idei wyczynowego samochodu z lat 40.  Do zaprojektowania, wpasowującego się w styl retro prototypu, zastosowano ultranowoczesne technologie, jednocześnie wykorzystując maksymalną kreatywność marki.

Projekt Infiniti i Nissan – a zaczęło się tak…

„Prototype 9 to hołd wobec pasji INFINITI dla designu i ducha innowacyjności poprzedników w Nissan Motor Corporation, na fundamentach osiągnięć których możemy się dziś tak stabilnie opierać. Wszystko zaczęło się od dyskusji – a gdyby INFINITI w latach czterdziestych stworzyło samochód wyścigowy? Wyobraźmy sobie wyczynowy bolid INFINITI z odkrytymi kołami na jednym ze słynnych torów wyścigowych tamtej ery. Jak choćby na japońskim Tamagawa Speedway… Jak by ta wyścigówka wyglądała? Szkice designerów były tak oszałamiające, a sama idea tak pociągająca, że po prostu musieliśmy stworzyć ten prototyp. A kiedy pracownicy innych działów INFINITI dowiedzieli się o tym projekcie, ochoczo pospieszyli z ofertą poświęcenia swojego czasu na zbudowanie jeżdżącego prototypu.” – mówił Alfonso Albaisa, wiceprezes INFINITI ds. designu.

Projekt Infiniti i Nissan Motor

Inspiracją dla Prototype 9 były początki japońskiego sportu motorowego . Jak dodał Alfonso Albaisa, zespół zaczął dyskutować na temat prawdopodobieństwa odnalezienia nierozpoznawalnego samochodu wyścigowego. Jak twierdzi ” wyścigowe bolidy z tamtych czasów, takie z odkrytymi kołami, były przepięknymi maszynami – eleganckimi, potężnymi, emanującymi czystością formy podporządkowanej funkcji”. W końcu kreatywność projektantów ich „przerosła” i rozpoczęli swój wielki projekt posiadając jedynie ołówki, czystą kartkę papieru i wielką wyobraźnię. Punktem wyjścia projektu była reinterpretacja wyścigowego auta INFINITI zainspirowana roadsterami i samolotami z epoki – jednak z uwzględnieniem najnowszych materiałów i technologii. ale ucieleśniona z wykorzystaniem nowych materiałów i najnowocześniejszych technologii.

Projekt Infiniti i Nissan Motor

Długo nie trzeba było czekać aż projekt Albaisy wywoła furorę – i tak, desingerzy w INFINITI Design Studio w Atsugi w Japonii zaczęli rysować i tworzyć własne propozycje detali auta, prezentując na przykład kształt, styl i materiały, które mogłyby pojawić się w kokpicie. Szybko skonstruowano gliniane modele samochodu, a zaraz po tym wyrzeżbiono model w pełnej skali. Warto wspomnieć, że był to sekretny pomysł i sekretna realizacja, jednak po stworzeniu modelu szybko rozprzestrzenił się ten fakt do Nissan Motor Corporation, gdzie następnie był realizowany cały projekt.

Projekt Infiniti i Nissan Motor

Projekt Infiniti i Nissan Motor Company – Prototype 9, jak wygląda?

Prototype 9 charakteryzują gładkie, lotnicze powierzchnie oraz długa maska. Auto zwraca na siebie uwagę poprzez wyeksponowany kokpit oraz konstrukcja z odkrytymi kołami. Szprychowane Koła- 19-calowe. Kokpit – jednocześnie przytulny i funkcjonalny – wyłożony czarną skórą z kontrastowymi, czerwonymi przeszciami. Na zagłówkach wyhaftowano japońskie flagi. Zespół inżynierów Nissan Motor Company wyszedł z propozycją  aby wyposażyć samochód w nowej generacji elektryczny zespół napędowy. Tak więc Prototype 9 jest pierwszym modelem Infiniti z nowym, prototypowym silnikiem elektrycznym – połączonym z wysokoprądowym akumulatorem o pojemności 30 kWh. Ma on moc 148 KM z momentem obrotowym 320 Nm. Jego maksymalna prędkość to 170km/h, ale do setki rozpędza się w zaledwie 5,5 sekundy.

„O ile sednem projektu INFINITI Prototype 9 jest przeszłość, o tyle do jego napędzania służy bezapelacyjnie przyszłościowy zespół napędowy z silnikiem elektrycznym nowej generacji. To doskonały przykład pomysłowości, innowacyjności i umiejętności rzemieślniczych, cechujących wszystkie zespoły pracowników naszej firmy. W Pebble Beach Prototype 9staje przed widzami jako pełen dynamiki, jeżdżący samochód koncepcyjny.” dodaje Roland Krueger, Prezes Infiniti.

Projekt Infiniti i Nissan Motor

Przeczytaj również nasz: Test Infiniti Q70 Hybrid, najszybsza hybryda na rynku.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia